The Sims 4: Paranormálno | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Paranormálno


DeadKarlos | 7. března 2021 | Návštěvnost 5094

 

Kolekce: Paranormálno IkonaThe Sims 4: Paranormálno (TS4: Paranormal Stuff) je osmnáctá Kolekce pro The Sims 4, která byla vydána 26. ledna 2021.

Tato kolekce byla vyvinut jako výsledek komunitního hlasování, podobně jako u Kolekce The Sims 4: Parádní pletení a Kolekce The Sims 4: Pereme. Hráči hlasovali pro jeho téma, režim stavby a vytvoření domácnosti, stejně jako ikonu a název.

Hlavním herním prvkem kolekce je systém nadpřirozeno s dovedností Médium. Hráči budou moci pracovat na volné noze vyšetřovat paranormální jevy, postavit si na pozemek strašidelný dům a také návrat nehratelné postavy Kostislava do série The Sims. Kostislava je také v The Sims: Makin' Magic a The Sims 3: Obludárium.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Zapalte svíčky a provádějte obřady, abyste potěšili své nové strašidelné spolubydlící v kolekci The Sims™ 4 Paranormálno!* Přízrační hosté budou na strašidelných pozemcích působit neplechu a chaos. Vaši Simíci nicméně mohou uspořádat spirituální seanci, spřátelit se s duchem Guidrym, stát se vyšetřovateli paranormálna a obnovit pořádek.

 

Klíčové vlastnosti

Seznamte se se strašidelnými spolubydlícímiSeznamte se se strašidelnými spolubydlícími
Ve vašem novém domově může stále ještě někdo bydlet. Platí to hlavně na nových strašidelných pozemcích!

Očekávejte návštěvníkyOčekávejte návštěvníky
S roztomilostí jim všechno projde! Upokojte přízraky, které rády páchají neplechu, natolik, že budou raději v klidu odpočívat. Nebo je klidně nechte řádit a děsit okolí celé dny i noci.

Zbavte svůj domov všeho zléhoZbavte svůj domov všeho zlého
Duch Guidry vám se vším rád poradí! Zbavte se prokletých předmětů, provádějte spirituální seance, komunikujte s mrtvými a dostávejte dárky od přízraků! Dokonce můžete vyvolat i nemrtvou pokojskou Kostislavu.

Uklidněte duchyUklidněte duchy
Osvojte si dovednost médium, udělejte dojem na Guidryho a získejte licenci vyšetřovatele paranormálna! Jelikož k podivuhodným jevům dochází stále častěji, je jen na vašich Simících, aby je zastavili.

 

Kolekce The Sims 4: Paranormálno Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 26. ledna, 2021
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: DVD, Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Nadpřirozeno

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

Media


Obrázek Paranormálno

 

 

 

Herní přehled


Kolekce Paranormálno určené pro malé pozemky a stylový nábytek, také obsahuje pyžama a svetry.

Obrázek 1

 

Obrázek 2

 

Obrázek 3

 

Obrázek 4

 

 

Nové Vlastnosti


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává 1 novou vlastnost za odměnu z rozmaru.

Vlastnost za odměnu z Rozmarů

Licence vyšetřovatele paranormálnaLicence vyšetřovatele paranormálna

Staňte se certifikovanými vyšetřovateli paranormálna, zpřístupněte si kariéru vyšetřovatele na volné noze a spirituální seanci pro vyvolání Guidryho.

Cena: 3,000Bod rozmaru

 

 

Nová odměna z rozmarů


Herní balíček The Sims 4: Říše kouzel přidává jednu novou odměnu z Rozmarů v Obchodě s odměnami.

Posvátné svíčkyLicence vyšetřovatele paranormálna

Posvátné svíčky pomáhají uklidnit Simíky poblíž a odhánějí zlé duchy.

Cena: 500Bod rozmaru

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
  4x Účesy, 2x Pokrývka hlavy, 4x Celé tělo, 3x Celkový outfit, 2x Horní díly, 3x Spodní díly, 3x Boty, 1x Doplňky
 • Dítě
  3x Účesy, 1x Celé tělo, 1x Celkový outfit

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
  2x Účesy, 2x Pokrývka hlavy, 1x Celé tělo, 2x Celkový outfit, 3x Horní díly, 2x Spodní díly, 1x Boty, 1x Doplňky
 • Dítě
  1x Účes
 • Batole
  1x Účes

Vytvořit Simíka 1Vytvořit Simíka 2Vytvořit Simíka 3Vytvořit Simíka 4Vytvořit Simíka 5Vytvořit Simíka 6Vytvořit Simíka 7Vytvořit Simíka 8Vytvořit Simíka 9Vytvořit Simíka 10Vytvořit Simíka 11Vytvořit Simíka 12Vytvořit Simíka 13Vytvořit Simíka 14Vytvořit Simíka 15Vytvořit Simíka 16Vytvořit Simíka 17Vytvořit Simíka 18Vytvořit Simíka 19Vytvořit Simíka 20Vytvořit Simíka 21Vytvořit Simíka 22Vytvořit Simíka 23Vytvořit Simíka 24Vytvořit Simíka 25Vytvořit Simíka 26Vytvořit Simíka 27Vytvořit Simíka 28Vytvořit Simíka 29Vytvořit Simíka 30Vytvořit Simíka 31Vytvořit Simíka 32

 

 

Nové herní možnosti a interakce


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možnostech, které jsou k dispozici v Kolekci The Sims 4: Paranormálno.

 

 

Stanice rádia


Kolekce The Sims 4: Paranormálno do hry nové songy v hudebním žánru "Strašidelná". Tyto nové songy můžete poslouchat pomocí Rádia nebo Reproduktorů.

Strašidelná

 • Sub Urban - Freak (feat. REI AMI)
 • James Iha - Ishla Ba Dreb

Stanice rádia

 

 

Klubové požadavky


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, tak dostanete zbrusu nové Klubové požadavky v kolekci The Sims 4: Paranormálno. Při výběru klubových požadavků jsou k dispozici následující možnosti.

Dovednost minimálně na 2. úrovni

 • Médium

Kariéra (na volné noze)

 • Vyšetřovatel paranormálna

 

Klubové požadavky

 

 

Přednastavený pozemek


Při prvním spuštěním hry s kolekcí Paranormálno, budou vyzýváni k umístění pozemku. Pokud nechcete umístit pozemek ihned, a tak si můžete umístit pozemek později přes Vaší knihovnu v The Sims 4 Galerii.

Obytný strašidelný dům přichází s vlastní sadou vlastností pozemků, které můžete zobrazit kliknutím na "Panel s informacemi o pozemku" v sekci ozubená kola. Tam se zobrazí, co můžete očekávat, když žijete ve strašidelném domě.

Obytný strašidelný dům

 

Podivuhodné obydlí (Obytný strašidelný dům, 30×20, 2 Ložnice, 2 Koupelny)Toto staré panství kdysi nazýval svým domovem Claude René Duplantier Guidry. Je plné tretek a kuriozit, které nasbíral při svých cestách po celém světě. Po jeho smrti nemovitost koupila jedinečná doktorka Ashley. která jeho domov vzala za svůj a modernizovala celou řadu místností, aniž by narušila původní kouzlo celého místa. Teď je toto obydlí opět k mání. i když nikdo netuší, co se stalo s jeho poslední majitelkou...

Podivuhodné obydlí

 

 

Kostislava


Kostislava se vrací do Kolekce The Sims 4: Paranormálno, kterou jste mohli vidět v předchozích hrách v The Sims: Makin' Magic a The Sims 3: Obludárium. Kostislava může dělat běžné úkoly služebných, jako je úklid, vaření a opravy, a to bez nákladů pro domácnost.

Kostislava

Pokud bydlíte ve strašidelném domě, tak je Kostislava v domácnosti velmi užitečná, kde může pomoci udržet pořádek a odhánět duchy. Pokud ji Simík povolá během kariéry Vyšetřovatel paranormálna, může se chovat jako osobní strážce a chránit je před zlým duchem Temperance.

Simíci, kteří vyvolávají "Hrůzný rituál", tak mají malou šanci stát se dočasně Kostislavou.

 

Jak vyvolat Kostislavu?

V předchozích verzí The Sims měla Kostislava vlastní rakev, kterou jste mohli zakoupit v v režimu Stavby/Nákupu a umístili na pozemek Simíků. Poté ji bylo možné kdykoliv přivolat kliknutím na rakev a probudit ji.

V Kolekci The Sims 4: Paranormálno není Kostislava v rakvi. Vaši Simíci budou muset strávit trochu času zvyšování dovednosti Médium, aby odemkli schopnost vyvolat Kostislavu prostřednictvím Stolu na seance. Vyvolání Kostislavy vyžaduje dovednost Médium na 3. úrovni, takže k jejímu odemknutí není potřeba mnoho dovedností. Může být také vyvolána kdykoli chcete, stejně jako v předchozích hrách. Jediným omezením vyvoláním Kostislavi je že ji nelze vyvolat, pokud už je na pozemku.

Jak vyvolat Kostislavu?

Vyvolaná Kostislava na pozemku zůstane 12 hodin herního času a pak zmizí, ale můžete ji okamžitě znovu vyvolat. Na její vyvolání není omezená doba.

 

Věci, které Kostislava bude dělat:

Povídat si: Kostislava může povídat jako kterýkoli jiný Simík a má všechny běžné sociální interakce. Simíci s ní mohou budovat přátelské i romantické vztahy a také ji vidět na panelu vztahů.

Péče o děti: Kostislava bude mít sklon k dětem a bude jim pomáhat s jejich potřebami. Pomůže také batolatům s jejich potřebami a pomůže jim budovat dovednosti.

Úklid: Kostislava bude čistit bazény, čistit špinavé skříňky a spotřebiče, uklízet potraviny, které zůstaly na stole, vracet hračky na své místo.

Pít: Kostislava může vypít sklenice vody, která jí proteče a zanechá na podlaze kaluže.

Zahrada: Kostislava zalévá všechny rostliny, které to potřebují, a bude také pěstovat plodiny, které jsou umístěny v květináči. Zahradničení je pro ni však nižší priorita než úklid.

Domácí úkoly: Kostislava pomůže jakémukoli dítěti nebo dospívajícímu Simíkovi s domácími úkoly.

Připravit jídlo: Kostislava bude připravovat jídlo pro Simíky.

Oprava: Kostislava bude zdarma opravovat poškozené zařízení.

Plavat: Kostislava může plavat s ostatními Simíky v domácnosti, ale nebude to dělat sama; musí ji do bazénu povolat člen domácnosti.

WooHoo: Kostislava může mít WooHoo s jakýmkoli dospělým Simíkem, ale však neotěhotní.

Ochrana: Kostislava může ochránit váš dům před zlomyslnými přízraky a Temperance.

Prádelna: Pokud vlastníte Kolekci The Sims 4: Pereme, bude Kostislava prát oblečení, které je v pračce nebo sušičce, a poté je umístit na šňůru na prádlo. Opravuje také rozbité pračky a sušičky.

Kostislava jako služebná

Věci, které Kostislava nebude dělat:

Účtovat poplatky: Kostislava si nebere poplatky za její služby. K jejímu vyvolání je vyžadována pouze dovednost Médium na 3. úrovni.

Zdravit hosty: Kostislava nebude zdravit žádného hosta u dveří, ale může se s nimi stýkat, pokud už byl host pozván do domácnosti.

Odstranit prokleté objekty: Kostislava není schopná uklidit nebo odstranit jakýkoli prokletý objekty.

Odpočinek. Kostislava nemusí odpočívat ani spát.

Skupinová práce: Kostislava může být vyvolaná pouze jedna, pokud nejsou použity cheaty nebo mody.

Kostislava ve Vytvoření Simíka

Dodatečné informace

Kostislava má několik jedinečných zvláštností a chování, které bude dělat samostatně, většinou jen pro vtipné účely. Má také vlastnosti a aspiraci jako ostatní Simíci, spolu s některými skrytými vlastnostmi a vlastnostmi za odměnu. Simíci se mohou stýkat s Kostislavou jako každý jiný Simík a dokonce ji milovat!

 • Kostislava se může spřátelit a mít romantický vztah. Sociální kategorie Romantika je u ní k dispozici poté, co se jí vaši Simíci poprvé představí.
 • S Kostislavou mohou mít Simíci WooHoo, ale nemůžete se pokusit o dítě bez použití cheatů.
 • Bez použití cheatů se nemůže Kostislava stát členem vaší domácnosti (povolit cheat a poté podržet Shift + kliknutím na Kostislavu).
 • Kostislava může Simíkům občas dát emoci Napjatý.
 • Kostislava často dělá zábavné flirtující tance jako animaci.
 • Kostislava se ráda obdivuje v zrcadlech.
 • Kostislava má stejnou animaci stříkat náhodné povrchy v domě, kterou dělají Majordomus (služebníci) z Kolekce The Sims 4: Staré časy
 • Vlastnosti Kostislavy: Rodinný typ, Pořádná, Tvořivá, Domácká (bonus Aspirace), Statečná (obchod s odměnami), Hůlkoznalkyně (odměna z jídla).
 • Kostislava má Aspiraci: Rodina - Velká šťastná rodina.
 • Pokud máte nainstalované rozšíření The Sims 4: Cesta ke slávě, tak Kostislava začíná s nedotčenou pověstí celebrity.

 

 

Guidry


Claude René Duplantier Guidry, nebo zkráceně Guidry, je NPC duch představený v kolekci The Sims 4: Paranormálno. Guidry je přátelský duch, který svítí vždy růžově, protože má trvalou flirtující náladu a jeho obraz tvrdí, že zemřel při nehodě s Výklopnou postelí. Guidry býval Vyšetřovatelem parnormálna.

Guidry se objevuje na pozemku Obytný strašidelný dům v noci druhý den, když se tam nastěhovali Simíci a rád pomáhá vypořádat se s přízraky, prokletými objekty a duchů Temperance.

Claude René Duplantier Guidry

 

Jak vyvolat Guidryho?

Guidryho můžete také přivolat, pokud máte vyšší úroveň v dovednosti Médium a musíte získat Licence vyšetřovatele paranormálna v obchodě z odměnami nebo od Guidryho ve strašidelném domě.

Pokud máte Licence vyšetřovatele paranormálna, tak můžete vyvolat Guidryho pomocí Stolu na seance.

Vyvolat Guidryho - Tato interakce přivolá Guidryho, přátelského ducha se spoustou informací o paranormálních jevech. Může pomoci vašim Simíkům uspokojit jejich potřeby, když se příliš bojí, a také vám poskytne informace o strašidelným domě, přízraků, o tom, že jste médium, že se stanete vyšetřovatelem paranormálna, a jak jednat s Temperancem.

Guidry ve strašidelném domě

 

Interakce s Guidrym

Interakce s Guidrym přináší zcela nový sociální menu "Guidry...", když kliknete pravým tlačítkem myši na Guidryho. Díky novým interakcím, se můžete dozvědět od Guidryho plno otázek a dalších problémů, s kterými možná budete potřebovat pomoc.

Kdo jste?
Jeho celé jméno je Claude René Duplantier Guidry, ale řekne vám, abyste mu místo toho říkali Guidry. Guidry je paranormální expert, který je připraven vám pomoci, kdykoli bude moci.

Proč tu jste?
Guidry vysvětluje, že všichni duchové potřebují místo, kde mohou strašit, a pokud je to v pořádku, tak se by rád na chvíli usadil ve strašidelném domě. Guidryho se můžete zbavit pomocí divné sošky ruky, a už vás nikdy nebude navštěvovat.

Můžu nějak zařídit, aby se tady méně strašilo?
Jak se stav vašeho strašidelného domu zhoršuje, můžete se rozhodnout provést očistný obřad u Stolu na seance. Pokud nevíte v jakém stavu je aktuálně strašidelný dům, tak můžete zkusit interakci Vyčistit spirituální volatilitu.

Kde se tady bere taková spousta strašidelných věcí?
Jakékoli strašidelné předměty, které se objevují v domě a kolem něj, jsou prokleté. Zbavte se jich, jakmile to půjde, protože rozhodně nemají dobré úmysly na Simíky.

Co jsou to přízraky?
Jedná se o zhmotněné ztracené sny a ambice celého lidstva. Pokud zajistíte, aby byly spokojené, tak jim můžete nabídnout dát dárky, které milují nejvíc nebo s nimi komunikovat, či nabídnout duši.

Co takhle nějaká rada ohledně bydlení tady?
Ne, že by to nějak pomohlo, ale v podstatě řekne, že máte jít do toho a přijal strašidelný život. Nakupte potřebné věci v obchodě s odměnami, zbavujte se panenek, a občas budete potřebovat se z plných plic vykřičet.

Jak se zbavím strachu?
Strach je naprosto normální věc. Guidry doporučuje používat posvátné svíčky po celém domě. Simíci se tak budou cítit bezpečněji, protože je chrání před negativními entitami. Získejte duchařský vosk od přízraků, aby jste si je mohli vyrobit sami, nebo si je kupte v obchodě s odměnami za 500 bodů získáte tři svíčky.

Chci se stát vyšetřovatelem paranormálna!
Při vzpomínkách na svůj minulý život vám Guidry řekne, že sám byl vyšetřovatel paranormálna. Pokud na něj váš Simík dokáže zapůsobit dovedností Médium, mohl by získat licenci a mohli zahájit kariéru na volné noze.

Guidry rád pomůže vašemu Simíkovi s paranormálními jevy:

Vůbec nemám možnost se najíst! (Simík musí mít hlad)
Z ničeho nic se v inventáři vašich Simíků objeví objekt, který se jeví jako jakýsi sladkosti.

V noci se nemůžu pořádně vyspat! (Simík musí být unavený)
Guidry vyskočí do vzduchu a obnoví část energetické potřeby vašeho Simíka.

Možná jsem tak trochu zaprodal svou duši prodal. (Simík zaprodal duši přízraku)
Guidry je úplně zmatený z toho, jak se vám něco takového podařilo, ale dá vám předmět, který napraví duši Simíka zpět do normálu.

Jsem vyděšený! Pomozte mi! (Simík musí být vystrašený)
Guidry uznává vaše pocity a pokračuje, aby vám daroval duchařský vosk k výrobě posvátných svíček, abyste se udrželi v bezpečí.

Objevil se tu někdo děsně strašidelný! Pomoc! (Musí se objevit strašidlo)
To se Guidrymu moc nelíbí, ale pomůže vám chránit váš dům, a dá vám Prazvláštní sošku, kterou můžete použít proti Temperance. Rovněž vám doporučuje vyvolat Kostislavu pro případ, že by Prazvláštní soška nestačila na vaši obranu.

Dáte si se mnou... drink? (Simík musí mít náladu Flirtující)
Guidry vysvětluje, že teď, když je mrtvý, jsou věci celkem nevkusné, ale místo toho vám nabízí drink. Jedná se o kreativní způsob, jak dát někomu najevo, že vás nezajímá.

 

Licence vyšetřovatele paranormálna

Ačkoli se nákup licence prostřednictvím obchodu s odměnami může zdát jako snadná volba, ale stojí 3,000 bodů rozmarů, takže vaši Simíci si na ni budou muset ještě našetřit. Dobrým způsobem, jak získat body spokojenosti, je bydlet na pozemku Obytný strašidelný dům. Body rozmarů získáte za každou noc, kterou zde strávíte!

Guidry ve strašidelném domě

Abyste se mohli stát Vyšetřovatelem paranormálna, musíte mít licenci. Získání Licence vyšetřovatele paranormálna vyžaduje určitý čas a úsilí, bez ohledu na to, jak ji získáte.

 • Obchod s odměnami
  Licence vyšetřovatele paranormálna je dostupné v obchodě s odměnami za 3,000 bodů.
 • Guidry
  Když strávíte nějakou dobu v Obytným strašidelný domě, váš Simík bude moci narazit na Guidryho ducha. Ujistěte se, že má Simík dostatečně vysokou úroveň v dovednosti Médium, aby dokázal, že je dostatečně hoden získat licenci.

Pokud chcete získat licenci tím, že se prokážete jako schopné médium, můžete ji získat také od Guidryho. Duch Guidry se objevuje na pozemku Obytný strašidelný dům. Je to přátelský duch, který je tu, aby pomohl vašim Simíkům, a má všechny informace o tom, jak zvládnout strašidelné události. Rovněž rozdává Licence vyšetřovatele paranormálna Simíkům, kteří prokázali slib jako Vyšetřovatel paranormálna. Chcete-li na Guidryho zapůsobit a získat licenci, budete muset maximálně rozšířit dovednost Médium na 5. úroveň a poté Guidrymu sdělit, že se chcete stát Vyšetřovatelem paranormálna. Guidry vás odmění licencí vyšetřovatele paranormálna. Licence vyšetřovatele paranormálna se zobrazí v sekci vlastností na informačním panelu vašeho Simíka.

 

 

Temperance


Temperance je duch NPC představený v kolekci The Sims 4: Paranormálno. Temperance je zlý duch, který se náhodně objeví ve strašidelném domě s cílem ztěžovat život Simíků žijících v domě.

Také můžete spatřit Temperance na volné noze v kariéře Vyšetřovatel paranormálna při zakázkách střední a vysoká obtížnost. Stačí pouhý pohled na Temperance, aby se váš Simík dostal do vystrašeného stavu. Temperance může také přerušit seance a obecně terorizovat vašeho Simíka a ostatní Simíky v domě.

Temperance

Jakmile se objeví Temperance začne vytvářet více prokletých objektů, přerušovat interakce s přízraky a hasit posvátné svíčky, kromě toho dělat typicky naštvaného ducha, jako je strašení Simíků a ničení předmětů. Simíci, kteří jsou ve stejné místnosti jako Temperance, dostanou náladu vystrašený.

Simík může zabránit tomu, aby Temperance způsobila chaos, tím že požádá Guidryho o pomoc, který vám může dát Prazvláštní sošku, která rozptýlí Temperance a nakonec pozemek opustí, ale taky nemusí. Pokud Temperance neopustí pozemek, tak je tady další možnost přivolat si Kostislavu, která bude s Temeprance bojovat (a vždy vyhraje) a nakonec pozemek opustí.

Temperance má však dvě hlavní slabosti, které můžete využít, abyste jí zabránili ve strašení:

 • Prazvláštní soška
  Vyšetřovatel paranormálních jevů Claude René Duplantier Guidry jednu z těchto zvláštních sošek získal při pátrání ve strašidelném muzeu někdy začátkem 20. století. Nebylo to snadné, ale podařilo se mu zjistit, že dokáže zahnat velmi silná nadpřirozená stvoření a tím pádem také Temperance. Pokud zatím nevíte, kdo Temperance je. pak to velmi brzy zjistíte... a pro tyto případy si budete chtít pořídit domů pár sošek. Nemá je ráda a dá se říci. že to platí oboustranné. Je to skutečně prazvláštní!
 • Kostislava
  Pokud se vám podaří vyvolat Kostislavu dostatečně rychle u Stolu na seance nebo kruhu seance, stane se vaším osobním strážcem. Kostislava je jediná osoba, která může bojovat proti Temepramence fyzickou silou. Kostislava může Simíka uklidnit, když pracuje na vymítání duchů z pozemku.

 

 

Přízraky


Přízraky jsou nové nadpřirozené stvoření bylo představené v kolekci The Sims 4: Paranormálno. Přízrak může být přátelský, nestranní nebo zlomyslný, který se mohou toulat kolem nového pozemku Obytný strašidelný dům a rádi budou komunikovat se svými Simíky, a to dobrými i špatnými způsoby.

Přízraky se mohou objevit na pozemku, který je nastaven na Obytný strašidelný dům. Tyto pozemky jsou plné paranormálních aktivit, zejména v noci! Když se Simíci na pozemek nastěhují, tak následujícího dne mezi 21:00 až 06:00 mohou Simíci zažít spoustu paranormálních událostí, ale nejroztomilejší ze všech jsou strašidelné Přízraky.

Přátelští přízraky

 

Zbarvení přízraků

V závislosti na spirituální vyrovnanosti domu se mohou objevit různé druhy přízraků. Poznáte je podle barev: zelené, modré nebo červené. Každý druh Přízraku bude reagovat odlišně na Simíky. Na pozemku může být najednou více přízraků.

Narazit na Přízraky můžete během práce na volné noze u Vyšetřovatele paranormálna. Pokud budete mít Přízraky v dobré náladě, tak je můžete požádat, aby pozemek opustili.

 

Přátelský přízrak (zelený)

Zelený přízraky se s největší pravděpodobností objeví, když je spirituální vyrovnanost vašeho Strašidelného domu vysoká a očištěná. Obvykle jsou přátelští vůči Simíkům, ale i tak by někdy mohli interakce vašich Simů odmítnout. Jsou nejpřátelštější ze všech přízraků, takže byste s nimi neměli mít příliš velký problém se stýkat.

 

Přátelský přízrak (zelený)

Tajemný přízrak (modrý)

Modré přízraky se pravděpodobně objeví, když je spirituální vyrovnanost na střední úrovni. V domě je paranormální aktivita, ale zatím to není děsivé. Tyto přízraky se lze obtížně přečíst, protože vypadají docela smutně, přesto mohou na vaše Simíky pozitivně reagovat. Je trochu nebezpečné s nimi komunikovat, protože nikdy nevíte jestli se nerozhodnout Simíky vyděsit.

 

Tajemný přízrak (modrý)

Zlomyslný přízrak (červený)

Červené přízraky se s největší pravděpodobností objeví, když je vyrovnanost domu strašlivá. Milují chaos, takže s největší pravděpodobností vaše Simíky často vyděsí a mohou dokonce zapálit věci. Pokud stále chcete komunikovat s těmito malými přízraky, připravte si nějaké dárky. Bude větší šance, že se jim váš Simík bude líbit poté, co jste jim něco úspěšně darovali.

 

Zlomyslný přízrak (červený)

Vzácný přízrak (žlutý)

Kromě tří pravidelných přízraků existuje také 1% šance, že se objeví vzácný přízrak. Tento roztomilý Přízrak bude žlutý a má brýle. Když bude Simík poblíž žlutého přízraku, tak dostanou emoci v rozpacích. Celkově je to přátelský přízrak, ale v jeho blízkosti může Simíkům velmi znepříjemnit život.

 

Vzácný přízrak (žlutý)

 

K dispozici jsou následující interakce:

 • Sledovat přízrak
  To poskytne vašemu Simíkovi nějaké informace o přízraku, jeho povaze a záměru.
 • Pokusit se komunikovat
  Váš Simík se pokusí navázat konverzaci s přízrakem, což může nebo nemusí přijmout.
 • Požádat o odchod
  Váš Simík může přízrak jednoduše požádat, aby odešel. Přátelští přízraky k tomu budou vnímavější než tajemný nebo zlomyslný přízraky.
 • Nabídnout dar...
  Přízraky mají rádi jen domácí věci, které si váš Simík sám vytvořil. Pokud nemáte nic, co váš Simík udělal, bude tato možnost zobrazena šedě.
 • Nabídnout duši
  Pokud jste opravdu zoufalí, může váš Simík nabídnout přízraku svojí duši, ale pozor! Pokaždé, když nabídnete kousek své duše, navyšuje značným množstvím se lišta stárnutí a zkrátí se tak celkový věk Simíka! Aby se tomuto účinku zabránilo, mohou vaši Simíci vypít Přízračný mok, který někdy zanechá přízrak na zemi.

 

Dárky od přízraků

Když jsou interakce mezi Přízrakem a Simíkem úspěšné, máte šanci, že vám na oplátku za vaši laskavost něco dostane. Použijte interakci Pokus o komunikaci na Přízraku a trochu s ním komunikujte. Všichni přízraky jsou trochu nepředvídatelní, takže i ti zelení mohou odmítnout snahu komunikovat se Simíkem.

Nabídnout dar přízraku

Pokud přízrak bude rád komunikovat se Simíkem, tak může položit na zem nějaký předmět. Je známo, že přízraky dávají různé předměty, od Duchařský vosk (používaného k výrobě posvátných svíček), Nenápadná nádoba na sladkosti, Nádoba s nabručenými přízraky a dokonce Přízračný mok s kouskem něčí duše!

Nejjednodušší způsob, jak se uspokojit přízraky (dokonce i ty zlomyslné) darovat domácí výrobek. Dejte jim něco, co jste vytvořili, od vaření, přes pletení až po zpracování dřeva ... na tom nezáleží, pokud je to vyrobeno s láskou. Přízrak s největší pravděpodobností na oplátku položí dárek na zem.

 

Požehnání od přízraků

Přízrak, který má dobrou náladu, může vašeho Simíka požehnat hravou emocí, když kolem nich projde. Toto požehnání, pokryjí Simíka fialovou aurou a náladovými třpytkami. Simík se bude cítit hravý po dobu nejméně 5 hodin.

 

 

Dovednost Médium


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává novou dovednost Médium. Procvičování této dovednosti umožňuje Simíkům lépe komunikovat s duchy prostřednictvím Stolu na seance a taky je dovednost užitečná v kariéře Vyšetřovatel paranormálna na volné noze. Seance může provádět kterékoli dítě po důchodce.

Pokud je nainstalován The Sims 4: Realm of Magic, pak se kouzelníci naučí dovednost Médium rychleji než ostatní Simíci.

Obytný strašidelný dům

 

1. úroveň Simík <Jméno> se vydal na cestu do světa paranormálna! Pokračujte v pořádání spirituálních seancí, abyste postoupili na další úroveň!

 • Stolní seance... - Komunikovat s mrtvým
 • Stolní seance... - Vycítit spirituální volatilitu
 • Stolní seance... - Provádět obřad

 

2. úroveň Simík <Jméno> teď může pořádat spirituální seance i pro ostatní Simíky. Skupinové seance poskytují větší výhody. V partě jde všechno lépe!

 • Stolní seance... - Komunikovat s mrtvým s...
 • Stolní seance... - Skupinová spirituální seance...

 

3. úroveň Simík <Jméno> teď může přivolat mrtvé pomocí nových spirituálních seancí Vyvolat mrtvé a Vyvolat Kostislavu!

 • Stolní seance... - Vyvolat mrtvé
 • Stolní seance... - Vyvolat Kostislavu

 

4. úroveň Simík <Jméno> teď může u stolu na seance provádět hrůzný rituál! Bude to hodně podivné! Tak s chutí do toho!

 • Stolní seance... - Hrůzný rituál

 

5. úroveň Simík <Jméno> je teď špičkové médium! Simík <Jméno> dokáže provádět náročnější spirituální seance, které ho budou stát méně energie, a také bude mít větší šanci na úspěšné interakce s přízraky. Tito Simíci také mohou kdekoliv ve světě vytvořit kruh na spirituální seanci!

 • Vytvořit kruh na spirituální seanci
 • Stolní seance... - Vyvolat Guidryho
  (vyžaduje Licence vyšetřovatele paranormálna)

 

 

 

Nová kariéra


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává novou kariéru na volné noze "Vyšetřovatel paranormálna".

 

 

Vyšetřovatel paranormálna

Na volné noze


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává novou kariéru "Vyšetřovatel paranormálna". Simíci nepostupují skrze kariérní úrovně, ale místo toho si vybírají agenturu, která jim pomůže propojit je s jednotlivými zakázkami.

Tato kariéra je na volné noze, kde Simík může pracovat v uzavřené budově nebo dělat aktivní činnost.

Vyšetřovatel paranormálna

 

Přihlásit se: Panel práce, Mobilní zařízení, Počítač

Agentura: Federální úřad strašidelného vyšetřování

Obor: Vyšetřovatel paranormálna

Začátek: Vždy večer od 21:30

Popis: Máte doma duchy? Stává se vám, že v podkroví nacházíte strašidelné panenky? Slýcháte někdy děsivé hlasy a jste si jistí, že to není jen ve vaší hlavě? Přízraky skutečně existují a umějí dost pozlobit.

Pokud patříte mezi certifikované vyšetřovatele paranormálna, pak vás rádi přijmeme do našich řad strážců nadpřirozeného pořádku. Naši agenti si vytyčili jednoduchý cíl: aby se na světě strašilo o něco méně.

 

Příprava


Než se vydáte na kariérní dráhu lovce duchů Vyšetřovatel paranormálna, doporučujeme některé přípravy.

Zvýšit úroveň v dovednosti Médium
Pomocí Stolu na seance zvyšujte dovednost Médium. To vám hodně pomůže při práci.

Odemkněte vlastnost Statečný
Stateční Simíci se bojí méně. Jelikož váš Simík během své práce narazí na spoustu děsivých věcí, může to být užitečná vlastnost, kterou si můžete koupit v Obchodě s odměnami za 8000 bodů.

Jít do práce s pozitivními emocemi
Vyberte si správné vlastnosti, aby váš Simík docela snadno získal emoci Šťastný. Před zahájením nového zakázky se ujistěte, že jsou vaše potřeby téměř na maximum.

Vzít si posvátné svíčky
Tyto věci se vám budou hodit při práci. Simíci se budou cítit bezpečněji, když budou poblíž svíček, a to by jim mohlo zabránit ve vyděšení. V Obchodě s odměnami si můžete koupit Posvátné svíčky za 500 bodů a získáte tři svíčky, nebo je můžete vytvořte pomocí Duchařského vosku, který můžete získat od přízraků.

Vlastnosti

Geniální
Tito Simíci bývají soustředění, rádi sdílejí své nápady s ostatními Simíky, a pokud si nějakou dobu neprocvičí mozkové závity, mohou se naštvat.

Sebejistý
Tito Simíci si bývají jisti sami sebou.

Bordelář
Na tyto Simíky nijak nepůsobí špinavé okolí. Vybavení domácnosti se jejich působením rychleji ušpiní a také se mohou přehrabovat v odpadcích a hledat v nich jídlo.

 

Jak se stát vyšetřovatelem


Vyšetřovatel paranormálna je kariéra na volné noze, kterou získáte prostřednictvím "Panel práce", "Mobilní zařízení", nebo "Počítač" a vyžaduje "Licence vyšetřovatele paranormálna", kterou lze koupit v obchodě s odměnami nebo získat od ducha Guidryho, který se objevuje v Obytným strašidelným domě.

Vyšetřovatel paranormálna

Abyste se mohli stát Vyšetřovatelem paranormálna, musíte mít licenci. Získání Licence vyšetřovatele paranormálna vyžaduje určitý čas a úsilí, bez ohledu na to, jak ji získáte. Existují dva způsoby, jak získat Licence vyšetřovatele paranormálna; prostřednictvím obchodu s odměnami nebo od Guidryho.

 • Obchod s odměnami
  Licence vyšetřovatele paranormálna je dostupné v obchodě s odměnami za 3,000 bodů.
 • Guidry
  Když strávíte nějakou dobu v Obytným strašidelný domě, váš Simík bude moci narazit na Guidryho ducha. Ujistěte se, že má Simík dostatečně vysokou úroveň v dovednosti Médium, aby dokázal, že je dostatečně hoden získat licenci.

Vyšetřovatel paranormálna

Ačkoli se nákup licence prostřednictvím obchodu s odměnami může zdát jako snadná volba, ale stojí 3,000 bodů rozmarů, takže vaši Simíci si na ni budou muset ještě našetřit. Dobrým způsobem, jak získat body spokojenosti, je bydlet na pozemku Obytný strašidelný dům. Body rozmarů získáte za každou noc, kterou zde strávíte!

Pokud chcete získat licenci tím, že se prokážete jako schopné médium, můžete ji získat také od Guidryho. Duch Guidry se objevuje na pozemku Obytný strašidelný dům. Je to přátelský duch, který je tu, aby pomohl vašim Simíkům, a má všechny informace o tom, jak zvládnout strašidelné události. Rovněž rozdává Licence vyšetřovatele paranormálna Simíkům, kteří prokázali slib jako Vyšetřovatel paranormálna. Chcete-li na Guidryho zapůsobit a získat licenci, budete muset maximálně rozšířit dovednost Médium na 5. úroveň a poté Guidrymu sdělit, že se chcete stát Vyšetřovatelem paranormálna. Guidry vás odmění licencí vyšetřovatele paranormálna. Licence vyšetřovatele paranormálna se zobrazí v sekci vlastností na informačním panelu vašeho Simíka.

Jakmile jste si vybrali agenturu "Federální úřad strašidelného vyšetřování", kde je obor "Vyšetřovatel paranormálna", tak se z vás stane Vyšetřovatel paranormálna.

Jakmile se oficiálně stanete nezávislým vyšetřovatelem paranormálna, můžete si vybrat zakázku. Zakázky se nachází na panelu práce o kariéře a kliknout na ikonu Vybrat zakázku. V panelu se dozvíte, kdy zakázka začíná, aby se mohl Simík připravit vyšetřovat paranormální jevy.

 

Zakázky


Existují tři úrovně zakázky, na které se Vyšetřovatel paranormálna může přihlásit; Začátečník, zkušený a odborník. Doporučuji začít se zakázkou pro začátečníky, jen abyste získali představu o tom, co budete jako Vyšetřovatel paranormálna dělat. Zakázky pro začátečníky jsou docela lehké, zkušené zakázky jsou pro náročné a pro odborníka nejsou zakázky žádný vtip!

Bez ohledu na úroveň obtížnosti se všechny zakázky řídí stejným vzorcem. Když ukážete na zakázku, máte časový limit (21:30 - 6:30). Můžete odejít dřív z práce, ale nedostanete zaplaceno, nebo pracovat přes čas, pokud nemáte dost času na dokončení zakázky.

K dispozici jsou následující zakázky:

Seznam zakázek

Vyšetřovatel paranormálna pro začátečníky

Vyšetřovatel paranormálna pro začátečníkyJděte na strašidelné místo a za každou cenu se zbavte strašidelných věcí.

Částka: 750Simoleony

Obtížnost:
Nízká

Vyšetřovatel paranormálna pro zkušené

Vyšetřovatel paranormálna pro zkušenéJděte na strašidelné místo a za každou cenu se zbavte strašidelných věcí.

Částka: 1,500Simoleony

Obtížnost:
Střední

Vyšetřovatel paranormálna pro odborníky

Vyšetřovatel paranormálna pro odborníkyJděte na strašidelné místo a za každou cenu se zbavte strašidelných věcí.

Částka: 3,000Simoleony

Obtížnost:
Vysoká

 

Vyšetřování


Vyšetřování je podobné jako u ostatních profesí nebo práci na volný noze. Přesunete se na náhodný pozemek, kde budete muset aktivně chodit na místa a vymítat všechno strašidelné. Stejně jako u ostatních aktivních povolání bude v levém horním rohu obrazovky zobrazovat ukazatel průběhu dokončení zakázky, pod kterým je uveden pouze jeden cíl; Vymítat duchy z pozemku.

Vyšetřovatel paranormálna

Existuje řada různých způsobů, jak vymítat duchy z pozemku a zaplnit ukazatel průběhu:

 • Odstranění prokletých předmětů
 • Čištění ektoplazmy a prokletých symbolů
 • Mít pozitivní interakce s přízraky

Kterákoli z těchto akcí zaplní indikátor průběhu a pomůže zbavit domov jejích strašidelných obyvatel, ale dejte si pozor na zlomyslné přízraky, které se pokusí přerušit vaše seance a vyděsit vás tak strašně, že nebudete moci odstranit prokleté předměty! V závislosti na obtížnosti zakázky může být vymítání duchů velmi náročný úkol!

 

Interakce vymítání duchů na pozemku


Jděte na strašidelné místo a zbavte se všeho strašidelného, jakýmikoli nezbytnými prostředky!

Odstranit strašidelnou panenku
Dupnout na kteroukoli prokletou panenku, které se objeví na pozemku.

Vytřít záhadné symboly
Vyčistěte všechny divně vypadající symboly na zemi.

Vytřít slizké stvoření
Vyčistěte jakoukoli slizkou louži na zemi.

Vytvořit kruh pro spirituální seanci
Vytvořte kruh seance a kliknutím na něj provedete očistný obřad a očistíte duchovní vyrovnanost na pozemku.

Odstranit strašidelné ruce
Tato strašidelně vypadající věc, to jsou ruce. Ano, docela znepokojující. Kliknutím na ruce a odstraňte je ze země.

Odstranit zkroucený úponek
Klikněte na kterýkoli z těchto ošklivých plevelů a odstraňte je ze země.

Ukonejšit Simíka <Jméno>
Připomenout Simíkovi <Jméno>, že patříte mezi certifikované experty na paranormálno.

Uklidnit přízraky
Kolem pozemku najdete roztomilá, plovoucí stvoření. Tato zjevení jsou přízraky. V závislosti na obtížnosti zakázky jsou buď přátelští, nestranní, nebo zlomyslní. Zkuste jim udělat radost, nebo je pošlete pryč.

Temperance
Temperance je poltergeist, který se občas objevuje. Bojujte s ním, tak že k němu umístíte prazvláštní sošku nebo vyvolejte Kostislavu, která za vás bude bojovat proti Temperancům.

 

Dokončení zakázky


Gratulace! Přežili jste nejen svou první noc jako vyšetřovatel paranormálna, ale také jste byli úspěšní při vymítání duchů. Co dostanete za vyšetření? Paranormální vyšetřovatel dostává docela dobře zaplaceno v Simoleonech, ale mohou také obdržet různé další výhody za úspěšné dokončení zakázky.

Vyšetřovatel paranormálna

Dokončením zakázek si zlepšíte pracovní výkon. Rychlým dokončením zakázek si pracovní výkon vylepšíte ještě víc a získáte bonusovou platbu. Zrušené a nedokončené zakázky pracovní výkon sníží.

Pokud váš Simík nedokáže dokončit zakázku v čas, bude to mít negativní vliv na celkový výkon Simíka, ale také bude mít Simík naštvaného klienta a samozřejmě nedostane zaplaceno. Jestli chcete, aby byl Simík povýšený, musí dokončí zakázku a mít práci na vyšším výkoně, tak je pravděpodobné, že kromě platby za zakázku dostane i malý bonus.

 

 

Obytný strašidelný dům


Obytný strašidelný dům je zcela nový přiřazený pozemek představený v kolekci The Sims 4: Paranormálno. Jedná se o běžný obytný pozemek, který zahrnuje různé "strašidelné" události, ke kterým dochází pouze v noci. Kolem pozemku se potulují malí duchové známí jako přízraky, se kterými mohou Simové komunikovat. Na tomto typu pozemku se také pravidelně vyskytují další události, jako jsou blikající světla, rachocení trubek nebo strašidelné panenky.

Obytný strašidelný dům

 

Od prvního dne, kdy se Simíci přestěhovali do strašidelného domu, každou noc zažijí nějakou paranormální aktivitu, od blikajících světel, podivných zvuků, divných předmětů, přízraků až po Temperamence. Druhou noc se objeví Claude René Duplantier Guidry, který nabídne pomoc a otázky pro hráče. Každou noc, kdy Simíci přežijí, obdrží 275 bodů spokojenosti a když Simíci vydrží do konce 7 nocí získají od Guidryho oblečení ve Vytvoření Simíka pro všechny Simíky v domácnosti.

 

Strašidelný pozemek


Stejně jako u jiného pozemku můžete změnit typ pozemku, když děláte výstavbu (úprava pozemku), máte k dispozici režim stavby a nákupu. Zde můžete kliknout na tlačítko Informace o pozemku (v levém horním rohu) a změnit typ pozemku v panelu nabídce na Obytný strašidelný dům. Vždycky se můžete vrátit zpět na běžný obytný pozemek.

Obytný strašidelný dům

Obytný strašidelný dům přichází s vlastní sadou vlastností pozemků, které můžete zobrazit kliknutím na "Panel s informacemi o pozemku" v sekci ozubená kola. Tam se zobrazí, co můžete očekávat, když žijete ve strašidelném domě.

 

Vlastnosti pozemku


Obytný strašidelný dům přichází s vlastní sadou vlastností pozemků, které můžete zobrazit kliknutím na "Panel s informacemi o pozemku" v sekci ozubená kola. Tam se zobrazí, co můžete očekávat, když žijete ve strašidelném domě.

Duchařská pomocDuchařská pomoc

Seznamte se s duchem Guidrym. je to docela sympaťák.

PřízrakyPřízraky

Na pozemku po nocích poletují zvláštní zjevení! Mohou být přátelská i nepřátelská.

Strašidelný pokladStrašidelný poklad

Přízraky u sebe mají nejrůznější cenné předměty.

Paranormální aktivitaParanormální aktivita

Někdy se tu dějí dost podivné věci... hlavně v noci. Vaši Simíci si toho bezpochyby všimnou.

Prokleté objektyProkleté objekty

Do vašeho domu si občas najdou cestu podivuhodné artefakty. Mějte oči na stopkách!

Je to naživu!Je to naživu!

Zkuste si ty bytosti v domě neznepřátelit.

Odvahu!Odvahu!

Každá úspěšná noc vynese všem Simíkům body do obchodu s odměnami.

Vítáme potenciální vyšetřovatele paranormálnaVítáme potenciální vyšetřovatele paranormálna

S pomocí Guidryho se staňte vyšetřovateli paranormálna.

????????????????

JDE SI PRO VÁS!

 

Nejděsivější strašidelný dům


Pokud chcete nejděsivější strašidelný dům, tak si můžete přidat další vlastnosti pozemků z balíčků do Obytného strašidelného domu a vytvořit děsivější dokonalý zážitek. Zde je několik tipů, jak udělat děsivější pozemek pro vaše Simíky.

Vlastnosti pozemků

Můžete přidat některé vlastnosti pozemku a okořenit strašidelný dům, který vaši Simíci ve svém životě potřebují, i když s tím pravděpodobně z celého srdce nesouhlasí. Prostě nevědí, co je pro ně dobré.

Kletba (Život ve městě)Kletba

V tomhle bytě se vždycky něco pokazí.

Účinek: Simíci budou mít často náladu Nesvůj nebo Napjatý, může dojít k náhodnému selhání spotřebičů či Simíků. Také jsou častější požáry, a jídlo se rychleji kazí.

Zlobiví skřítci (Život ve městě)Zlobiví skřítci

Všechno se tu nějak samo rozbijí. Je to skoro, jako by v noci odněkud vylezli maličkatí skřítci a něco rozbili. Ale to je přece nesmysl, no ne?

Účinek: Objekty mohou být zničené, zatímco Simíci na pozemku spí.

Strašidelno (Život ve městě)Strašidleno

Místní říkají, že na tomhle místě straší. Pff! Povídačky!

Účinek: Ve 22:30 se objeví duchové na pozemku a způsobí nepořádek.

Upíři nexus (Upíři)Upíří nexus

Celý tenhle pozemek obklopuje temná nicota. Upíři sem zavítají častěji.

Účinek: Upíři navštěvují pozemek častěji.

Broučáci hnusňáci (Dobrodružství v džungli)Broučáci hnusňáci

Vypadá to, že se vám tu zabydleli nějací otravní škůdci. Dejte si na ně pozor, objeví se, až to budete nejméně čekat!

Ostrovní duchové (Život na ostrově)Ostrovní duchové

Tento pozemek obývají ostrovní duchové a často je na něm potkáte. Jak se k nim budou Simíci chovat?

 

Život ve strašidelném domě


Vaši Simíci se ze strašidelného prostředí stanou vystrašenými a někdy dokonce vyděšenými. Uvidíte, že jak se nálada vašich Simíků zhoršuje, jejich strach začne vládnout a vyruší je vše, co mají dělat. Spánek se naplní nočními můrami a Simíci mohou být příliš vyděšenými, než aby jedli, zběsile pobíhají a hledají někoho, kdo by jim pomohl.

Strašidelné domy mají stav spirituální volatilitu, která určuje, kolik paranormálních aktivit, strašidelných předmětů a strašidelné přítomnosti se během noci objeví. Média mohou pomocí stolu seance vycítit duchovní nestálost a dokonce ji pomoci uklidnit interakcí s přízraky a prováděním obřadů. Simíci, kteří se nezbaví strašidelných předmětů, začnou zažívat více paranormálních aktivit a přízraky se začnou hněvat.

Přízraky se stanou nešťastnými, objeví se prokleté objekty a v nejhorším případě se budete muset vypořádat s poltergeistem zvaným Temperance. Zbavte se všeho neobvyklého, než se vám věci vymknou z rukou! Váš Simík může zkontrolovat paranormální stav domu pomocí interakce Vycítit spirituální volatilitu u Stolu na seance. Pokud je to špatné, použijte obřad k očištění domu od zlých duchů, obnovení spirituální volatilitu domu.

Vítejte ve strašidelném domě

Než Simíky přestěhujete do Obytného strašidelného domu, tak můžete udělat několik věcí, které vašim Simíkům pomůže lépe se připravit na nový strašidelný životní styl.

Odemkněte vlastnost Statečný
Stateční Simíci se bojí méně. Jelikož váš Simík během své práce narazí na spoustu děsivých věcí, může to být užitečná vlastnost, kterou si můžete koupit v Obchodě s odměnami za 8000 bodů.

Maximální úroveň v dovednosti Médium
Pomocí Stolu na seance zvyšujte dovednost Médium. To vám hodně pomůže při odstranění podivných věcí.

Vzít si posvátné svíčky
Simíci se budou cítit bezpečněji, když budou poblíž svíček, a to by jim mohlo zabránit ve vyděšení. V Obchodě s odměnami si můžete koupit Posvátné svíčky za 500 bodů a získáte tři svíčky, nebo je můžete vytvořte pomocí Duchařského vosku, který můžete získat od přízraků.

 

Prokleté objekty


Prokleté objekty žijí ve strašidelném domě, Simíci si všímají, že po celém pozemku se objevují podivné předměty. Mezi prokleté předměty patří strašidelné panenky, záhadné symboly, kaluže ektoplazmy, strašidelné ruce, a zkroucené úponky. Při setkání s těmito objekty Simíci dostanou vystrašenou emoci, a tak se je snaží zničit. Prokleté předměty společně rychle snižují spirituální volatilitu. Pokud máte nainstalované rozšíření The Sims 4: Kočky a psi, tak budou zvířata na prokleté předměty reagovat negativně.

Prokleté objekty

 

 

 

Interaktivní objekty


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává řadu nových interaktivních objektů. Tyto objekty umožňují nové interakce, které nebyly dříve k dispozici ve hře a jsou k dispozici v režimu nákup, nebo se nachází v okolí.

 

 

Stůl na seance


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává nový objekt "Stůl na seance". Děti a starší Simíci mohou pomocí Stolu na seance budovat novou dovednost Médium a komunikovat s mrtvými. Zpočátku jsou k dispozici pouze tři interakce, ale jakmile se Simíci zvýší dovednost Médium, tak se odemknou nové interakce. Stůl na seance má k dispozici dvě varianty; Stůl na seance a Stolní sada na seance s křišťálovou koulí v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Koníčky a dovednosti - Ostatní

Stůl na seance (333§)
Provádějte rituály, které snad zmírní strašení, které u vás doma probíhá. S tímto stolem na seance můžete vyvolávat duchy, komunikovat s mrtvými a tak podobně! Poslouží také jako skvělé téma rozhovorů.

Stolní sada na seance (648§)
Všechno, co potřebujete k duchařské seanci, v kompletním balení! Obsahuje stolek, židle i křišťálovou kouli. Seancování nikdy nebylo takhle jednoduché!

Stůl na seance


K dispozici jsou následující interakce:

 • Komunikovat s mrtvým - Simík bude komunikovat s duchy ze záhrobí a poté může obdržet zprávu. Rozsah zpráv od pozitivních po negativní. Simík se z této interakce může buď vyděsit, nebo může obdržet pozitivní náladu, v závislosti na typu přijaté zprávy. Světla mohou blikat a mohou hrát strašidelné zvukové efekty.
 • Vycítit spirituální volatilitu - Poskytne informační okno, které bude informovat vašeho Simíka o stavu duchovní aktivity domova. Řekne vašim Simíkům, zda jsou obývají pozemek přízraky, jestli jsou přátelští nebo ne, jak často budou na pozemku a jak by se vaši Simíci měli obávat toho, že přízraky způsobují problémy.
 • Provádět obřad - Pokud je spirituální volatilita domova vysoká, může Simík pomocí této interakce uklidnit přízraky a zlepšit spirituální rovnováhu domova. Rychle vyčerpává energii Simíkům, kteří nemají vysokou dovednost Médium. Tato interakce má šanci selhat a místo toho rozzlobit přízraky. Pokud bude obřad přerušen, pokus selže. Přízraky mohou obřady přerušit. Obřad se také přeruší, když je Simík příliš unavený.
 • Vyvolat mrtvé - Přivolá buď ducha, nebo přízraky. Pokud ve vašem světě nejsou žádní duchové, kteří by byli přivolány, objeví se místo toho přízraky. Duch nebo přízraky mohou, ale nemusí být přátelští.
  (vyžaduje 3. úroveň dovednost Médium)
 • Vyvolat Kostislavu - Tato interakce přivolá kostlivou služebnou Kostislavu. Kostislava vám může pomoci vypořádat se s Temperance, zlým duchem. Kostislava zůstane na pozemku 12 hodin, než zmizí, ale může být kdykoli znovu přivolána.
  (vyžaduje 3. úroveň dovednost Médium)
 • Hrůzný rituál - Provedení tohoto rituálu promění vašeho Simíka v ducha na 4 hodiny. Zatímco v podobě duchů bude mít Simík všechny schopnosti skutečného ducha. Mohou vlastnit předměty a děsit Simíky. Ostatní Simíci v domácnosti se mohou vyděsit, když vidí Simíka jako ducha.
  (vyžaduje 4. úroveň dovednost Médium)
 • Vytvořit kruh na spirituální seanci - Klikněte buď na svého Simíka, nebo na zem, kde chcete vytvořit kruh na spirituální seanci. Tato interakce pokaždé stojí 5 Simoleonů.
  (vyžaduje 5. úroveň dovednost Médium)
 • Vyvolat Guidryho - Tato interakce přivolá Guidryho, přátelského ducha se spoustou informací o paranormálních jevech. Může pomoci vašim Simíkům uspokojit jejich potřeby, když se příliš bojí, a také vám poskytne informace o strašidelným domě, přízraků, o tom, že jste médium, že se stanete vyšetřovatelem paranormálna, a jak jednat s Temperancem.
  (vyžaduje Licence vyšetřovatele paranormálna)

Skupinová seance

 • Komunikovat s mrtvým s... - Stejné jako u interakce Komunikovat s mrtvým, jen s více Simíky.
  (vyžaduje 2. úroveň dovednost Médium)
 • Skupinová spirituální seance... - Stejné jako u interakce Vycítit spirituální volatilitu, jen s více Simíky.
  (vyžaduje 2. úroveň dovednost Médium)
 • Provádět obřad s... - Stejné jako u interakce Provádět obřad, jen s více Simíky, kde se zvyšuje šance na úspěšný obřad.
  (vyžaduje 2. úroveň dovednost Médium)
 • Vyvolat mrtvé s... - Stejné jako u interakce Vyvolat mrtvé, jen s více Simíky.
  (vyžaduje 3. úroveň dovednost Médium)
 • Hrůzný rituál s... - Stejné jako u interakce Hrůzný rituál, jen s více Simíky.
  (vyžaduje 4. úroveň dovednost Médium)

 

 

Pomocná ruka


Kolekce The Sims 4: Paranormálno přidává nový objekt "Pomocná ruka". Pomocná ruka umožňuje hráčům zabránit, aby se objevil Guidry, ale taky je schopný provádět "Hrdinský režim", což je režim výzvy, kde spirituální volatilita klesá rychleji a Simíci získávají více bodů spokojenosti. Tento režim umožňuje Simíkům zažít náročnější život ve strašidelném domě, můžete získat rychleji vlastnost Statečný v obchodě z odměnami, která pomůže lépe tuto výzvu zvládnout. Pomocná ruka se nachází v režimu nákup.

REŽIM NÁKUPU - Dekorace - Drobnosti

Pomocná ruka (80§)
Tato soška dokáže v malé míře upravit pravidla platná ve strašidelném domě. Buď může zvýšit obtížnost nebo se postará o to. aby se v noci neobjevil konkrétní duch. Tato pravidla jsou zcela volitelná a pokud si to později rozmyslíte, můžete je zase vypnout.

Pomocná ruka


K dispozici jsou následující interakce:

 • Zakázat návštěvy Guidryho
 • Zapnout hrdinský režim

 

 

 

Rezim nákup/stavba


Kolekci The Sims 4: Paranormálno obsahuje celkem 39 nových předmětů v režimu Nákupu a Stavby.

39x Režim nákupu / Režim stavby
(2x Připravené místnosti)

 

 

Nákup


Objekt 1Objekt 2Objekt 3Objekt 4Objekt 5Objekt 6Objekt 7Objekt 8Objekt 9Objekt 10Objekt 11Objekt 12Objekt 13Objekt 14Objekt 15Objekt 16Objekt 17Objekt 18Objekt 19Objekt 20Objekt 21Objekt 22Objekt 23Objekt 24Objekt 25Objekt 26Objekt 27Objekt 28Objekt 29Objekt 30Objekt 31Objekt 32Objekt 33Objekt 34Objekt 35Objekt 36Objekt 37Objekt 38Objekt 39

 

 

2x Připravené místnosti


Obývací pokoj 1x

Připravené místnosti

 

Ostatní 1x

Připravené místnosti

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm