The Sims 4: Upíři | The Sims 4 CZ

The Sims 4: Upíři


DeadKarlos | 30. ledna 2017 | Návštěvnost 22778

 

Herní balíček: Upíři IkonaThe Sims 4: Upíři (TS4: Vampires) je čtvrtý Herní balíček v The Sims 4, který byl vydána 24. ledna 2017.

Herní balíček představuje návrat životního stavu; upíři a přidává nový svět Forgetten Hollow. Simíci se nyní mohou stát nesmrtelnými a používat nadpřirozené síly.

 

Zdroj

 

Oficiální popis


Proměňte své Simíky v mocné upíry a žijte věčně na novém strašidelném místě v The Sims 4 Upíři. Vytvářejte si nejrůznější upíry pomocí úplně nových nástrojů a zpřístupněte svým Simíkům nové nadpřirozené schopnosti. Ukryjte se do Forgotten Hollow, postavte si tam doupě a věnujte se ostatním nesmrtelným bytostem.

 • Vytvářejte upíry
 • Začněte řádit s nadpřirozenými schopnostmi
 • Ukryjte se do Forgotten Hollow
 • Vychutnejte si věčný život

 

Klíčové vlastnosti

Vytvářejte upíryVytvářejte upíry
Diky úplné novým možnostem nástroje Vytvořit Simíka si můžete vytvořit simíkovské upíry, kteří budou okouzlující nebo désiví. Rozhodněte, jaké budou mít tesáky, dejte jim záhadné zářivé oči a upravte i jejich temnou formu, do které se mohou proměnit.

Začněte řádit s nadpřirozenými schopnostmiZačněte řádit s nadpřirozenými schopnostmi
Naučte se desítky jedinečných schopností, které vám pomohou ovládat mysl ostatních Simíků a vyvolávat temnou energii. Nové schopnosti ale přináší i nové slabiny. Silnéjší schopnosti získáte v epických duelech.

Ukryjte se do Forgotten HollowUkryjte se do Forgotten Hollow
Temný a mlhavý svět Forgotten Hollow je jako dělaný pro upíry, kteří hledají nějaké uvolnění. Zajděte do opuštěného panství plného tajemství, získejte ingredience do nových hrůzných receptů nebo si tu vybudujte vlastní doupě.

Vychutnávejte si nekonečný životVychutnávejte si nekonečný život
Rozhodněte se, jak upíří život prožijete. Budete vysávat Simíky, nebo si vystačíte s plazmovým ovocem? Budete zlí a dělat ostatním problěmy, nebo se spíš pokusíte zapadnout a založíte upíří rodinu? Hlavně si dávejte pozor na slunce a česnek.

 

Herní balíček The Sims 4: Upíři Obal
*VYŽADUJE ZÁKLADNÍ HRU THE SIMS 4 (PRODÁVÁ SE SAMOSTATNĚ) A VŠECHNY HERNÍ AKTUALIZACE.
Popis
Vývojář: Maxis, The Sims Studio
Vydavatel: Electronic Arts
Série: The Sims
Vydání: 24. ledna, 2017
Informace
Platform: Windows, macOS
Media: Digitální
Režim: Pro jednoho hráče
Vlastnosti
Žánr: Simulace života
Téma: Nadpřirozeno, Upíři, Kouzlení
Svět: Forgotten Hollow

 

Obsah [Zobrazit]


 

 

 

Media


Jdeme se najíst Obrázek

 

 

 

 

 

Herní přehled


Přeměňte své Simíky do mocných upírů a žijte na věky v děsivé destinaci s herním balíčkem The Sims 4 Upíři. Vytvořte různé upíry použitím zcela novým nástrojem a odemkněte jedinečné síly, které dávají Simíkům nadpřirozené schopnosti. Utečte do Forgetten Hollow, postavte doupě a vyražte s ostatními nesmrtelnými upíry.

Upíři 1Upíři 2
Upíři 3Upíři 4
 

 

 

Nové Aspirace


Rodina

Upíří rodinaUpíří rodina

Tento Simík chce založit upíří rodinu.

Odměna za dokončení: Jsem mistr

Oblíbenost

Hodný upírHodný upír

Tento Simík se chce naučit ovládat svou žízeň a zachovat si pokud možno co nejvíc lidskosti.

Odměna za dokončení: Znovu získané lidství

Vzdělání

Pán upírůPán upírů

Tento Simík se chce stát moudrým a mocným upírem!

Odměna za dokončení: Skutečný mistr

 

 

Nové Vlastnosti


Vlastnost za odměnu z Aspirace

Jsem mistrJsem mistr

Tento upír ovládl všechny schopnosti mysli a vytvořil upírské dědictví. Dokáže erfefektivněji rozkazovat svým upířím potomkům.

Aspirace: Rodina - Upíří rodina

 

Znovu získané lidstvíZnovu získané lidství

Tento upír proslul jako jeden z nejhodnějších upírů světa. Simíci jsou ochotnější nechat ze sebe sát hodné upíry.

Aspirace: Oblíbenost - Hodný upír

 

Skutečný mistrSkutečný mistr

Jako skutečný pán upírů má Simík <Jméno> nezlomnou kontrolu nad všemi potomky.

Aspirace: Vzdělání - Pán upírů

 

 

Vlastnosti pozemků


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává 3 nové vlastnosti pozemku, které můžete použít na všechny pozemky (včetně apartmánů a penthousů) v jakémkoli světě. Každá vlastnost má jedinečný účinek, která může změnit možnosti Simíků.

Na temné dračí žíleNa temné dračí žíle

Místní temná energie má vliv na všechny noční činnosti. Děti tady počaté budou vyžadovat více péče, až se jim začnou prořezávat zoubky.

Účinek: Zvyšuje šanci, že se narodí dítě jako upír, i když oba rodiče nejsou upíři.

Oficiální upírské doupěOficiální upírské doupě

Tento pozemek je považován za upíří doupě. Liga vám čas od času pošle nějaký ten dárek. I když je to s podivem, bude to normální poštou. Používají ji totiž i nesmrtelná stvoření. Dá se použít pouze na domovský pozemek.

Účinek: Domácnost bude dostávat pravidelně zdarma dárky prostřednictvím pošty.

Upíří nexusUpíří nexus

Celý tenhle pozemek obklopuje temná nicota. Upíři sem zavítají častěji.

Účinek: Upíři navštěvují pozemek častěji.

 

 

Vytvořit Simíka


Žena

 • Dospělá/Teenager/Stará
  6x Účesy a Pokrývka hlavy, 4x Horní díly, 4x Spodní díly, 3x Celkový outfit, 11x Doplňky, 2x Boty
 • Dítě
  1x Účesy, 1x Celkový outfit

Muž

 • Dospělý/Teenager/Starý
  2x Účesy a Pokrývka hlavy, 3x Horní díly, 2x Spodní díly, 5x Celkový outfit, 1x Boty
 • Dítě
  1x Účesy, 1x Celkový outfit

 

Upiri_02.jpg

 

 

Vytvořit Upíra


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává novou bytost "Upír". Kromě toho, že můžete najít Upíry v průběhu hry, hráči mohou použít novou funkci "Vytvořit Upíra" v Tvorbě domácnosti a udělat rodinu upírů hned ze začátku.

Vytvořit upíra

 

Stejně jako lidský Simíci, Upíři ze veškeré věkové skupiny mohou být vytvořeni a upraveni od hlavy až k patě. Nicméně, Upíři jsou specialní bytosti, mají několik dalších úprav, a také se mohou pochlubit z některých unikátních vlastností, jako je Barva pleti, Tesáky, a barvy očí, které nemají obyčejní Simíci.

Vzhled upíra

 

Můžete upravit Upíra pomící některých účesů, oblečení, a doplňků, které jsou k dispozici ve hře, ale Upíří Simíci mají svou "Temnou formu". Ta vám umožní přizpůsobit vzhled, podle toho se mění Upíří vzhled na temnou stranu. Vytvoření Temné formy je volitelná. Pokud chcete mít obě strany svého upíra stejné, stačí použít možnost kopírování do Temné formy.

Temná forma upíra

 

Upíři pomocí interakce na sebe, mohou kdykoliv přepínat mezi stranami. Upíri mají mnoho jedinečných interakcí a možností ve hře, tak se určitě podívejte na další část této příručky pro další podrobnosti.

 

 

 

Nové herní možnosti


Tato část obsahuje podrobné informace o všech nových herních možností, které jsou k dispozici v Herním balíčku The Sims 4: Upíři.

 

 

Klubové aktivity


Pokud vlastníte rozšíření The Sims 4: Společná zábava, dostanete zbrusu nové Klubové aktivity v herním balíčku The Sims 4: Upíři. Při výběru klubové činnosti je dispozici "Pití plazmy" a "Používání upírských schopností" v akci Neplecha a řádění, "Hrát na varhany" v akci Koníčky.

Klubové aktivity

 

 

Dovednost - Upíří tradice


Herní balíček The Sims 4: Upíři přinášejí zcela novou dovednost Upíří tradice. Simíci mohou ovládnout Upíří tradice zkoumáním přes počítač "Upíří tajemství... - Hledat informace o upírech", kde se dozví o historii upírů nebo si přečíst "Velká upírská encyklopedie 1. díl". Simíkům s vyšší dovedností Upíří tradice se odemknou speciální interakce, výroby, recepty a nápoje. Tato dovednost je pro Upířy zásadní.

 • Upíří tradice je maximálně 15 úrovně, která se získává rychleji než ostatní dovednosti.
 • Dovednostní knihy (Velká upírská encyklopedie 1. díl) lze zakoupit pouze na 2. úrovni Upíří tradice prostřednictvím interakce na počítači.

 

Jak Simík zvyšuje dovednost Upíří tradice, tak se budou odemykat všechna vydání knih. Každá kniha (Velká upírská encyklopedie) dovoluje zvýšit Upíří tradice na určitou úroveň.

 • Velká upírská encyklopedie 1. díl (75§) - Upíří tradice 2. úroveň
 • Velká upírská encyklopedie 2. díl (150§) - Upíří tradice 6. úroveň
 • Velká upírská encyklopedie 3. díl (250§) - Upíří tradice 10. úroveň
 • Úplné upíří kompendium (1 000§) - Upíří tradice 13. úroveň

Upířské knihy

 

 • Dovednost Upíří tradice (1. úroveň) - <Jméno Simíka> pečlivě zkoumá všechny informace o upírech. Pokud v tom bude pokračovat, dozví se toho opravdu hodně.

 

 • Dovednost Upíří tradice (2. úroveň) - <Jméno Simíka> při studiu upírů objevil VonFlaviovo upíří obchodní centrum. Nyní si přes počítač může koupit Velkou upírskou encyklopedii 1. díl. Najde ji pod Upířím tajemstvím.

 

 • Dovednost Upíří tradice (3. úroveň) - <Jméno Simíka> objevil alternativní způsob, kterým upíři můžou uhasit žízeň. Nyní si může objednávat balíčky plazmy přes internet.

 

 • Dovednost Upíří tradice (4. úroveň) - Při studiu upírů se <Jméno Simíka> naučil tajemství proměny ryb a žab v chutné balíčky plazmy.

 

 • Dovednost Upíří tradice (5. úroveň) - <Jméno Simíka> se dočetl, že existují primitivní způsoby, jak odvrátit upíry pomocí česnekových copů. Nyní ze svého inventáře dokáže vyrábět česnekové copy, česnekové věnce a česnekové girlandy.

 

 • Dovednost Upíří tradice (6. úroveň) - <Jméno Simíka> se z této knihy naučil všechno, co se dalo. Jestli chce ve svém výzkumu pokračovat, měl by si přes počítač objednat Velkou upírskou encyklopedii, 2. díl. Najdete ji pod Upířími tajemstvími.

 

 • Dovednost Upíří tradice (7. úroveň) - <Jméno Simíka> se toho o upírech hodně naučil a nyní může znalosti o upírech sdělovat s ostatními Simíky.

 

 • Dovednost Upíří tradice (8. úroveň) - <Jméno Simíka> zjistil, že se v některých receptech pro upíry používají zvláštní ingredience. Nyní si může koupit semínka plazmového ovoce, oměje vlčího moru a sixamské komárolapky.

 

 • Dovednost Upíří tradice (9. úroveň) - <Jméno Simíka> zjistil, že se dá plazmové ovoce zajímavě používat v různých receptech. Nyní umí připravovat salát z plazmového ovoce a drink Plazmovka.

 

 • Dovednost Upíří tradice (10. úroveň) - <Jméno Simíka> z této knihy vyčerpala všechny dostupné informace. Jestli chce ve svém výzkumu pokračovat, měla by si přes počítač pořídit Velkou upírskou encyklopedii. 3. díl. Najdete ji pod Upířími tajemstvími.

 

 • Dovednost Upíří tradice (11. úroveň) - <Jméno Simíka> zjistil, že existuje lektvar, který Simíkúm umožňuje zvrátit účinky slunečního svitu.

 

 • Dovednost Upíří tradice (12. úroveň) - <Jméno Simíka> zjistil, že existuje nápoj, který Simíkům umožňuje odolávat upířím schopnostem.

 

 • Dovednost Upíří tradice (13. úroveň) - <Jméno Simíka> se z této knihy naučil všechno, co se dalo. Jestli chce ve svém výzkumu pokračovat, měla by si přes počítač pořídit Úplné upíří kompendium. Najdete ho pod Upířími tajemstvími.

 

 • Dovednost Upíří tradice (14. úroveň) - <Jméno Simíka> zjistil, že existuje nápoj, který upírům umožňuje přenastavit všechny své schopnosti.

 

 • Dovednost Upíří tradice (15. úroveň) - <Jméno Simíka> se naučil hlavní upíří tajemství: jak vyléčit upírství!

 

 

Dekorace z česneku


Poté, co váš Simík dosáhne 5. úrovně dovednosti Upíří tradice, získá schopnost vyrobit dekorace z česneku, které mohou být použité na odvrácení upírů z pozemku. Simíci musí mít v inventáři dostatek česneku, aby vyrobili dekoraci.

Následující dekorace mohou být vyrobeny při použití interakce na česnek v inventáři Simíka:

 • Česnekový cop - Potřeba 3 česneky
 • Česnekový věnec - Potřeba 10 česneků
 • Česneková girlanda - Potřeba 15 česneků

 

Dekorace z česneku

 

 

Dovednost - Varhany


Herní balíček The Sims 4: Upíři přinášejí zcela novou dovednost Varhany. Varhany jsou nástroj pro pianistu, který se chce vyšvihnout až na 10. úroveň. Jsou známé jako největší nástroj na světě. Na dalším jamování s nimi tedy určitě uděláte dojem. Se zvyšováním dovedností se budou odemykat nové skladby a možnosti, včetně schopnosti skladby skládat.

 

 • Dovednost Varhany (1. úroveň) - <Jméno Simíka> získal dovednost hry na varhany.

 

 • Dovednost Varhany (2. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát pro inspiraci.

 

 • Dovednost Varhany (3. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát znělky.

 

 • Dovednost Varhany (4. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát filmové skladby.

 

 • Dovednost Varhany (5. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát jazzové skladby.

 

 • Dovednost Varhany (6. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát cirkusové skladby.

 

 • Dovednost Varhany (7. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát strašidelné a dramatické skladby.

 

 • Dovednost Varhany (8. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může hrát na varhany gospelové skladby a skládat nové.

 

 • Dovednost Varhany (9. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát klasické skladby a skládat nové.

 

 • Dovednost Varhany (10. úroveň) - <Jméno Simíka> nyní může na varhany hrát avantgardní skladby a skládat nové.

 

Varhany

 

 

 

Sbírky domácnosti


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává nové položky do sbírky. Přidané jsou "Ryby (1x)" a "Zahradničení (4x)".

 

 

Ryby


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává novou rybu, která je přidaná do sbírky "Ryby". Tento nový druh ryby se nachází pouze ve vodách Forgotten Hollow. Použijte plazmové ovoce jako návnadu, abyste měli lepší šanci chytit Vampýrovku hlubinnou.

Název Vzácnost Cena

Vampýrovka hlubinnáVampýrovka hlubinná

Vampire Squid

Vzácná

39 Simoleony

Popis: Nenechte se zmást jejím roztomilým vzhledem... i když ona zase tak roztomilá není.
Kde: Nachází se ve vodách Forgotten Hollow. Návnada Plazmové ovoce.

 

 

Zahradničení


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává nové rostliny, které jsoue přidaná do sbírky "Zahradničení". Tento nový druh rostlin se používají do nových receptů ve hře.

Semínka česneku lze koupit přes počítač.

Po odemknutí dovednosti Upíří tradice na 8. úrovni můžete koupit přes počítač semínka plazmového ovoce, oměje vlčího moru a sixamské komárolapky.

Název Vzácnost Cena

Semínko Sixamská komárolapka (divoká)Sixamská komárolapka

Sixam Mosquito Trap Seed

Běžná

8 Simoleony

Popis: Nejedlá a jon málo rozšířená. Její semínka prý roznášej! komáři, kterým se podař! uniknout z čelist! rostliny.
Kde: Nachází se ve Forgotten Hallow nebo kupit přes počítač.

ČesnekČesnek

Garlic

Netypický

2 Simoleony

Popis: Klidně se do té koule dívejte donekončena. Je dokonale okouzlující, viďte?
Kde: Nachází se ve Forgotten Hallow nebo kupit přes počítač.

Plazmové ovocePlazmové ovoce

Plasma Fruit

Netypický

4 Simoleony

Popis: Šťáva z tohoto ovoce má vlastnosti velmi podobné plazmé.
Kde: Nachází se ve Forgotten Hallow nebo kupit přes počítač.

Oměj vlčí morOměj vlčí mor

Wolfsbane

Netypický

6 Simoleony

Popis: Tato bylina sama o sobě není ničím zvláštní. Pokud ji ale použijete jako přísadu do jídla nebo pití. bude mít vliv na stvoření noci.
Kde: Nachází se ve Forgotten Hallow nebo kupit přes počítač.

 

 

Nové recepty


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává 1 zcela nový recept k vaření. Tento recept může vařit poze Simíci, kteří mají 9. úroveň dovednosti Upíří tradice a mají v inventáři Plazmové ovoce.

Název Cena

Salát z plazmového ovoceVegetariánská rolka
2. úroveň dovednosti Vaření
9. úroveň dovednosti Upíří tradice

Vyžaduje: Plazmové ovoce

11Simoleony

 

 

Nové nápoje


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává 5 nových nápojů. Všechny nápoje jsou k dispozici v baru, ale musí mít potřebnou úroveň v dovednosti Upíří tradice a potřebné přísady v inventáři.

Název Dovednost
PlazmovkaPlazmovka
Plasma Jane

1. úroveň Mixologie

9. úroveň Upíří tradice

Přísady: (1) Plazmové ovoce

Koktejl zrušení účinků slunčeního svituKoktejl zrušení účinků slunčeního svitu
Sunlight Reversal Cocktail

1. úroveň Mixologie

11. úroveň Upíří tradice

Přísady: (2) Česnek a (1) Plazmové ovoce

Koktejl odolnosti vůči upírůmKoktejl odolnosti vůči upírům
Vampire Resistance Cocktail

1. úroveň Mixologie

12. úroveň Upíří tradice

Přísady: (2) Oměj vlčí mor

Doušek rekonfiguraceDoušek rekonfigurace
Draught of Reconfiguration

1. úroveň Mixologie

14. úroveň Upíří tradice

Přísady: (2) Česnek, (2) Oměj vlčí mor a (1) Plazmové ovoce

Dokonalý lék na upírstvíDokonalý lék na upírství
Ultimate Vampire Cure

1. úroveň Mixologie

15. úroveň Upíří tradice

Přísady: (10) Česnek, (10) Oměj vlčí mor a (10) Plazmové ovoce

 

Každý z těchto nápojů se může použít pro zvláštní účely.

 • Plazmovka (Plasma Jane)
  Je základní nápoj pro Upíry. Normální Simík při konzumaci tohoto nápoje se cítí špatně, protože obsahuje Plazmu.

 

 • Koktejl zrušení účinků slunčeního svitu (Sunlight Reversal Cocktail)
  Když se napije tohoto nápoje Upír, tak dostane 4 hodinovou náladovku. Tato nálada dovoluje upířům, aby mohli chodit ven bez strachu před spálením.

 

 • Koktejl odolnosti vůči upírům (Vampire Resistance Cocktail)
  Když se napije tohoto koktejlu lidský Simík, tak dostane náladovku "Odolnost vůči upírům". Tato náladovka dovoluje lidským Simíkům, aby odolávali před hypnotickým trikům, které používají upíři.

 

 • Doušek rekonfigurace (Draught of Reconfiguration)
  Když se napije koktejlu Upíří Simík, tak úplně vynuluje schopnosti upíra a navrátí všechny body. To vám umožní zvolit znova určité síly a slabiny.

 

 • Dokonalý lék na upírství (Ultimate Vampire Cure)
  Tento nápoj má několik využití, ale má to jeden hlavní účel "Vyléčit upíra". Tento koktejl si mohou vzít dobrovolně upíři nebo úmyslně hodit na upíra, aby se stali normální Simíci.

  Normální Simíci, kteří mají ve svém inventáři koktejl Dokonalý lék na upírství a mají méně než uspokojivý vztah s Upírem, dostanou společenskou interakci (Zlý...), která jim umožní hodit koktejl na upíra. To vede k tomu, že upír ztratí veškeré Síly a promění se v normálního Simíka.

  Normální Simíci/Upíři, kteří mají ve svém inventáři koktejl Dokonalý lék na upírství a mají méně než uspokojivý vztah s Upírem, dostanou společenskou interakci (Zlý...) pod názvem "Zabít upíra". Pokud je normální Simík úspěšný při zabití upíra, tak upír ztratí veškeré Síly a promění se v normálního Simíka.

 

 • Pokud Upír v boji selže, tak koktejl v inventáři bude bez účinku. Také záleží jakou má upír hodnost.

 

 • Upíři, kteří se vyhnou ze zabití, tak dostanou náladovku "Poražený lovec".

 

Vyléčit upíra

 

 

Sluneční světlo a smrt


Když jdou upíři na slunce, tak jim to způsobuje rychlé vyčerpání Upíří energie, což může být smrtící. Když poprvé vstoupí na slunce, tak získají náladovku Nesvůj +2 (Rozpálená pokožka) a čím déle jsou vystaveni slunečnímu světlu, tím se to pro ně stává nebezpečnější.

Smrt slunečním svitem (Upíři)

 

Pokud se upíři nedostanou ze slunce, jejich Energie se úplně vyčerpá a budou spálený. Upíři jsou v bezpečí uvnitř domova a mimo přímé sluneční světlo. Když budou Upíři v rakvy na sluníčku, tak jsou před sluncem chráneni.

 • Upíři se schopností Odolnost vůči slunci a Silnější odolnost vůči slunci, získají zvýšenou odolnost proti slunci.
 • Upíři se schopností Úplná odolnost vůči slunci, získají úplnou imunitu vůči slunci.
 • Když se Upír napije koktejlu zrušení účinků slunčeního svitu, získají náladovku na 4 hodiny. Tato náladovka umožňuje upírům, aby mohli být po dobu 4 hodin venku na slunci
 • Upíři, když mají slabinu Tenká kůže, tak je pro ně slunce nebezpečnější než normálně.

 

Upíři, kteří zemřou a vrátí se jako duchové, si zachovávají své Upíří síly, ale budou mít stejnou slabost na slunci jako duchové. Upíří duchové jsou stejní jako jejich "smrtelní" protějšky a mělo by se s nimi zacházet, jako by nikdy neumřeli.

Upír duch

 

 

Netopýří Woohoo


Jednou z výhod upíra je, že má schopnost použít interakci "Milovat/Pokusit se o dítě jako Netopýr. Tato volba je k dispozici pouze pro Upíry, kteří mají schopnost Netopýří forma a mají dostatečně vysokou úroveň romantiky.

 • Děti, které se narodí během "Pokusi se o dítě jako netopíř, automaticky získají sílu "Netopýří formu" jako teenageři, anži by jí museli zakoupit.
 • Teenager Simíci, kteří mají Netopýří formu, mohou zmizet jako netopýři. Tím získají náladovku +2 Flirtující.

 

Netopýří Woohoo

 

 

Rakev Woohoo


Upíři nebo Simíkové, kteří jsou v romantickém vztahu s upírem, mají možnost "Milovat se/Pokusit se o dítě" v rakvy. Tuto interakci může použít pouze Upír.

Rakev Woohoo

 

 

 

Nový svět: Forgotten Hollow


Forgotten Hollow je osmý svět pro herní balíček The Sims 4 Upíři. Narozdíl od jiných světů je Forgotten Hollow zasažen do temnoty, která začíná od 18:00 a to umožňuje upírám vyjít z domova dříve než v noci. Forgotten Hollow je jedno celé sousedství s pěti pozemkama; 4 obytné pozemky a 1 prázdný pozemek ve kterém si můžete dělat co chcete.

Forgotten Hollow

 

Jedná se o sto let staré sousedství se směsí Viktoriánského a starý architekturický styl v Transylvánii. Svět je posetý s náhrobními kameny, vybledlými stromy a mlhou, stěejně jako chrliče a další kamenné sochy. Svět obsahuje pouze jedno sousedství s 5 pozemkiamy obklopující náměstím, a uprostřed je pamětní socha Vlada, zakladatele Forgotten Hollow.

 

 

Pozemky


Ve Forgotten Hollow je k dispozici celkem 5 pozemků; 4 obytné pozemky a 1 prázdný pozemek ve kterém si můžete dělat co chcete.

Obydlené pozemky

 • Hrabě Vladislaus Straud IV. (Straud Mansion) - vlastní Vladislaus Straud
  Cena: 202,279 Simoleon | Velikost: 40x30
  Toto panství bylo postupně budováno v průběhu historie města. Je v něm spousta prostoru a volných rakví.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Hrabě Vladislaus Straud IV. (Straud Mansion)

 

 • Panství vlčího moru (Wolfsbane Manor) - vlastní Vatorovi
  Cena: 142,984 Simoleon | Velikost: 30x30
  Toto viktoriánské panství v italském stylu je dost velké na to, abyste se v něm netísnili. Jeho luxusní dekorace budou vyhovovat hlavně Simíkům, kteří si potrpí na krásu.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Panství vlčího moru (Wolfsbane Manor)

 

Neobydlené pozemky

 • Česneková rezidence (Garliclauter Place)
  Cena: 57,393 Simoleon | Velikost: 30x20 | Doplňky: 2 postele, 2 koupelna
  Tento viktoriánský dům má prvky gotické renesance. Jeho bývalí obyvatelé to trochu přehnali s česnekovými dekoracemi. Těžko říct, k čemu jim to bylo.
  Vlastnosti pozemku: Upíří nexus

Česneková rezidence (Garliclauter Place)

 

 • Výškový domek (Widowshild Townhome)
  Cena: 19,185 Simoleon | Velikost: 30x20 | Doplňky: 1 postel, 1 koupelna
  Tento obyčejný městský domek maximálně využívá dostupné místo stavbou do výšky. V zahradě je díky tomu dostatek prostoru. Potřebuje pouze menší rekonstrukci.
  Vlastnosti pozemku: Oficiální upírské doupě

Výškový domek (Widowshild Townhome)

 

Prázdné pozemky

 • Zatáčka u jeskyně (Fledermaus Bend)
  Cena: 2,000 Simoleon | Velikost: 30x30
  Dokonalý pozemek na dožití. Pokud se ale bojíte netopýrů, raději se držte dál. V nedaleké jeskyni jich žijí celá hejna.
  Vlastnosti pozemku: Žádné přiřazené vlastnosti

Zatáčka u jeskyně (Fledermaus Bend)

 

 

 

Upíři


Upíři jsou třetí nadpřirozené bytosti v herním balíčku The Sims 4: Upíři, který byl vydána 24. ledna 2017. Upíři mají celou řadou nových nadpřirozených sil a schopností. Upíři mohou změnit svůj vzhled mezi normálními upíry a upíry v temné formě a mohou používat nadpřirozené schopnosti, včetně super rychlosti, přeměny na netopýra, a super sílu.

 

Video

 

Upírům se změní určité Potřeby, jako je Žízeň, která nahrazuje Hlad, a taky mají Upíří energii, mohou se napít od jiného Simíka (úmyslně, nebo je ovládnout), konzumují plazmové ovoce nebo plazmu či se najíst plazmového ovocného salátu. Upíři musí zůstávat mimo slunce během denního světla, jinak mohou po určité době umřít.

 

 

Vytvořit Upíra


Herní balíček The Sims 4: Upíři přidává novou bytost "Upír". Kromě toho, že můžete najít Upíry v průběhu hry, hráči mohou použít novou funkci "Vytvořit Upíra" v Tvorbě domácnosti a udělat rodinu upírů hned ze začátku.

Vytvořit upíra

 

Stejně jako lidský Simíci, Upíři ze veškeré věkové skupiny mohou být vytvořeni a upraveni od hlavy až k patě. Nicméně, Upíři jsou specialní bytosti, mají několik dalších úprav, a také se mohou pochlubit z některých unikátních vlastností, jako je Barva pleti, Tesáky, a barvy očí, které nemají obyčejní Simíci.

Vzhled upíra

 

Můžete upravit Upíra pomící některých účesů, oblečení, a doplňků, které jsou k dispozici ve hře, ale Upíří Simíci mají svou "Temnou formu". Ta vám umožní přizpůsobit vzhled, podle toho se mění Upíří vzhled na temnou stranu. Vytvoření Temné formy je volitelná. Pokud chcete mít obě strany svého upíra stejné, stačí použít možnost kopírování do Temné formy.

Temná forma upíra

 

Upíři pomocí interakce na sebe, mohou kdykoliv přepínat mezi stranami. Upíri mají mnoho jedinečných interakcí a možností ve hře, tak se určitě podívejte na další část této příručky pro další podrobnosti.

 

 

Jak se Simík může stát upírem?


Mít sílu Upíra je hodně zajímavé a existuje několik způsobů, jak se může Simík stát Upírem, aniž by se musel vytvořit Upíra v nástroji Vytvořit Simíka. Následující metody zajistí, jak se stát Upírem:

 • Použít vlastnost pozemku "Na temné dračí žíle" - Simíci, kteří zkouší mít dítě na pozemku s vlastností "Na temné dračí žíle", mají šanci, že se narodí dítě jako upír, i když oba rodiče nejsou upíři.

 

 • Požádat o proměnu - Simíci mohou požádat Upíra, který má hodnost "Mládě upíra" nebo vyšší, který vás přemění, pokud má Upír schopnost "Stvoření upíra". Simíci, kteří jsou uspěšně kousnutí, tak začne proces přeměny, získají emoci Nesvůj s náladovkou "Podivný hlad". Tato náladovka znemožní, aby Simíci cokoliv jedli, což nakonec zůsobí "smrtící" transformaci.
  Transformační období může trvat několik dní. Simíci během přeměny mohou napít Plazmy nebo jíst plazmové ovoce, ale bude jim špatně, protože jsou technicky stále živí Simíci. Slunečního světlo nemá žádný účinek během transformační doby.

 

 • Proměnit Simíka - Pokud máte v domě upíra, který má schopnost "Stvoření upíra", může použít interakci "Proměnit upíra" na normálního Simíka. Je to zvláště užitečné, pokud chcete zajistit, aby všichni členové vaší domácnosti byli upíři.

 

Proměnit Simíka v Upíra

 

 • Nápoj Dokonalý lék na upírství nemá žádné účinky na přeměnu, dokud se Simík úplně nestane upírem.

 

 • Nový upíři budou mít náladovku Napjatý +1, aby se přizpůsobili svému novému životnímu stavu.

  Simíci, kteří se přeměnění zdědí většinu upířích vlastností obličeje spolu s náhodným převlekem "Temné formy". Pokud chcete změnit vzhled, stačí jednoduše kliknout na zrcadlo a použít interakci na změnu Simíka.

 

Poznámka: Není možné proměnit jiného upíra.

 

Krátce poté, co je Simík kousnutý od Upíra, tak vás kontaktuje Vladislaus Straud. Vlad navštíví nového Upíra, aby se ujistil, že dostane péči, kterou potřebují. Bude vysvětlovat síly a slabiny, potřeby, jak získat zkušenosti na další úroveň a dokonce je dárcem plazmového balíčku. Během této doby Simík získá také dovednost Upíří tradice na 1. úrovni.

 

Pokud nechcete, aby k vám Vlad zavítal, tak stačí odmítnout, aby vás přestal kontaktovat. Vlad je jediný, kdo může pomoci Simíkům z Upírství, takže pokud ho zabijete, vymažete nebo vyléčíte, tak už nemůže pomoci vašemu Simíkovi.

 

 

Potřeby upíra


Upíři mají poněkud odlišnou sadu potřeb v porování s běžnými Simíky, kteří potřebují pouze udržovat Hygienu, Zábavu, Společenskost, Žízeň (místo Hlad), a Upíří energii. Panel Potřeb je nahrazen s novým panelem, poté co se stal Simík Upírem, nebo když teenager upír zestárne.

Potřeby upíra

 

Upíří energie Ikona

Upíří energieUpíří energie

Upíři mohou pomocí upírské energie používat schopnosti a bránit se před drsnými paprsky slunce. Upíří energii si doplníte spánkem nebo pomocí temné meditace.

Žízeň Ikona

ŽízeňŽízeň

Upíři nemají žízeň zrovna často, ale když už na to přijde, měli by se rychle napít z nějakého Simíka nebo sníst plazmové ovoce, jinak se přestanou kontrolovat a zaútočí na nejbližšího Simíka.

Zábava Ikona

ZábavaZábava

Každý v životě potřebuje trochu zábavy, dokonce i Simíci. Kupte jim televizi, nechte je zahrát si šachy nebo si s nimi, jak jinak, zahrajte videohry!

Společenskost Ikona

SpolečenskostSpolečenskost

Simíci jsou společenští tvorové a potřebují se setkávat s ostatními. Pozvěte si kamaráda, s někým si popovídejte prostřednictvím počítače nebo telefonu, nebo prostě zastavte souseda na ulici.

Hygiena Ikona

HygienaHygiena

Dokonce i Simíci se potřebují čas od času opláchnout. Rychlá sprcha nebo koupel zbaví vašeho nepříjemného zápachu.

 

 

Energie upíra


Upíři používají Energii k použití síly a chránili se před silnými paprsky slunce. Když provádějí Upíří interakce nebo se pokusí přežít slunečnímu světlu venku, Upíří energie se bude i tak spotřebovávat. Upíří energii můžete obnovit spaním v posteli nebo rakvy, nebo mohou použít na sobě interakci "Temná meditace".

 • Upíři mohou také použít rakev k "Hibernaci", dokud nejsou nuceni se probudit.

 

Upíří postel

 

Upíři pomocí interakce na sebe, mohou kdykoliv přepínat mezi stranami. Upíri mají mnoho jedinečných interakcí a možností ve hře. Určitě se podívejte na další část této příručky pro další podrobnosti.

 

 

Žízeň upíra


Žízeň pro Upíry je, jako Hlad pro Simíky. Normální jídlo nedoplní tuto potřebu, takže místo toho bude Upír potřebovat Plazmu. Plazmu můžete získat ze Simíků, plazmový balíček, plazmové ovoce nebo jiných plazmových alternativ, jako je Salát z plazmového ovoce.

Žízeň upíra

 

Upíři nemohou zemřít žízní, ale budou mít náladovku velmi nesvůj, velmi hladový a nakonec, když uvidí prvního Simíka v dohledu, tak se z něj napije.

 

 

Napít se od Simíka


Upíři se mohou napít od někteých Simíků. Když se Upír napije od Simíka, tak Simík ztratí energii a dočasně bude omámen. Pomocí interakce "Pít plazmu...", kde si můžete vybrat tři možnosti:

 • Požádat o dovolení se napít - Přátelská interakce, která zvyšuje žízeň a nepovede ke snížení vztahu.
 • Přesvědčit k malému upití - Donutí Simíka, aby se mohl upír napít malého množství plazmy. Povede ke snížení vztahu.
 • Přimět ke svolení k pití zhluboka - Donutí Simíka, aby se mohl upír napít, dokud nebude žízeň téměř plná. Simík bude mimo, a upadne do bezvědomí.

 

Simík, který uspokojí zízeň upíra, dostane po nějakou dobu náladovku, aby ostatní upíři z něj nemohli pít. Používání těchto interakcí na veřejnosti bude mít vliv i na okolní diváky, což negativně ovlivní váš vztah s nimi.

 • Požádat o dovolení se napít vyžaduje velké přátelství. Simíci s vysokým romantickým vztahem, ale s nížkým přátelstvím, pravděpodobně odmítnou.
 • Simíci, kteří se stanou jídlem pro upíra, tak nemohou zemřít.

 

Upíří hypnóza

 

Pokud má Upír problémy najít Simíky, kteří jsou ochotni jim dát plazmu, tak mohou použít schopnost "Věčný přístup", která dokáže zamknout nebo odemknout dveře do jiných domácností. Věčný přístup umožńuje upírům vstoupit do jakýchkoli domácností na světě a krmit se podle svého přání. Upíři mohou dokonce dovolit nebo zakázat přístup všem nebo někomu.

Věčný přístup upírů

 

 

Plazmové náhražky


Všichni upíři nemusí pít plazmu od Simíků. Jedna z nových Aspirací (Hodný upír) má pocit viny, když se napije od Simíka. Naštěstí existuje spousta bezpečných alternativ pro upíry, které naplní jejich potřebu žízně.

 • Plazmové ovoce - Pro rychlé využití, Upíři mohou pít sklizené plazmové ovoce.
 • Plazmový balíček - Plazmové balíčky lze zakoupit prostřednictvím počítače na 3. úrovni v dovednosti Upíří tradice, které vám příjdou poštou nebo vyrobit z žab a ryb na 3. úrovni v dovednosti Upíří tradice.
 • Plazmové recepty - Salát z plazmového ovoce nebo jakýkoli ovocný recept, který vyžaduje plazmové ovoce.

 

Plazmové náhražky

 

 

Neodolatelná žízeň


Upíři s velkou žízní dostanou náladovku Nesvůj +40. Pokud se k této náladovce dostanou, tak vysají prvního Simíka, kterého uvidí. ledaže má upír v inventáři náhražku plazmy.

 • Upíři se schopností "Zkrocená žízeň", už nikdy nevysají Simíky kvůli nízké potřebě žizně.

 

Neodolatelná žízeň

 

Upíři pomocí interakce na sebe, mohou kdykoliv přepínat mezi stranami. Upíri mají mnoho jedinečných interakcí a možností ve hře, tak se určitě podívejte na další část této příručky pro další podrobnosti.

 

 

Hrát za upíra


Hrát za upíra je jedinečným zažitkem ve srovnání s ostatními Simíky a bytosti. Mladý dospělý upíři nezestárnou, a mohou se přizpůsobit jedinečným silám a slabostem, a mají různé společenské interakce, které používají jak Simíci, tak Upíři.

Upír není v zrcadle vidět

 

Upíři nejsou v zrcadle vidět, ale to jim nezabrání, aby mohli praktikovat charizma, opláchnout se a používat všechny ostatní interakce před zrcadlem.

 

 

Upíří hodnosti


Když upíří používají své síly, tak se jim zvyšuje dovednost Upíří tradice, nebo se hádají s dalšími upíry, tak automaticky získávají zkušenosti, které postupně zvyšují Upíří hodnosti. Jak se zvyšuje upíří hodnost, tak získávají body schopností, které lze využít k nákupu schopností a slabin.

Upíří hodnosti, schopnosti a slabiny

 

Systém hodnocení lze sledovat pomocí nové fialové zkušenostní lišty v dolní části panelu Potřeb. Interakce, které přinášejí zkušenosti, také způsobí, že se nad hlavou Upíra objeví fialová ikona, která ukazuje nárůst hodnosti.

Je zde celkem 5 hodností, spolu s dalšími pod úrovněmi mezi dalšími hodnostmi, které udělují body schopností a odemknou nové upíří schopnosti. Každý upír začíná s dvěma body schopností a nadále bude získávat další body, když se dostane na další hodnost.

  Hodnost
Mládě upíra

Mládě upíra

Odměna: Upíři začínají s 2 body schopností

Mládě upíra Úroveň 2

Odměna: 1 bod schopností

Mládě upíra Úroveň 3

Odměna: 1 bod schopností

Mládě upíra Úroveň 4

Odměna: 1 bod schopností

Mladý upír

Mladý upír

Odměna: 2 body schopností

Vyžaduje: 1 bodu slabiny při výběru schopností

Mladý upír Úroveň 2

Odměna: 2 body schopností

Mladý upír Úroveň 3

Odměna: 2 body schopností

Mladý upír Úroveň 4

Odměna: 2 body schopností

Klasický upír

Klasický upír

Odměna: 3 body schopností

Vyžaduje: 1 bodu slabiny při výběru schopností

Klasický upír Úroveň 2

Odměna: 3 body schopností

Klasický upír Úroveň 3

Odměna: 3 body schopností

Klasický upír Úroveň 4

Odměna: 3 body schopností

Mistr upír

Mistr upír

Odměna: 4 body schopností

Vyžaduje: 1 bodu slabiny při výběru schopností

Mistr upír Úroveň 2

Odměna: 4 body schopností

Mistr upír Úroveň 3

Odměna: 4 body schopností

Mistr upír Úroveň 4

Odměna: 4 body schopností

Velmistr

Velmistr

Odměna: 5 body schopností

Vyžaduje: 1 bodu slabiny při výběru schopností

Velmistr Úroveň 2

Odměna: 2 body schopností

 

Upíři s vyšší hodností mohou trénovat upíry s nižší hodností, ale oba Upíři budou muset mít neutrální nebo pozitivní náladu. Trénování nižší hodnosti Upíra neposkytne body schopností, ale požádá o trénování vyšší hodnosti upíra.

Trénování upíra

 

 

Upíří schopnosti (Síla)


Schopnosti se odemknou, když upír postoupí na další hodnost. Od mláděte upíra po Velmistra se odemknou různé síly. Sílu lez vybrat kliknutím na ikonu Upíří schopnosti.

 • Jakmile si vyberete schopnost, tak už ji nelze změnit. Existuje jeden způsob, který obnovuje body schopností a tím je koktejl Doušek rekonfigurace. Tento koktejl můžete vytvořit v dovednosti Upíří tradice na 14. úrovni a obnovuje všechny body schopnosti a slabin, které můžete znova použít.
 • Některé slabiny nabízejí více úrovní v jedné slabině. Každá úroveň stojí další body schopností a také odemknout silnější slabiny.

 

Mládě upíra

Mládě upíra

Název schopností a popis Cena
Rozpoznat osobnost

Rozpoznat osobnost

Zjistěte všechny vlastnosti ostatních Simíků.

2 body

Nezahazujte se únavnou konverzací a snahou poznat druhé. Simík <Jméno> se jim prostě podívá do čelního laloku a jejich osobnost si zjistí.

Netopýří forma

Netopýří forma

Naučte se létat v podobé netopýra.

2 body

Netopýry nikdo nikdy z ničeho zlého nepodezřívá. A to bude platit i o Simíkovi <Jméno>, pokud se v nějakého proméní. Bez obav cestujte a pátrejte po lásce jako tvorové noci, kteří vládnou sonarem.

Zakouzlit halucinace

Zakouzlit halucinace

Přimějte nějakého Simíka, aby si povídal sám se sebou!

1 bod

Všichni potřebujeme kamarády, no ne? A co když je ten kamarád jen výplodem fantazie Simíka <Jméno> a ve skutečnosti vůbec neexistuje? Nikdo to nepozná!

 
Věčný přístup

Věčný přístup

Získejte schopnost zamykat a odemykat dveře u cizích Simíků doma.

2 body

Je pěkná otrava, když neustále musíte žádat ostatní, aby vás pozvali dovnitř. Nejenže tím Simík <Jméno> získá možnost chodit k ostatním bez pozvání, ale s vynaložením trochy upíří energie může odemykat a zamykat dveře, jak se mu zachce. Rozpoutá pořádný chaos? Tak samozřejmě!

 
Student okultismu/Učedník okultismu/Mistr okultismu

Student okultismu (1. úroveň)

Využívání méné upíří energie.

2 body

Simík <Jméno> už pomalu začíná chápat svou upírskou energii a její možnosti. S využitím menšího množství energie teď dokáže dosáhnout stejných výsledků. Další studium umožní efektivitu ještě zvýšit.

 

Učedník okultismu (2. úroveň)

2 body

Simík <Jméno> se díky studiu a praxi naučil snížit energetickou náročnost svých upířích schopností. Další studium umožní efektivitu ještě zvýšit.

Mistr okultismu (3. úroveň)

2 body

Simík <Jméno> je mistrovským manipulátorem okultních sil a dokáže je tak efektivně využívat. Používání schopností ho stojí výrazně méně energie.

 

Mladý upír

Mladý upír

Název schopností a popis Cena
Upíří kouzlo/Upíří půvab/Upíří fascinace

Upíří kouzlo (1. úroveň)

Simik <Jméno> se začne líbit okolním Simíkům.

3 body

Díky svému upířímu kouzlu je Simík <Jméno> ve hře lásky mnohem lepší.

V konfliktu s Aura nemrtvých

 

Upíří půvab (2. úroveň)

3 body

Vaši schopnost okouzlit a svést ostatní Simíky už není možné považovat za klasické kouzlo, teď už jde o upíří půvab.

Upíří fascinace (3. úroveň)

3 body

Stačí jediný svůdný pohled a síla vaší osobnosti fascinované smrtelníky přiláká na vaši stranu...

Upíří síla/Upíří svaly/Upíří moc

Upíří síla (1. úroveň)

Častěji vyhrávejte v bitvách a efektivněji trénujte.

3 body

Upíří síla dává Simíkovi <Jméno> výhodu při atletice a cvičných i vážných soubojích.

 

Upíří svaly (2. úroveň)

3 body

Zvyšuje sílu.

Nadpřirozená síla Simíka <Jméno> roste a dává mu velkou výhodu v atletice a v soubojích (i v těch cvičných).

Upíří moc (3. úroveň)

3 body

Zpřístupní možnost rozdrtit kovy a krystaly a proměnit je v prvky.

Nadpřirozená síla Simíka <Jméno> dosáhla svého vrcholu. Nejenže skvěle bojuje, ale také může různé materiály rozdrtit na prvky a to holýma rukama.

Přikázat

Přikázat

Ovládněte mysl ostatních Simíků.

3 body

Když už Simík <Jméno> musí zařídit něco otravného a nechce si tím sám špinit své něžné ručky, může ostatním Simíkům přikázat, aby uklízeli, opravovali a jinak se zabavili prací v domácnosti.

Imunita vůči česneku

Imunita vůči česneku

Získejte imunitu vůči negativním účinkům česneku.

1 bod

Česnek je odporný a hnusný plevel, který má čirou náhodou negativní efekt na upíry. Díky své nové schopnosti je Simík <Jméno> vůči česneku konečně imunní.

Stvoření upíra

Stvoření upíra

Naučte se proměnit ostatní Simíky v upíry.

3 bod

Simík <Jméno> možná touží po rozšíření upířího plemene. Třeba hledá kamarády, kteří s ním vydrží celou věčnost, nebo prostě jen chce, aby upírů bylo víc než obyčejných Simíků. Pomocí schopnosti Stvoření upíra může Simíky proměnit v upíry, a uvést je tak do života nemrtvých.

 

Klasický upír

Klasický upír

Název schopností a popis Cena
Hypnóza

Hypnóza

Uveďte nějakého Simíka do transu!

4 body

Když je kořist moc rychlá nebo nepřestává mluvit, anebo prosté když Simík <Jméno> dostane chuť, může Simíky uvést do stavu kompletní strnulosti.

Dítě měsíce/Stvoření noci/Pán temnoty

Dítě měsíce (1. úroveň)

Buďte v noci silnější!

4 body

Noc je ten pravý čas pro všechny noční nemrtvé. Jako Dítě měsíce bude mít Simík <Jméno> více schopností, rychleji se bude učit dovednosti, pomaleji se unaví a bude spokojenější. Užívejte si měsíční svit i všechny jeho výhody.

 

Stvoření noci (2. úroveň)

4 body

Noc je ten pravý čas pro všechny noční nemrtvé. Jako Dítě měsíce bude mít Simík <Jméno> více schopností, rychleji se bude učit dovednosti, pomaleji se unaví a bude spokojenější. Užívejte si měsíční svit i všechny jeho výhody.

Pán temnoty (3. úroveň)

4 body

Noc je ten pravý čas pro všechny noční nemrtvé. Jako Dítě měsíce bude mít Simík <Jméno> více schopností, rychleji se bude učit dovednosti, pomaleji se unaví a bude spokojenější. Užívejte si měsíční svit i všechny jeho výhody.

Zdrcující dřímota

Zdrcující dřímota

Uspěte nějakého Simíka.

4 body

Co kdyby Simík <Jméno> mohl ostatním nakázat, kdy mají spát? Ano, prostě jen tak. Zdrcující dřímota je svalí na zem a jediné, na co se zmůžou, bude hlasité chrápání.

Manipulace s životní energií

Manipulace s životní energií

Naučte se ze Simíků vysávat životní sílu nebo ji navrátit těm, kterým už ji někdo vysál.

4 body

Zpřístupní skutečnou moc nad životem samým! Simík <Jméno> může vysávat z ostatních Simíků život, aby snáze podlehli jeho silnějším upířím schopnostem. Může chránit ty, které má rád, nebo si prostě jen trochu osvěží svou kořist pomocí obnovení životní energie.

Upíří spánek/Silnější upíří spánek/Upíří trans

Upíří spánek (1. úroveň)

Zvyšuje rychlost regenerace schopností ve spánku a Simík <Jméno> spí mnohem tvrději.

4 body

Nikdo by nechtěl být nemrtvý, kdyby to nemělo své výhody. Upíří spánek je mnohem hlubší a odpočinkovější. Simík <Jméno> si při něm rychleji doplní energii.

V konfliktu s Přerušovaný spánek

 

Silnější upíří spánek (2. úroveň)

4 body

Símík <Jméno> si spaní ve vlastní rakvi opravdu užívá. Sny, noční můry a hluk - tyhle lidské drobnosti už ho prakticky vůbec neobtěžují.

Upíří trans (3. úroveň)

4 body

Simík <Jméno> už nespí jako smrtelní tvorové. Místo toho vstoupí do stavu transu, kdy jeho tělo strne jako mrtvola a jeho mysl vyvolá nadpozemské síly, které posílí jeho nemrtvé já.

 

Mistr upír

Mistr upír

Název schopností a popis Cena
Otupené emoce/Potlačené emoce/Umrtvené emoce

Otupené emoce (1. úroveň)

Buďte odolnější vůči změnám emocí.

5 bodů

Simík <Jméno> má velmi poklidné emoce. Vůbec se nevytáčí a nemá touhy jako obyčejní upíři.

V konfliktu s Věčný smutek

 

Potlačené emoce (2. úroveň)

5 bodů

Simík <Jméno> své neposlušné emoce snadno ovládne silou vůle. Zuřivost už je téměř úplně věcí minulostí.

Umrtvené emoce (3. úroveň)

5 bodů

Simík <Jméno> nechal emoce smrtelníků daleko za sebou a vstoupil do světa logiky a racionality. Láska, hněv nebo znechucení - to všechno už patří minulosti.

Nadpřirozená rychlost

Nadpřirozená rychlost

Naučte se běhat superrychle.

5 bodů

Chůze je pro obyčejné smrtelníky. Zabírá zbytečně čas, který by se dal věnovat manipulaci s kořistí. Nadpřirozená rychlost Simíka <Jméno> výrazným způsobem zrychlí, přičemž z pohledu ostatních Simíků bude vypadat rozmazaně.

Deprivace potřeb

Deprivace potřeb

Vyčerpejte potřeby nějakého Simíka!

5 bodů

Manipulace s obyčejnými Simíky je klíčem k oslabení kořisti. Deprivace potřeb umožňuje snížit ukazatele hladu, energie, potřeby na WC nebo hygieny vybraného cíle. Nejdřív jim udělejte trochu nepohodlí a pak udeřte!

Odolnost vůči slunci/Silnější odolnost vůči slunci/Úplná odolnost vůči slunci

Odolnost vůči slunci (1. úroveň)

Naučte se vzdorovat škodlivým paprskům slunce.

5 bodů

Sluneční paprsky jsou příšernou nevýhodou upířího způsobu života. Díky odolnosti vůči slunci se Simíkovi <Jméno> daří jeho paprskům lépe vzdorovat.

V konfliktu s Tenká kůže

 

Silnější odolnost vůči slunci (2. úroveň)

5 bodů

Sluneční paprsky jsou příšernou nevýhodou upířího způsobu života. Díky silnější odolnosti vůči slunci se Simík <Jméno> bude snáze bránit hrozivému slunečnímu působení. Ve dne se ale stále musí mít na pozoru.

Úplná odolnost vůči slunci (3. úroveň)

5 bodů

Sluneční paprsky jsou příšernou nevýhodou upířího způsobu života. Tak tomu tedy bylo v minulosti. Díky úplné odolnosti vůči slunci může Simík <Jméno> ničivou sílu jeho paprsků úplně ignorovat. Budou se totiž jen neškodně odrážet od jeho kůže a on tak konečně bude moci bez obav vyjít na denní světlo.

Bez zápachu

Bez zápachu

Potřeba hygieny už neklesá.

5 bodů

Simik <Jméno> se postupné odvrací od světa živých a stává se skutečným tvorem nocí, takže se může pomalu zbavit nedostatků své lidské formy. Když se vzdá potřeby hygieny, může se soustředit na jiné cíle.

 

Velmistr

Velmistr

Název schopností a popis Cena
Ovlivnit emoce/Upravit emoce/Ovládnout emoce

Ovlivnit emoce (1. úroveň)

Přimějte okolní Simíky cítit konkrétní emoce.

6 bodů

Simík <Jméno> dokáže nenápadně manipulovat s emocemi ostatních a přistrčit je tím směrem, který se mu zrovna hodí.

 

Upravit emoce (2. úroveň)

6 bodů

Váš vliv nad emocemi smrtelníků se zvýšil. Nyní můžete nejrůznější situace manipulovat ve svůj prospěch.

Ovládnout emoce (3. úroveň)

6 bodů

Simík <Jméno> mistrovsky ovládá emoce smrtelníků. Jsou jen pouhými hračkami, se kterými si může dělat, co si zamane.

Mlhová forma

Mlhová forma

Naučte se teleportovat se, kamkoliv je třeba, v podobé mlhavého oblaku.

6 bodů

Ve světě upírů a nevídaných schopností se hodí možnost cestovat alternativním způsobem. Obvykle když chcete provádět nějaké nekalosti. Mlhová forma vám umožňuje rychlé cestování v oblacích.

Mimo svoje státo

Mimo svoje státo

Potřeba společenskosti už neklesá.

6 bodů

Simík <Jméno> se postupné odvrací od svéta živých a stává se skutečným tvorem noci, takže se může pomalu zbavit nedostatků své lidské formy. Když se vzdá potřeby společenskosti, může se soustředit na jiné cíle.

Zkrocená žízeň

Zkrocená žízeň

Simík <Jméno> nikdy kvůli nízké potřebě žízné nevysaje Símíka.

6 bodů

Všechny upíry neustále prováží strach ze ztráty sebekontroly, ke které dochází při opravdové žízni. Zkrocená žízeň Simíka <Jméno> uklidní, takže nad sebou nikdy neztratí kontrolu a nikdy jen tak nevysaje náhodného Simíka. Zkrocená žízeň je výsadou uhlazených a vznešených upírů.

V konfliktu s Neutišitelná žízeň

Nesmrtelná potěšení

Nesmrtelná potěšení

Potřeba zábavy už neklesá.

6 bodů

Simik <Jméno> se postupné odvrací od svéta živých a stává se skutečným tvorem noci, takže se může pomalu zbavit nedostatků své lidské formy. Když se vzdá potřeby zábavy, může se soustředit na jiné cíle.

 

 

Upíří schopnosti (Slabiny)


Každý mocný Upír musí mít zaručenou slabinu. Od mláděte upíra po Velmistra se odemknou různé slabiny, které budete muset vybrat. Slabiny jsou uvedeny na pravé straně v Upířích schopností.

 • Jakmile si vyberete slabinu, tak už ji nelze změnit. Existuje jeden způsob, který obnovuje body schopností a tím je koktejl Doušek rekonfigurace. Tento koktejl můžete vytvořit v dovednosti Upíří tradice na 14. úrovni a obnovuje všechny body schopnosti a slabin, které můžete znova použít.
 • Některé schopnosti nabízejí více úrovní v jedné schopnosti. Každá úroveň stojí další body schopností a také odemknout silnější schopnosti.

 

Mládě upíra

Mládě upíra

Název schopností a popis
Zakrnělý žaludek

Zakrnělý žaludek

Simíkovi <Jméno> je z lidského jídla zle a zvrací po ném.

Snaží se Simík <Jméno> zapadnout mezi normální Simíky? Není to tak úplně snadné, když se mu dělá zle z normálního jídla a zvrací z něj. Co je důležitější? Přetvářka, anebo jeho zažívání?

Nesmělý pijan

Nesmělý pijan

Provinilý pocit po vysávání Simíků bez svolení.

Přehnaná empatie vůči kořisti nikdy nevěstí nic dobrého. Simík <Jméno> začne být ve stresu, pokud se napije z nedobrovolné obéti.

Nekontrolovatelné syčení

Nekontrolovatelné syčení

Simík <Jméno> svým nekontrolovatelným syčením občas někoho znechutí.

Společenský život Simíka <Jméno> se čas od času trošku zvrhne kvůli
nekontrolovatelnému syčení. Ostatním Simíkům to přijde divné a přináší to až přehnané množství slin. Ovládejte sel

 

Mladý upír

Mladý upír

Název schopností a popis
Nešikovný pijan

Nešikovný pijan

Simík <Jméno> si při pití doplňuje žízeň pomaleji.

Simík <Jméno> má problém s pitím. Nemá perfektně zvládnutou techniku, takže při sání kořisti promrhá hodně plazmy. Uspokojení žízně mu zabírá mnohem víc času.

 
Tenká kůže

Tenká kůže (1. úroveň)

Slunce je nebezpečnější než normálně.

Pokožka Simika <Jméno> od slunce rychle chytne. Proto musí být venku během dne velmi opatrný.

V konfliktu s Odolnost vůči slunci

 

Hořlavé tkáně (2. úroveň)
Vaše nemrtvé tkáně jsou velmi zranitelné ultrafialovými paprsky. Pokud je to možné, držte se mimo jejich dosah.

Hořlavá plazma (3. úroveň)
Vaše plazma zvyklá na noc se vznítí při sebemenším vystavení slunci. Stačí jen několik sekund a vaše existence je u konce.

 

Klasický upír

Klasický upír

Název schopností a popis
Nemrtvý spánek

Nemrtvý spánek

Spánek pouze v rakvích.

Simík <Jméno> je ohledné spánku velmi vybíravý. Spát a odpočívat může pouze v rakvích. Žádný jiný povrch jeho věčné kosti neuspokojí.

Přerušovaný spánek

Přerušovaný spánek (1. úroveň)

Spánek vrací méně síly.

Simíka <Jméno> občas zmáhá jeho život bez konce a v takových případech si obnovuje energii pomaleji.

V konfliktu s Upíří spánek

 

Spánek plný nočních můr (2. úroveň)
Upíry trápí noční můry, které se nevyhýbají ani nemrtvým bytostem. Simík <Jméno> míval klidný spánek, ale s tím už je dávno konec. Energii si doplňuje ještě pomaleji.

 

Mistr upír

Mistr upír

Název schopností a popis
Netišitelná žízeň

Netišitelná žízeň

Simík <Jméno> má častěji žízeň.

Simík <Jméno> si potřebuje častěji uspokojit potřebu žízně. Snad je v okolí dost kořisti...

V konfliktu se Zkrocená žízeň

Denní fobie/Intenzivní denní fobie/Noční tvor

Denní fobie (1. úroveň)

Simík <Jméno> je ve dne slabší a jeho schopnosti ve dne častéji selhávají.

I když na něj slunce přímo nesvítí, stačí mu vědomí, že tam někde je a čeká, až někdo poleví v opatrnosti. Schopnosti Simíka <Jméno> jsou během dne méně účinné a hůře se používají. Na vině je sžíravá úzkost.

 

Intenzivní denní fobie (2. úroveň)
Den v něm vzbuzuje hrůzu. Ta děsná ohnivá koule na obloze je jako zlovolné oko. které sleduje každý jeho pohyb! Simík <Jméno> se jen stěží dokáže soustředit na své schopnosti a jeho upíří energie ho rychle opouští.

Noční tvor (3. úroveň)
Sám sebou je jen v noci. Vždyť noc je tak krásná a příjemná. Je to také jediná denní doba, kdy je v bezpečí před tím HROZNÝM SLUNCEM, které z něj vysává všechnu upíří energii.

 

Velmistr

Velmistr

Název schopností a popis
Věčný smutek

Věčný smutek

Simik <Jméno> je čas od času opravdu hodné smutný.

Únava ze života bez konce občas dolehne i na Simíka <Jméno>. Někdy zažívá smutek v naprosto nečekaných chvílích.

V konfliktu s Otupené emoce

Aura nemrtvých

Aura nemrtvých

Vztahy s ostatními Simíky začínají na negativní úrovni.

Simík <Jméno> je už od simstva natolik vzdálen, že živým Simíkúm prakticky vůbec nerozumí. Neupírům není jeho přítomnost moc příjemná a vybudovat přátelství nějakou dobu potrvá.

V konfliktu s Upíří kouzlo

 

 

Česnek


Česnek je protivníkem Upírů. Jsou to jediní, kteří mohou vidět zápach pocházející z česneku a je to pro upíry odpudivý. Česnek upírům dává negativní náladovku, která je v blízkosti rostlin z česneku, jídlo z česneku a cokoli jiného.

 • S dovedností Upíří tradice na 5. úrovni může Simík z česneku vyrobit Česnekový cop, Česnekový věnec a Česnekovou girlandu.
 • Výrobky z česneku se hodí proti upírům, aby vám nevlezli do domácnosti, ale to upíry stejně nezastaví, pokud používají schopnost "Imunita vůči česneku".

 

Česnek upírům vadí

 

Může trvat až 12 hodin, kdy se upíři zbaví negativní náladovky v závislosti na tom, jak dlouho jsou okolo česneku. Když náladovka dosáhne třetí úrovně, upíři nemohou vypít plazmu ze Simíka nebo je přeměnit na upíry, ale mohou vypít plazmové balíčky a plazmové ovoce, aby udrželi svou žízeň pod kontrolou.

 

 

Lék na upírství


Existuje pouze jeden způsob, jak vyléčit upíra a to je s koktejlem "Dokonalý lék na upírství". Upíři mohou koktejl dobrovolně vypít, nebo může být úmyslně hozeno na upíra, aby se vyléčili ze svého upírismu, a stali se normálními Simíky.

 • Koktejl "Dokonalý lék na upírství" může vyrobit Simík v dovednosti Upíří tradice na 15. úrovni, a vyžaduje (10) Česneku, (10) Oměje vlčího moru a (10) Plazmové ovoce.

 

Lék na upírství

 

Normální Simíci, kteří mají ve svém inventáři koktejl Dokonalý lék na upírství a mají méně než uspokojivý vztah s Upírem, dostanou společenskou interakci (Zlý...), která jim umožní hodit koktejl na upíra. To vede k tomu, že upír ztratí veškeré Síly a promění se v normálního Simíka.

Normální Simíci/Upíři, kteří mají ve svém inventáři koktejl Dokonalý lék na upírství a mají méně než uspokojivý vztah s Upírem, dostanou společenskou interakci (Zlý...) pod názvem "Zabít upíra". Pokud je normální Simík úspěšný při zabití upíra, tak upír ztratí veškeré Síly a promění se v normálního Simíka.

 • Upíři, kteří se vyhnou zabití, tak dostanou náladovku "Poražený lovec".

 

Jak porazit upíra

 

 

Nezvaní hosté


Jestliže tvůj Simík žije ve Forgotten Hollow, můžeš najít pána upírů Vladislause Strauda a ostatní upíry, kteří se dostanou do domácnosti, aby se napili. Mezi 00:00 až 01:00 upíři vstoupí do vaší domácnosti bez ohledu na zamknutý dveře a najdou Simíky (Teenageři až důchodci) a vysaje z něj plazmu. Pokud nejsou v domácnosti žádní normální Simíci, tak odejdou, aniž by někoho rušili. Pokud upírům zachutná plazma od Simíků, mohou domácnost znovu navštívit. Stačí použít několik česnekových copů... :)

Jak porazit upíra

 

 

 

Nový nákup/stavba


Celkem 151 nových předmětů

144x Režim nákupu / Režim stavby
(7x Přednastavené pokoje)

 

 

Nákup


Upiri_01.jpg

 

 

7x Připravené pokoje


1x Koupelna

Koupelna 1

 

 

2x Ložnice

Ložnice 1

Ložnice 2

 

2x Obývací pokoj

Obývací pokoj 1

Obývací pokoj 2

 

1x Jídelna

Jídelna 1

 

 

1x Venek

Venek

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm