Kalendář domácnosti | The Sims 4 CZ

Kalendář domácnosti


DeadKarlos | 7. května 2019 | Návštěvnost 4350

 

Kalendář domácnostiKalendář je herní mechanik v The Sims 4, který umožňuje hráčům nastavit data plánovaných společenských akcí. Kalendář také zobrazuje pracovní a školní plány Simíků, narozeniny, festivaly, roční období, svátky a počasí. Společenské akce nelze v kalendáři předem plánovat více než na dva týdny.

Kalendář byl původně funkcí exkluzivní pro The Sims 4: Roční období, ale později byl přidán do základní hry v patchi 115 s vydáním The Sims 4: Život na venkově. Bylo do něj přidáno některá vylepšení, například schopnost oblíbené a seřadit události, festivaly a svátky.

Kalendář domácnosti je přístupný v levém dolním rohu uživatelského rozhraní vedle telefonu.

Kalendář domácnosti 1

Po otevření kalendáře si okamžitě všimnete několika informací. Na levé straně kalendáře se zobrazí předpověď počasí, jaký je zrovna den, plán práce, svátky nebo události naplánované pro vybraný den. Na pravé straně se zobrazí pozadí ročního období, 7 denní předpověď a různé ikony. Klikněte na jakýkoli den a zobrazí se konkrétní informace o svátcích, plán práce, narozeninách a předpovědi počasí.

 • Modré ikony představují Pracovní/Školní plány, Růžové ikony představují Narozeniny, ikony Počasí představují Předpověď počasí a Ostatní ikony představují Svátky/Události.

 

 • Například kalendář zde zobrazuje 7 denní cyklus ročního období. Použijete-li nastavení hry k prodloužení délky ročního období, tak se předem připravené Svátky změní.

 

 • Pokud si vytvoříte některý váš svátek či událost, a změníte nastavení délky ročního období, tak se přesunou jinam nebo v některých případech se zcela odstraní.

 

Kalendář domácnosti 2

 

 

Události


Rozšíření: Roční obdobíRozšíření The Sims 4: Roční období zcela aktualizoval systém událostí ve hře a umožňuje Simíkům naplánovat jakoukoliv již existující událost ve hře prostřednictvím kalendáře. Chcete-li vytvořit novou událost, vyberte možnost "Přidat událost" v kalendáři.

 • Více událostí lze naplánovat za den - až na 2 týdny do předu - ale nemohou se vyskytnout současně. Jakmile je událost vytvořena, může být pouze zrušena. Úpravy jsou pro události zakázány.

 

 • Události mohou být vytvořeny a naplánovány ve stejný den, ale Cíle události nemohou být naplánovány během Svátku. Události jsou také jenom jednou. Na rozdíl od svátků se události nebudou opakovat nebo se znovu nezobrazí, pokud ji konkrétně nenaplánujete.

 

 • Plánování událostí zůstává stejné jako předtím. Jediným rozdílem je, že jsou naplánovány prostřednictvím Kalendáře a můžete vybrat konkrétní čas, kdy událost začne.

 

 

Svátky


Rozšíření: Roční obdobíSvátky jsou speciální dny, které Simíkům umožňují oslavovat s jedinečnými tradicemi. Rozšíření The Sims 4: Roční období zahrnuje 4 "Předem připravené" a 8 "Překvapujících" Svátků, ale můžete si také vytvořit vlastní osobní Svátky. Chcete-li vytvořit dovolenou, vyberte možnost "Přidat dovolenou" v Kalendáři.

 • Pouze jeden Svátek může být naplánovaný za den. Jestli že je v ten den již naplánovaný Svátek, tak můžete tento Svátek upravit nebo zrušit přímo z Kalendáře.

 

 • Svátky musí být naplánovány nejméně den předem. V daný den nemůžete vytvořit Svátky, ale můžete je vždy zrušit nebo upravit.

 

 • Svátky se budou konat každý rok ve stejný den. Vytvoříte-li pětidenní "Letní prázdniny" pro děti, budou se každý rok tyto prázdniny znova v létě opakovat. Kdykoli je můžete zrušit nebo upravit.

 

Přidat svátek

Jakmile vstoupíte do panelu Přidat svátek, máte k dispozici několik možností přizpůsobení. Při vytváření vlastního Svátku jsou k dispozici následující možnosti:

Ikona Svátku – V levé horní části obrazovky můžete vybrat 27 libovolných ikon svátku. Tato ikona se objeví v kalendáři a bude sloužit jako rychlé připomenutí Svátku.

 

Název svátku – V horní části Přidat svátek můžete napsat jméno vašeho Svátku.

 

Motiv dekorací – V pravém horním rohu Přidat svátek, můžete vybrat motiv dekorace vaší události. Můžete si vybrat některou z následujících možností: Žádné, Den lásky, Oslava sklizně, Silvestr, Jaro, Strašidelno nebo Vánoce. Vybraný motiv dekorace určuje druh dekorace, budete mít k dispozici pomocí Krabice s dekoracemi.

 

Nejde se do práce/školy – Vpravo pod Motivem dekorací je školní a pracovní možnost. Zaškrtněte toto políčko, chcete-li zajistit, zda budou mít Simíci volno mimo školu a práci.

 

Tradice – Zobrazují se vybrané tradice.

 

Vybrat nové tradice – V dolní části obrazovky se nachází seznam 46 tradic. Pokud máte nainstalované rozšíření The Sims 4: Život ve městě, budete mí také možnost vybrat si "Ohňostroje" pro celkem 47 tradic. Některé tradice umožňují nové možnosti hry.

 

Jakmile budete mít nastavenou událost či svátek, tak stačí kliknout na ikonu fajfky a Svátek bude automaticky naplánovaný na den, který jste si vybrali. Všechny svátky začínají v 6 hodin ráno a končí následující den ve 2 hodiny ráno. To vám umožňuje dostatek času na dokončení aktivit a tradic.

 

Den před naplánovaným Svátkem se vám připomene vyskakovacím oznámením z Kalendáře. Zobrazí se vám také speciální vyskakovací okno pod názvem "Zobrazit sváteční předměty". Kliknutím na toto tlačítko se dostanete do režimu nákupu a zobrazí se seznam Svátečních předmětů, které jsou nutné k dokončení tradic na vašem Svátku. Ve chvíli, kdy začíná Svátek, je v režimu nákupu také kategorie "Sváteční předměty".

Zobrazit sváteční předměty

Po zahájení Svátku se v levé horní části obrazovky zobrazí stav sledování svátku. To vám poskytne informace o svátku, včetně tradic, které musí být dokončeny. Každý Svátek může mít až 5 tradic nebo vůbec žádné. Tradice jsou věci, které Simíci rádi dělají, ale v některých případech je mohou zcela ignorovat v závislosti na jejich věku a vlastnostech.

 • Simíci, kteří ZBOŽŇUJÍ tradici, ukáže se pod ikonou růžové pozadí srdce.
 • Simíci, kteří IGNORUJÍ tradici, budou mít šedou ikonu.
 • Simíci, kteří nemají žádnou přednost, budou se zobrazovat ikony normálně.

 

Sledování svátku

Interakce, které pomáhají dokončit některou tradici, se zobrazí s ikonou Svátku. Tyto interakce vám pomohou dokončit to, co je potřebné k dokončení Svátku. Simíci, kteří dokončí všechny tradice, obdrží odměnu až 500 bodů z rozmaru.

Některé tradice budou vyžadovat více interakcí před tím, než budou dokončeny. Můžete sledovat průběh sledování svátku. Dokončené tradice jsou zaškrtnuté a označeny zlatě. Tradice, které začínají blikat, potřebují trochu víc interakcí.

Rozšíření The Sims 4: Roční období obsahuje 4 předem připravených a 8 překvapujících svátků, které se objeví v Kalendáři. Předem připravené svátky se v kalendáři objevují v určitých sezónách a náhodně se objeví překvapivé svátky. Následující svátky se objeví ve hře:

 • Překvapující svátky někdy aktivují speciální interakce nebo herní možnosti. Například Svátek Loterie umožňuje dospělým Simům zakoupit lístek do loterie, můžou mít šanci na získání 1 milionu Simoleonů.

 

Název a popis

Loterie

LoterieThe Lottery

Zahrát si Loterii (Překvapující) - Probíhá obrovská loterie a jackpot je příliš lákavý. Nemůžete vyhrát, pokud si nehrajete! Vylosování se odehrává zítra ráno, takže se ujistěte, že si dnes koupíte lístek. Koupit lístek z loterie můžete prostřednictvím počítače / telefonu.

Zbožňuje: Vlastnost Ambiciózní a Materialista
Ignoruje: Batolata, Děti a Dospívající

Den slevy

Den slevyRebate Day

Nákupní sleva (Překvapující) - Všechny nákupy objektů v režimu nákupu získat 10% slevu pouze dnes! Musíte koupit objekt v hodnotě minimálně 500 Simoleonů, abyste tuto tradici dokončili.

Zbožňuje: Vlastnost Materialista
Ignoruje: Batolata, Děti a Dospívající

Den pirátů

Den pirátůTalk Like a Pirate Day

Mluvte jako pirát (Překvapující) - Je čas se stát pirátem. Dnes budete mluvit jako hrdý pirát.

Zbožňuje: Vlastnost Nesnáší děti, Společenský, Nestálý a Dětinský
Ignoruje: Batolata

Sousedská hádka

Sousedská hádkaNeighborhood Brawl

Boj (Překvapující) - Čas trénovat pravý hák! Dnes je všechno o spuštění bojů s dalšími Simíky.

Nový den dovednosti

Nový den dovednostiNew Skill Day

Zvyšování dovedností (Překvapující) - Vyzkoušejte nové dovednosti nebo zvyšujte stávající! Všichni Simíci se dnes učí rychleji.

Zbožňuje: Vlastnost Ambiciózní, Tvořivý a Génius
Ignoruje: Batolata

TV Sezónní premiéra

TV Sezóní premiéraTV Season Premiere

Sledujte TV sezónní premiéru (Překvapující) - Dnes je velká premiéra pro novou televizní show. Sledujte premiéru dřív, abyste se vyhnuli spoileru od ostatních Simíků.

Zbožňuje: Dospívající
Ignoruje: Batolata

Den žertu

Den žertuPrank Day

Duch neplechy (Překvapující) - Svátek je perfektní omluva pro špatné vtipy, které jsou v zábavné. Je nejvyšší čas pracovat na nějakých žertíkách. Klikněte na Simíka a vyberte Neplechu. Při výběru z některých možností Neplechy.

Noc ve městě

Noc ve městěNight on the Town

Bezplatné jídlo a nápoje (Překvapující) - Místní podniky chtějí ukázat jisté ocenění zákazníků tím, že nabízejí bezplatné jídlo a nápoje. Je čas vyrazit ven a navštívit místo konání!

Zbožňuje: žádné
Ignoruje: Batolata, Děti, Dospívající a Důchodci

Vánoce

VánoceWinterfest

Předem připravené - Dekorace, Svátečno, Rozbalování dárků, Velkolepé jídlo a Vánoční Dědeček. Další informace naleznete v Seznamu Tradic.

Oslava sklizně

Oslava sklizněHarvestfest

Předem připravené - Dekorace, Sváteční trpaslíci, Velkolepé jídlo, Rozbalování dárků, Velkolepé jídlo a Vděčnost. Další informace naleznete v Seznamu Tradic.

Silvestr

SilvestrNew Year's Eve

Předem připravené - Dekorace, Slavení, Stanovení předsevzetí, a Odpočet do půlnoci. Další informace naleznete v Seznamu Tradic.

Den lásky

Den láskyLove Day

Předem připravené - Romantično, Darování květin, a Rande. Další informace naleznete v Seznamu Tradic.

 

 

Tradice


Rozšíření: Roční obdobíKaždý Svátek může mít až 5 tradic nebo vůbec žádné. Níže je kompletní seznam dostupných tradic a informace o Simíkách, kteří je zbožňují nebo ignorují na základě jejich věku a vlastností.

Název a popis

Cvičení

CvičeníExercise

Oslavujte tím, že uděláte něco pro sebe. Udělejte o pár cviků víc nebo se o trochu dál proběhněte. Chcete-li se zúčastnit, věnujte se jakékoliv cvičební aktivitě, jako je běhání, kliky nebo posilování s činkami.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Aktivní
Ignoruje: Děti, a Simíci s vlastností Líný a Nemotorný

Darování dárků

Darování dárkůGive Gifts

Vzájemné věnování dárků skvěle poslouží jako vyjádření vděčnosti, humoru i lásky. Dárky dokonce můžete použít i ke zmatení nepřátel. Chcete-li se zúčastnit, kupte pomocí telefonu, počítače nebo režimu stavby dárky. Následně klikněte na nějakého Simíka a dárky mu dejte. Taky nezapomeňte nahlédnout do schránky, kde na vás dárky mohou čekat.

Zbožňuje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Společenský a Materialista
Ignoruje: Simíci s vlastností Zlý, Samotář a Zákeřný

Darování květin

Darování květinGive Flowers

Chcete-li se zúčastnit, použijte na telefonu nebo na počítači interakci Koupit dárek a kupte pomocí ní květiny. Pak vyberte Simíka a vyberte Dát dárek.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Romantik, Dobrák, Milovník přírody a Materialista
Ignoruje: Batolata, Simíci s vlastností Zákeřný, Zlý, Neflirtující, Nestálý a Samotář

Dekorace

DekoraceDecorate

Vhodné barvy a dekorace mohou navodit tu správnou atmosféru pro jakýkoliv svátek. Chcete-li se zúčastnit, umístěte sváteční dekorace z režimu stavby. Vyzdobte exteriér domu tím. že umístíte a použijete Krabici s dekoracemi na půdu.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Pořádný, Perfekcionista a Rodinný typ
Ignoruje: Batolata, Děti a Líní Simíci

Dovolená nebo cestování

Dovolená nebo cestováníGo on a Vacation or Travel

Všude dobře, doma nejlíp... ale to zjistíte, až když budete cestovat! Chcete-li se zúčastnit, klikněte na telefon a vyberte Vyrazit na dovolenou nebo Cestovat do komerčního podniku.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Milovník přírody a Rodinný typ
Ignoruje: Simíci s vlastností Samotář

Dělání dusna

Dělání dusnaAir Grievances

Přímá a upřímná zpětná vazba může působit drsně, ale je příjemné, když to ze sebe konečně dostanete. Chcete-li se zúčastnit, vyberte nějakého Simíka a volte interakce z kategorie Zlé. například Křičet na.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Vznětlivý, Zlý a Zákeřný
Ignoruje: Batolata, a vlastnost Dobrák

Grilování

GrilováníBar-B-Que

Jídlu grilovanému na ohni se nic nevyrovná. Rozmluvy o správném palivu a nejlepší omáčce mohou být dost rozohněné. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na libovolný venkovní gril a vyberte Grilovat.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Nenažranec, Gurmán, Milovník přírody a Kámoš
Ignoruje: Batolata, a Simíci s vlastností Samotář

Hon na kraslice

Hon na krasliceEgg Hunt

Na zahradě máte ukryté barevné kraslice. Musíte je všechny najít. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na objekty ve světě a vyberte Hon na kraslice.

Zbožňuje: Batolata, Děti, a Simíci s vlastností Dětinský
Ignoruje: Žádné

Hry

HryGames

Strategie, učení, zábava a úspěchy - to všechno v jediné aktivitě. Skvělé o samotě i s kamarády. Chcete-li se zúčastnit, hrajte videohry, hrajte si s hračkami, na automatech nebo u šachového stolku.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Geek a Dětinský
Ignoruje: Simíci s vlastností Nesnáší děti

Koledování

KoledováníTrick or Treat

Náhodné děti ze sousedství v maskách k vám přijdou žadonit o jídlo? Tak to zní jako výborná tradice. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na děti. které u vás zaklepaly, a vyberte Koledování!

Zbožňuje: Děti, Dospívající a Simíci s vlastností Dětinský a Nenažranec
Ignoruje: Batolata a Simíci s vlastností Samotář, Snob a Nesnáší děti

Květinový králíček

Květinový králíčekFlower Bunny

Na návštěvu dorazil květinový králíček a šíří květinovou radost! Chcete-li se zúčastnit, provádějte s květinovým králíčkem přátelské interakce.

Zbožňuje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Veselý
Ignoruje: Simíci s vlastností Nesnáší děti a Zlý

Nahé běhání

Nahé běháníStreaking

Nic není tak osvobozující jako běhat si ulicemi a cítit vítr na... tváři. Chcete-li se zúčastnit, vyberte Simíka a poté zvolte Jít běhat nahý.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Sebejistý
Ignoruje: Batolata, Děti, Dospívající a Simíci s vlastností Neflirtující

Nezbednosti

NezbednostiMischief Spirit

Svátek, který poslouží jako skvělá záminka pro neplechu a žertíky prováděné v duchu dobré zábavy. Takže se pusťte do provádění žertíků. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na jiného Simíka a vyberte Neplecha. Pak vyberte libovolnou interakci z této kategorie.

Zbožňuje: Děti, a Simíci s vlastností Dětinský, Geek a Truhlík
Ignoruje: Batolata

Nošení kostýmů

Nošení kostýmůWear Costumes

Příležitost převléknout se za lamu nebo vílu. aniž by se na vás někdo díval skrz prsty. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na své Simíky a vyberte Obléknout si kostým. Následně si vyberte kostým.

Zbožňuje: Děti, Dospívající, Upíři a Simíci s vlastností Tvořivý a Rodinný typ
Ignoruje: Simíci s vlastností Líný

Odpočet do půlnoci

Odpočet do půlnociCountdown to Midnight

Zůstaňte dlouho vzhůru a slavnostně křičte na televizi! Chcete-li se zúčastnit, sledujte v televizi odpočet do půlnoci. Odpočet v televizi začne po 11. hodině večerní.

Zbožňuje: Děti, Dospívající, a Simíci s vlastností Veselý, Společenský
Ignoruje: Batolata

Oheň

OheňFire

Praskající plameny inspirují k oslavě živlů. Chcete-li se zúčastnit, zapalte hranici, ohniště, oheň v krbu nebo spalte hromadu listí. Poté proveďte interakci na libovolném z těchto zdrojů ohně.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Milovník přírody a Vznětlivý
Ignoruje: Batolata

Ohňostroje

OhňostrojeFireworks

Jsou to vybuchující, ohnivé a barevné nebeské dekorace. Chcete-li se zúčastnit, nakupte si u festivalových stánků v San Myshunu ohňostroje a odpalte je. (Vyžaduje The Sims 4: Život ve městě)

Zbožňuje: Děti, Dospívající a Simíci s vlastností Dětinský
Ignoruje: Batolata

Otužilecké koupání

Otužilecké koupáníPolar Bear Plunge

Venku je sice pod nulou, ale všechna voda ještě úplně nezamrzla. Skvělá příležitost jít si zaplavat. Chcete-li se zúčastnit, zaplavejte si za chladného počasí v jakémkoliv venkovním bazénu.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Milovník přírody a Aktivní
Ignoruje: Batolata a Simíci s vlastností Líný

Pečení

PečeníBaking

Vůni čerstvě napečených dobrot se vyplatí oslavit. Proč kolem pečení neuspořádat celý svátek? Chcete-li se zúčastnit, klikněte na sporák a vyberte Péct nebo Vařit a následně vyberte něco. co chcete upéct.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Nenažranec
Ignoruje: Batolata

Pití

PitíDrinking

Oslavujte s dokonalou letní limonádou, horkým kořeněným jablečným moštem nebo jinými báječnými výtvory mixologů. Chcete-li se zúčastnit, vypijte nápoj, který pořídíte u baru. u Stánku s pitím nebo z lednice.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Kámoš, Nenažranec a Gurmán
Ignoruje: Batolata, Děti

Pochválení předmětu

Pochválení předmětuAppreciate an Object

Na čem vám záleží a co si zaslouží vaši pochvalu? Přemýšlejte nad objekty a nad jejich skrytým významem. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na objekt a vyberte Pochválit.

Zbožňuje: Důchodci
Ignoruje: Batolata

Provozování hudby a umění

Provozování hudby a uměníArt & Music Spirit

Hrajte hudbu a vytvářejte umění. Zpívejte z plna hrdla, než přijdete o hlas nebo než si sousedé začnou stěžovat. Chcete-li se zúčastnit, vytvořte umění: malujte, foťte nebo třeba tancujte. Nebo se věnujte hudbě a zpívejte, poslouchejte hudbu nebo hrajte na hudební nástroje.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Milovník umění, Tvořivý, Milovník hudby a Knihomol
Ignoruje: Batolata

Půst

PůstFasting

Vzdejte hold všemu dobrému jídlu tím, že se bez něj chvíli obejdete. Chcete-li se zúčastnit, po dobu šesti hodin nekonzumujte žádné jídlo.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Dobrák
Ignoruje: Batolata, a Simíci s vlastností Nenažranec

Rande

RandeGo on a Date

Vyrazte si ven se svým milým nebo svou milou, nebo pozvěte někoho nového, kdo se milým nebo milou teprve stane. Je to tradice! Chcete-li se zúčastnit, klikněte na telefon a vyberte Pozvat na rande. Následně vyberte pozvaného Simíka a zvolte místo schůzky.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Romantik, a Společenský
Ignoruje: Batolata, Simíci s vlastností Samotář a Neflirtující

Romantično

RomantičnoRomantic Spirit

Věnujte trochu času někomu, koho milujete, nebo do koho se právě zamilováváte. Chcete-li se zúčastnit, provádějte romantické společenské interakce, jako je líbání, objímání, flirtování nebo, pokud na to přijde, i milování!

Zbožňuje: Simíci s vlastností Romantik
Ignoruje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Zasmušilý, Líný a Neflirtující

Rozbalování dárků

Rozbalování dárkůOpen Presents

Dárky je lepší dostávat než dávat. Počkat, ono je to vlastně opačně! Chcete-li se účastnit, rozbalte dárek z hromady dárků.

Zbožňuje: Batolata, Děti, Dospívající a Simíci s vlastností Rodinný typ, Dětinský a Materialista
Ignoruje: Žádné

Slavení

SlaveníParty Spirit

Pijte, tancujte a hrajte na nástroje. V každém z nás dřímá slavnostní duch. Chcete-li se zúčastnit, věnujte se večírkovým aktivitám. Pijte, tancujte, hrajte na hudební nástroje, vyprávějte vtipy, flirtujte nebo zpívejte.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Kámoš, Společenský, Taneční borec (The Sims 4: Společná zábava) a Klubař (The Sims 4: Společná zábava)
Ignoruje: Batolata, Simíci s vlastností Samotář a Líný

Sledování romantického pořadu v televizi

Sledování romantického pořadu v televiziWatch Romantic TV

Vhodně vybraný romantický film dokáže navodit tu správnou náladu na romantické svátky. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na televizi a vyberte Sledovat romantiku.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Romantik, Žárlivec, a Líný
Ignoruje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Neflirtující

Souboje

SoubojeFighting

Měli byste začít trénovat pravý hák! Dnešek bude celý o vyvolávání soubojů s ostatními Simíky.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Vznětlivý
Ignoruje: Batolata, Děti a Důchodci

Sportovní pořady

Sportovní pořadySports TV

Ano. hlasité fandění u televize může vašemu týmu pomoci vyhrát. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na televizi a vyberte Sledovat sporty.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Aktivní, Kámoš a Líný
Ignoruje: Batolata

Stanovení předsevzetí

Stanovení předsevzetíMake Resolutions

Co můžete udělat dnes. neodkládejte na zítřek. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na Simíka a vyberte Stanovit si předsevzetí.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Sebejistý, Perfekcionista a Ambiciózní
Ignoruje: Batolata

Strašidelno

StrašidelnoSpooky Spirit

Půlnoc se nám už blíží. V plánu jsou duchové, upíři i mimozemšťané. Oslavte všechno, z čeho vám běhá mráz po zádech. Chcete-li se zúčastnit, dělejte strašidelné věci: provádějte třeba interakce s duchy, upíry nebo mimozemšťany. Také můžete vyřezávat dýně nebo hrát strašidelnou hudbu na varhany.

Zbožňuje: Děti, Dospívající, a Simíci s vlastností Milovník umění a Zlý
Ignoruje: Batolata

Svátečno

SvátečnoFestive Spirit

Užívejte si sváteční a radostnou atmosféru s kamarády a rodinou. Chcete-li se zúčastnit, využívejte sváteční interakce, jako jsou Rozsvítit vánoční stromeček. Zeptat se. jestli nezlobili nebo Smát se z plných plic.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Milovník umění, Tvořivý, Dětinský a Rodinný typ
Ignoruje: Batolata, Simíci s vlastností Zákeřný, Nesnáší děti, Materialista a Snob

Sváteční osvětlení

Sváteční osvětleníFestive Lighting

Tradiční osvětlení pomocí svíček pomůže nejen snížit účet za elektřinu, ale navíc dá celé rodině i kamarádům důvod se sejít. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na vánoční stromeček, menoru nebo kinaru a vyberte Zapálit svíčku.

Zbožňuje: Batolata, Děti, Důchodci, a Simíci s vlastností Rodinný typ, Dětinský a Veselý
Ignoruje: Žádné

Sváteční trpaslíci

Sváteční trpaslíciHoliday Gnomes

Vzdejte hold milým trpaslíkům a dejte jim i dárky a třeba se vám odvděčí. Chcete-li se zúčastnit, najděte na pozemku trpaslíky. Klikněte na ně a vyberte Potěšit trpaslíka.

Zbožňuje: Děti, Simíci s vlastností Zákeřný, Dětinský, Veselý, Truhlík, Zlý a Vyšinutý
Ignoruje: Batolata

Úklid

ÚklidCleaning

Uklizený domov je spokojený domov! Chcete-li se zúčastnit, uklízejte doma. Vyneste odpadky, vytírejte loužičky a umývejte nádobí.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Pořádný a Kleptoman
Ignoruje: Batolata, a Simíci s vlastností Bordelář

Účast na sváteční ceremonii

Účast na sváteční ceremoniiAttend Holiday Ceremony

Abyste splnili tuto tradici, zúčastněte se ceremonie pomocí telefonu a pomocí interakce, kterou se tam dostanete.

Zbožňuje: Žádné
Ignoruje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Zákeřný

Vděčnost

VděčnostThankful Spirit

Věnujte čas rozjímání a buďte vděční - kdo ví, co přinese zítřek. Chcete-li se zúčastnit, proberte s nějakým Simíkem, za co můžete být vděční.

Zbožňuje: Důchodci a Simíci s vlastností Dobrák a Rodinný typ
Ignoruje: Batolata, Děti, a Simíci s vlastností Snob, Materialista, Kleptoman a Žárlivec

Velkolepé jídlo

Velkolepé jídloGrand Meal

Žaludek kručí v očekávání lahodné hostiny. Hlavně si zařiďte, aby za vás někdo umyl nádobí. Klikněte na sporák nebo lednici a uvařte velkolepé jídlo. Hodování zahájíte kliknutím na připravené jídlo a výběrem interakce Svolat k velkolepému jídlu.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Andílek, Okouzlující a Citově vázaný (Batole), Nenažranec a Rodinný typ
Ignoruje: Batolata, Děti, Dospívající, a Simíci s vlastností Zlý

Vyprávění příběhů

Vyprávění příběhůTell Stories

Sesedněte se a vyprávějte si oblíbené příběhy. Je to mnohem interaktivnější. než když si čtete knížku. Chcete-li se zúčastnit, vyprávějte nějakému Simíkovi příběh. Zkuste batoleti přečíst knihu nebo u ohniště (pokud nějaké máte) vyprávějte příběhy.

Zbožňuje: Důchodci, a Simíci s vlastností Knihomol a Společenský
Ignoruje: Batolata a Simíci s vlastností Samotář

Vzpomínání na zesnulé

Vzpomínání na zesnuléRemembrance

Věnujte čas vzpomínkám na ty, kteří nás opustili, ale kteří ve skutečnosti nejsou úplné pryč. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na urnu nebo na náhrobní kámen a vyberte libovolnou z dostupných interakcí. Také se můžete potkat a pobavit se s duchy.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Zasmušilý
Ignoruje: Simíci s vlastností Samotář

Vánoční dědeček

Vánoční dědečekFather Winter

Ve výjimečný slavnostní večer k vám domů přijde Vánoční dědeček. Pokud budete pohotoví, můžete ho přistihnout, jak nese všem hodným dětem dárky. Chcete-li se zúčastnit, pořiďte si domů krb a hromadu dárků. Pak počkejte na půlnoc.

Zbožňuje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Dětinský
Ignoruje: Simíci s vlastností Zákeřný

Zahradničení

ZahradničeníGardening

Tradice věnovaná všem zahradníkům, ať už začínajícím nebo zkušeným. Chcete-li se zúčastnit, sklízejte, sázejte, zalévejte, odplevelujte nebo postřikujte zahradu.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Miluje přírodu, Aktivní a Vegetarián
Ignoruje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Cíťa a Líný

Zapalování kinar

Zapalování kinarLight Kinara

Zapalte svíčky na kinaře, abyste oslavili sedm hlavních zásad. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na kinaru a vyberte Zapálit svíčku.

Zbožňuje: Žádné
Ignoruje: Batolata, Děti

Zapalování menor

Zapalování menorLight Menorah

Oslavujte zapálením svíček na menoře. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na menoru a vyberte Zapálit svíčku.

Zbožňuje: Žádné
Ignoruje: Batolata, Děti

Zvaní hostů

Zvaní hostůInvite Guests

Oslavujte s kamarády, rodinou i náhodnými Simíky, na které jste narazili na ulici. Chcete-li se zúčastnit, klikněte na telefon a vyberte Pozvat k trávení času na pozemek. Jakmile vaši hosté dorazí, alespoň dvěma z nich se věnujte.

Zbožňuje: Simíci s vlastností Rodinný typ, Společenský a Klubař (The Sims 4: Společná zábava)
Ignoruje: Batolata a Simíci s vlastností Samotář

Zábava ve vodě

Zábava ve voděWater Fun

Když venku začne být horko, oslavte to trochou H20. Jedná se o jedinou tradici, která vyžaduje plavky! Chcete-li se zúčastnit, jděte plavat, nebo využívejte různé vodní hračky jako dětský bazén, zavlažovač nebo vodní balónky.

Zbožňuje: Batolata, Děti, a Simíci s vlastností Aktivní, Dětinský, Truhlík a Milovník přírody
Ignoruje: Batolata, Děti a Simíci s vlastností Neflirtující

 

 

Stanovit si předsevzetí


Rozšíření: Roční obdobíPři vytváření nebo účasti se svátků, které zahrnují tradici "Stanovit si předsevzetí", odemkne novou interakci "Stanovit si předsevzetí" když je označen Simík a kliknutím na něj. Na tuto tradici se mohou připojit i děti.

 • Simíci budou mít na dokončení předsevzetí 7 dní a mohou si vybrat pouze jedno předsevzetí během Svátku. Poté, co má Simík vybrané předsevzetí, můžete sledovat postup v panelu Simonologie. Dokončená předsevzetí odměňují Simíky se 100 Bodů z rozmaru.

 

K dispozici jsou následující možnosti podle věkové kategorie.

Název a popis

Získat více fanoušků na sociálních médiích

Získat více fanoušků na sociálních médiíchAbyste splnili toto předsevzetí, získejte alespoň 100 fanoušků. Máte na to 7 dní. (Vyžaduje The Sims 4 Život ve městě)

(Dospělý Simík)

Vylepšit si dovednost

Vylepšit si dovednost Abyste splnili toto předsevzetí, zlepšete se v libovolné dovednosti. Máte na to 7 dní.

(Dítě, Dospívající, a Dospělý Simík)

Splnit aspirační milník

Splnit aspirační milníkAbyste splnili toto předsevzetí, dosáhněte milníku vybrané aspirace. Máte na to 7 dní.

(Dítě, Dospívající, a Dospělý Simík)

Najít si drahou polovičku

Najít si drahou polovičkuAbyste splnili toto předsevzetí, najděte si přítele nebo přítelkyni. Máte na to týden.

(Dospívající a Dospělý Simík)

Napsat knihu

Napsat knihuAbyste splnili toto předsevzetí, napište knihu. Máte na to 7 dní.

(Dospívající a Dospělý Simík)

Získat povýšení

SladkáAbyste splnili toto předsevzetí, získejte povýšení. Máte na to 7 dní.

(Dospívající a Dospělý Simík)

Dostat se do kondice

Dostat se do kondice Abyste splnili toto předsevzetí, cvičte a dostaňte se do kondice. Máte na to 7 dní.

(Dospívající a Dospělý Simík)

Zhubnout

ZhubnoutAbyste splnili toto předsevzetí, zhubněte cvičením a správnou stravou. Máte na to 7 dni.

(Dospívající a Dospělý Simík)

Stát se lepším studentem

Stát se lepším studentemAbyste splnili toto předsevzetí, vylepšete tomuto Simíkovi známky. Máte na to týden.

(Dítě a Dospívající Simík)

Získat povýšení ve skautu

Získat povýšení ve skautu Abyste splnili toto předsevzetí, zajistěte tomuto Simíkovi povýšení ve skautu. Máte na to týden.

(Dítě a Dospívající Simík)

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm