Krystaly - Sbírky domácnosti | The Sims 4 CZ

Krystaly


DeadKarlos | 7. července 2018 | Návštěvnost 3939

 

Krystaly IkonaKrystaly mohou Simíci najít kutáním kamene, které jsou roztroušený po celém sousedství. Nacházením krystalů, prozkoumáváním a kutáním těchto kamenů, může také obsahovat kovy a další sbírky domácností, takže nikdy nevíte co najdete. Když najdete krystal, zobrazí se ve vašem inventáři. Je zde 20 různých krystalů pro sbírku.

S herním balíčkem The Sims 4: Dobroduržství v džungli se také můžete vybrousit krystaly na menší části. Vybroušené krystaly se používají k aktivaci Mystických relikvií, které vyvolávají různé kletby a požehnání. Další informace o Mystických relikvií se nachází na stránce Herním balíčku The Sims 4: Dobrodružství v džungli v sekci Relikvie a broušení krystalů.

Vystavení krystalů

 

KrystalyKrystaly jsou složený z prvků, jiných předmětů, které můžete nasbírat. Jakmile máte krystal v inventáři nebo na pozemku, můžete na něj kliknout a zavolat geologickou radu, aby zjistil, z jakého druh prvků je krystal složen. Odeslat geologické radě za 20 Simoleonů a oddělí krystal na základní prvek. Nyní místo krystalu, získáte nový prvek pro svojí sbírku.

Krystaly poskytují emocionální auru Plný energie v místnosti, takže je můžete dát do vašeho domova, a používat je, když jsou vaši Simíci pod napětím. Krystaly také poskytují emoci Soustředěný, když je prohlížejí. Mějte na paměti, když odešlete krystal oddělit na prvek, na vždy zmizí z vašeho inventáře.

 

Přidané krystaly


Rozšíření The Sims 4: Hurá do práce!
2 nové krystaly

Herní balíček The Sims 4: Dobrodružství v džungli
2 nové krystaly

 

Název

The Sims 4 IkonaAlabaster

AlabasterAlabastr je mléčně zbarvený kámen, který je na dotyk měkký a hladký.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, naplní Simíka napjatou energií.

The Sims 4 IkonaAmetyst

AmetystAmetyst je vlastně jen purpurové zbarvený křemen. Zbarvení (jemná lila až královská fialová) těchto drahokamů je způsobeno železnými nečistotami.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti logika (nebo psychika u dětí) a doplní potřebu hladu.

The Sims 4 IkonaCitrín

CitrínPodobně jako citrony může mít i citrín barvu od bledě žluté až po zlatavou. Snad proto se Simíci domnívají, že jim přinese úspěch a blahobyt!

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví mysl Simíka nudy.

The Sims 4 IkonaDiamant

DiamantTyto třpytivé drahokamy patří mezi nejcennější na světě. Také jsou nejtvrdším znýmým přírodním minerálem.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí získávání bodů slávy a doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaSmaragd

SmaragdSlovo smaragd pravděpodobně původně znamenalo "zelený drahokam". Jeho nádherně zelené barvě se nic nevyrovná. Pokud smaragd vlastníte, ostatní jistě zezelenají závistí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerých rozpaků.

The Sims 4 IkonaOhnivý opal

Ohnivý opalTyto výjimečné opaly se dají obvykle najít ve formacích vulkanických hornin. Simíci si jich cení pro jejich měňavé, teplé až ohnivé barvy.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, postará se o to. že přátelské interakce nikdy neselžou, a doplní potřebu hygieny.

The Sims 4 IkonaHematit

HematitI když hematit má na povrchu černý kovový lesk, uvnitř najdete temně rudou krvavou barvu.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, posílí pracovní výkon a doplní potřebu zábavy.

The Sims 4 IkonaGagát

GagátDíky své tmavé barvě se gagát často používá v nejrůznějších smutečních špercích. Jen málokdo ale tuší, že gagát je vlastně fosilizované dřevo.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, posílí získávání bodů spokojenosti z rozmarů a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaŽlutavín

ŽlutavínŽlutavín je třpytivá kapka zkapalněných slunečních paprsků! Z jeho jasně žluté barvy přímo vyzařuje veselí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti charisma (společenských dovedností u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaOranžový topaz

Oranžový topazJelikož oranžový topaz se v přírodě vyskytuje relativně často a je také celkem odolný, patří k velmi oblíbeným drahokamům. Díky své veselé barvě je možné považovat ho za symbol přátelství.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerého smutku.

The Sims 4 IkonaBroskvín

BroskvínTento drahokam je malý a ostýchavý a tomu odpovídá i jeho broskvově různá barva. Není tedy divu, že je považován za symbol nevinnosti.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu WC (u upírů žízeň a u rostlinných Simíků vodu).

The Sims 4 IkonaPlumbit

PlumbitBíle plumbity se vyskytují v nejrůznějších barevných odstínech od rudé přes žlutou až k zelené. Nejoblíbenější verzí je výrazně zelená.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti atletika (motorika u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaKřemen

KřemenO křemeni si dřív Simíci mysleli, že jsou to krystalky ledu, které nikdy neroztají. Dnes už víme, že je tvořen čtyřstěny oxidu křemičitého. Vždyť je to přece jasné.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, Simík se už nebude cítit nesvůj.

The Sims 4 IkonaDuhozín

DuhozínDuhozín je velmi vzácný mnohobarevný drahokam, kterému dominuje červená. Je to sice zvláštní, ale většinou se dá najít poblíž duhy.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, pravidelně dodá okolním Simíkům spokojenost a doplní všechny potřeby (kromě energie).

The Sims 4 IkonaRůženín

RůženínRůženín, který dostal jméno podle své bledě růžové barvy, je drahokamem lásky, ze kterého přímo vyzařuje klid a mír.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zbaví Simíka veškerého vzteku.

The Sims 4 IkonaRubín

RubínRubíny byly vyhledávané pro svoji velmi výraznou rudou barvu, která představuje vášeň a lásku. Pokud si je ale dáte na bačkory, neznamená to, že se budete moci teleportovat.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu hygieny.

The Sims 4 IkonaSafír

SafírSafír je modřejší než samo nebe a nádherně se na něj dívá. Je známý jako kámen pravdy a dal vzniknout rčení "modrý jako safír".

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaLeskolit

LeskolitLeskolit je nejtřpytivější ze všech drahokamů! Nedívejte se ale na něj moc dlouho, protože by se vám mohlo stát, že vás jeho stříbřitá krása zhypnotizuje.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, zdvojnásobí šanci najít ve světé krystaly a doplní potřebu WC (u upírů žízeň a u rostlinných Simíků vodu).

The Sims 4 IkonaSimanit

SimanitSimant je jediným z mála drahokamů, které mají opravdovou stříbrnou barvu. Má celou řadu použití: od alchymie až po broušení domácích potřeb.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, pravidelně bude okolní Simíky přesvědčovat, aby vás měli raději, a doplní potřebu společenskosti.

The Sims 4 IkonaTyrkys

TyrkysTyrkys je neprůzračný modrozelený drahokam, o kterém se už celá staletí soudí, že zajišťuje ochranu a přináší štěstí.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly. Simík se už nebude cítit nesvůj.

Rozšíření: Hurá do práceCrandestine

CrandestineCrandestine je červený mimozemský drahokam, který se nepodobá ničemu, co známe ze Země.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti malování/psaní (kreativita u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě energie).

Rozšíření: Hurá do práceNitelit

NitelitNitelit je zelený fluoresenční krystal. Září tak výrazně, že nevydržíte dívat se přímo do něj.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, dočasně propůjčí vlastnost Noční sova a doplní všechny potřeby (kromě energie).

Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaAmazonit

AmazonitO něco měkčí drahokam, který je po vybroušení nádherně barevný. Občas ho najdete v dlouhých klikatících se vodních tocích.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, urychlí učení dovednosti archeologie (nebo psychika u dětí) a doplní všechny potřeby (kromě hladu).

Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaAlexandrit

AllexandritTento vzácný drahokam vypadá ve dne výrazně jinak než v noci. Alexandrit někdy bývá popisován jako denní smaragd a noční rubín.

Účinek: Když tento krystal vložíte do koruny s nebeskými krystaly, dočasně vám propůjčí vlastnost mystické smysly a doplní potřebu hladu.

 

 

The Sims 4: The Sims 4 IkonaZákladní hra 20

Název Vzácnost Cena

Oranžový topazOranžový topaz
Orange Topaz

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Jelikož oranžový topaz se v přírodě vyskytuje relativně často a je také celkem odolný, patří k velmi oblíbeným drahokamům. Díky své veselé barvě je možné považovat ho za symbol přátelství.
Prvky: Phozon, Selium

BroskvínBroskvín
Peach

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Tento drahokam je malý a ostýchavý a tomu odpovídá i jeho broskvově různá barva. Není tedy divu, že je považován za symbol nevinnosti.
Prvky: Alcinát, Sydrolin

SafírSafír
Sapphire

Běžná

15 Simoleony

BroušenýPopis: Safír je modřejší než samo nebe a nádherně se na něj dívá. Je známý jako kámen pravdy a dal vzniknout rčení "modrý jako safír".
Prvky: Melacoo

SmaragdSmaragd
Emerald

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Slovo smaragd pravděpodobně původně znamenalo "zelený drahokam". Jeho nádherně zelené barvě se nic nevyrovná. Pokud smaragd vlastníte, ostatní jistě zezelenají závistí.
Prvky: Goobleck, Sydrolin

RůženínRůženín
Rose

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Růženín, který dostal jméno podle své bledě růžové barvy, je drahokamem lásky, ze kterého přímo vyzařuje klid a mír.
Prvky: Phozon, Peryllium

TyrkysTyrkys
Turqoise

Běžná

20 Simoleony

BroušenýPopis: Tyrkys je neprůzračný modrozelený drahokam, o kterém se už celá staletí soudí, že zajišťuje ochranu a přináší štěstí.
Prvky: Alcinát, Oxypin

AlabastrAlabastr

Běžná

25 Simoleony

BroušenýPopis: Alabastr je mléčně zbarvený kámen, který je na dotyk měkký a hladký.
Prvky: Selium, Alcinát

CitrínCitrín
Citrine

Běžná

25 Simoleony

BroušenýPopis: Podobně jako citrony může mít i citrín barvu od bledě žluté až po zlatavou. Snad proto se Simíci domnívají, že jim přinese úspěch a blahobyt!
Prvky: Ozinát, Plathium

KřemenKřemen
Quartz

Běžná

30 Simoleony

BroušenýPopis: O křemeni si dřív Simíci mysleli, že jsou to krystalky ledu, které nikdy neroztají. Dnes už víme, že je tvořen čtyřstěny oxidu křemičitého. Vždyť je to přece jasné.
Prvky: Sydrolin, Volenton

RubínRubín
Ruby

Běžná

30 Simoleony

BroušenýPopis: Rubíny byly vyhledávané pro svoji velmi výraznou rudou barvu, která představuje vášeň a lásku. Pokud si je ale dáte na bačkory, neznamená to, že se budete moci teleportovat.
Prvky: Sydrolin, Peryllium

AmetystAmetyst

Netypická

55 Simoleony

BroušenýPopis: Ametyst je vlastně jen purpurové zbarvený křemen. Zbarvení (jemná lila až královská fialová) těchto drahokamů je způsobeno železnými nečistotami.
Prvky: Volenton, Oxypin

HematitHematit

Netypická

60 Simoleony

BroušenýPopis: I když hematit má na povrchu černý kovový lesk, uvnitř najdete temně rudou krvavou barvu.
Prvky: Vlkonium

SimanitSimanit

Netypická

60Simoleony

BroušenýPopis: Simant je jediným z mála drahokamů, které mají opravdovou stříbrnou barvu. Má celou řadu použití: od alchymie až po broušení domácích potřeb.
Prvky: Ozinát, Volenton

LeskolitLeskolit
Shinolite

Netypická

60 Simoleony

BroušenýPopis: Leskolit je nejtřpytivější ze všech drahokamů! Nedívejte se ale na něj moc dlouho, protože by se vám mohlo stát, že vás jeho stříbřitá krása zhypnotizuje.
Prvky: Vlkonium, Alcinát

Ohnivý opalOhnivý opal
Fire Opal

Netypická

70 Simoleony

BroušenýPopis: Tyto výjimečné opaly se dají obvykle najít ve formacích vulkanických hornin. Simíci si jich cení pro jejich měňavé, teplé až ohnivé barvy.
Prvky: Selium, Plathium, Crytacoo

DiamantDiamant

Netypická

90 Simoleony

BroušenýPopis: Tyto třpytivé drahokamy patří mezi nejcennější na světě. Také jsou nejtvrdším znýmým přírodním minerálem.
Prvky: Plathium, Firaxium

GagátGagát
Jet

Vzácná

140 Simoleony

BroušenýPopis: Díky své tmavé barvě se gagát často používá v nejrůznějších smutečních špercích. Jen málokdo ale tuší, že gagát je vlastně fosilizované dřevo.
Prvky: Vlkonium, Plathium, Plumbobus

ŽlutavínŽlutavín
Jonquilyst

Vzácná

145Simoleony

BroušenýPopis: Žlutavín je třpytivá kapka zkapalněných slunečních paprsků! Z jeho jasně žluté barvy přímo vyzařuje veselí.
Prvky: Crytacoo, Phozon

DuhozínDuhozín
Rainborz

Vzácná

150 Simoleony

BroušenýPopis: Duhozín je velmi vzácný mnohobarevný drahokam, kterému dominuje červená. Je to sice zvláštní, ale většinou se dá najít poblíž duhy.
Prvky: Peryllium, Firaxium, Melacoo

PlumbitPlumbit
Plumbite

Vzácná

160 Simoleony

BroušenýPopis: Bíle plumbity se vyskytují v nejrůznějších barevných odstínech od rudé přes žlutou až k zelené. Nejoblíbenější verzí je výrazně zelená.
Prvky: Plumbobus, Phozon

 

Rozšíření: Rozšíření: Hurá do práceHurá do práce 2

Název Vzácnost Cena

CrandestineCrandestine

Běžná

50 Simoleony

BroušenýPopis: Crandestine je červený mimozemský drahokam, který se nepodobá ničemu, co známe ze Země.
Prvky: Xenopetrium, Crytacoo

NitelitNitelit

Běžná

50 Simoleony

BroušenýPopis: Nitelit je zelený fluoresenční krystal. Září tak výrazně, že nevydržíte dívat se přímo do něj.
Prvky: Xenopetrium, Phozon, Volenton

 

 

Herní balíček: Herní balíček: Dobrodružství v Džungli IkonaDobrodružství v džungli 2

Krystaly se získávají z kamene po celém světě a někdy i v pokladech a v náhodných kartách.

S herním balíčkem The Sims 4: Dobroduržství v džungli se také můžete vybrousit krystaly na menší části. Vybroušené krystaly se používají k aktivaci Mystických relikvií, které vyvolávají různé kletby a požehnání. Další informace o Mystických relikvií se nachází na stránce Herním balíčku The Sims 4: Dobrodružství v džungli v sekci Relikvie a broušení krystalů.

Název Vzácnost Cena

AmazonitAmazonit
Amazonite

Netypická

68 Simoleony

BroušenýPopis: O něco měkčí drahokam, který je po vybroušení nádherně barevný. Občas ho najdete v dlouhých klikatících se vodních tocích.
Prvky: Crytacoo, Melacoo, Sealium

AlexandritAlexandrit
Allexandrite

Vzácná

124Simoleony

BroušenýPopis: Tento vzácný drahokam vypadá ve dne výrazně jinak než v noci. Alexandrit někdy bývá popisován jako denní smaragd a noční rubín.
Prvky: Firaxium, Goobleck, Oxylin

 

 

 

Odměna za dokončení sbírky


Název

Vynikající sběratel krystalůVynikající sběratel krystalů

Paleta

Popis: Simikovská geologická rada vám s radosti oznamuje, že jste splnili její přísné požadavky v oboru sběru a vystavování krystalických vzorků. Tímto vám věnujeme naši vlastni plaketu pro vynikajici sběratele krystalů. Je skoro tak hezká jako vaše sbírka.

 

 

Sbírky domácnosti
Základní hra

Fosilie · Kovy · Krystaly · Mikroskopické výtisky · Mimozemské · Pohlednice · Prvky · Ryby · Trofeje MySims · Vesmírné horniny · Vesmírné výtisky · Žáby · Zahradničení

Aktualizace

Kraslice · Cukrové lebky · Plyšáci ze svátečních dárečků · Kouzelné fazole

Únik do přírody Hmyz
Hurá do práce Geody
Jdeme se najíst Fotografie molekulární kuchyně
Dětský pokoj Příšerky z nicoty
Život ve městě Městské plakáty · Sněžítka
Psi a kočky Pírka
Psi a kočky Omiscanské poklady · Starověké omiscanské artefakty
Život na ostrově Mořské mušle · Skrytý poklad
Říše kouzel Kouzelné artefakty
Výprava na Batuu Součástky světelných mečů · Záznamy Batuu
Život na horách Simítka
Život na venkově Stužky z vesnického trhu
Svatební příběhy Zpráva v lahvi

 

 

 

NovinkyNovinky
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023
Rozšíření: The Sims 4 Rodinný život IkonaThe Sims 4: Rodinný život

1. listopadu 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

Nové Události (Koňský ranč)

18. ledna 2024

Dovednosti (Koňský ranč)

16. ledna 2024

Přiřazené pozemky (Koňský ranč)

5. prosince 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm