Batole - Životní etapy | The Sims 4 CZ

Batole


DeadKarlos | 18. září 2023 | Návštěvnost 254

 

Batole je druhou životní fází dostupnou v The Sims 2 a The Sims 3. Je to třetí životní fáze v The Sims 4, po kojencích. Je to také nejmladší životní fáze, kterou může hráč vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka v The Sims 2 a The Sims 3.

Životní fáze v The Sims 4:

Batolata nebyla zahrnuta do původního vydání hry The Sims 4. Do hry však byly přidány zhruba o dva roky později prostřednictvím patche z 12. ledna 2017. Na rozdíl od The Sims 2 a The Sims 3 batolata v The Sims 4 standardně stojí. Také, na rozdíl od dřívějších her, ve kterých buď mohli nebo nemohli chodit, mohou chodit i s nízkou pohybovou dovedností, i když budou klopýtat.

Batole (Obrázek)

Batolata v The Sims 4 připomínají děti předškolního věku (3-5 let), na rozdíl od TS2/TS3, zatímco připomínaly věk 1-2. Stejně jako v předchozích hrách nemohou být batolata ponechána doma sama bez přítomnosti teenagera nebo staršího Simíka. Batolata nemohou žít sama, aniž by na pozemku nebyla chůva, pečovatelka, komorník nebo starší hratelný Simík.

 

 

Batolata jsou tady!


Existují tři způsoby, jak dostat batolata do života svých Simíků. Buď je můžete přidat do rodiny v nástroji Vytvořit Simíka, nechat zestárnout nemluvně nebo je dokonce adoptovat. Pozvěte je do svého světa a užívejte si speciální (a někdy chaotické) okamžiky, které můžete zažít jen s batolaty.

 

Ukažte svým malým Simíkům. jak moc je máte rádi, a naučte je chodit, mluvit a používat nočník. Pomozte jim s rozvojem mysli vyprávěním pohádek, hraním si s kartičkami a skládačkami.

 

Posaďte batolata do vysokých židlí a nakrmte je, uložte je večer do batolecí postýlky a zařidte jim pokojík novým nábytkem a dekoracemi. Tyto nové objekty i mnohé další najdete v režimu stavby.

 

Aspirace batolata nemají.

 

 

Vlastnosti Simíka


Název

AndílekAndílek Ikona

Idylická a pohodová batolata. Nikdy neodporují a nemají záchvaty zuřivosti. Také jim nevadí hovořit s cizími Simíky.

OkouzlujícíOkouzlující Ikona

Tato batolata mají ráda společnost. Rychleji se učí komunikovat a nevadí jim cizí Simíci. Také mohou sdílet svou lásku s ostatními Simíky.

Citově vázanýCitově vázaný Ikona

Tato nesmělá batolata se vyhýbají Simíkům mimo svou domácnost a pokud jsou sama, jsou smutná. Pokud je učíte, získávají dovednosti rychleji. Při utěšování se rychleji vzpamatují ze špatné nálady.

Věčně nespokojenýVěčně nespokojený Ikona

Maličkatí potížisté. kteří rádi brečí, dělají neplechu a mají záchvaty zuřivosti. Mají radost, když si jich někdo všimne a také jim to pomáhá překonat negativní náladovky.

NezávislýNezávislý Ikona

Tato batolata milují svobodu a neposlouchají povely pečovatelů. Když jsou sama, rychleji se učí dovednosti a potřebují méně pozornosti než ostatní batolata.

ZvídavýZvídavý Ikona

Zvědaví průzkumníci. Tato batolata se učí myšlení o něco rychleji. Nejšťastnější jsou, když se něco učí. Když se nějakou dobu nic nového nenaučí, jsou naopak smutná.

BláznivýBláznivý Ikona

Střelená a zvědavá. Tato batolata ráda vypráví vtipy a jsou hravá. Představivost si zlepšují o něco rychleji.

DivokýDivoký Ikona

Rázná a plná energie. Tato batolata ráda prozkoumávají a nabíjí se energií. Rychleji se učí dovednost pohyb. Pokud dlouho nejsou venku, začnou být smutná.

 

 

Dovednost batolat


Batolata mají pět jedinečných dovedností. Každou z nich si vylepšíte komunikací s ostatními Simíky nebo objekty. Pokrok v každé z batolecích dovedností (s výjimkou chození na nočník) posílí nadcházející dětské dovednosti.

Čím lepší dovednosti batolata mají, tím méně času je třeba věnovat uspokojování jejich potřeb.

Komunikace Dovednost IkonaKomunikace

Communication (5)

Dovednost komunikace batolata naučí pokročilejší interakce. Vylepšit ji můžete mluvením s ostatními nebo procvičováním s pokročilými kartičkami.

Myšlení Dovednost IkonaMyšlení

Thinking (5)

Dovednost myšlení sníží četnost batolecích záchvatů vzteku a také jim dodá trochu samostatnosti. Dovednost myšlení vylepšíte zvědavostí, hraním si s kartičkami, skládáním skládačky nebo pomocí tabletu.

Nočník Dovednost IkonaNočník

Potty (3)

Dovednost nočník umožní vaším Simíkům chodit na nočník. Vylepšíte ji tím, že nějaký dospělý bude batole trénovat.

Představivost Dovednost IkonaPředstavivost

Imagination (5)

Představivost učí batolata číst a vytvářet pomocí hraček vlastní fantastické světy. Dovednost představivost se naučíte hraním si s hračkami a panenkami, poslechem hudby nebo prohlížením knížek pro batolata.

Pohyb Dovednost IkonaPohyb

Movement (5)

Dovednost pohyb jim umožňuje rychleji chodit, běhat, šplhat po schodech a tančit, tančit a tančit. Vylepšit si ji můžete chozením, stavěním skládačky, tančením a "zápasením" s dospěláky.

 

 

Informace batolat


Batolata potřebují, aby se o jejich potřeby někdo postaral. Nejlepší péči vám pomohou zajistit batolecí postýlka, vysoká židle a nočník. Hlavně potřebám svých batolat věnujte pozornost, jinak hrozí, že si pro vaše malé přijde sociálka.

 

Aby bylo vaše batole spokojené, méli byste se v režimu stavby mrknout do kategorie Batolata. Najdete tu postýlky, vysoké židle, nočníky i tablety. Prostě všechno, co rostoucí batole potřebuje!

Všechny je najdete po kliknutí na Předměty podle místnosti a Dětský pokoj. Následně vyberte hromádku kostiček, čímž otevřete sekci Batolata.

 

Nejvyšší čas jít spát... alespoň si dospělí mohou na chvíli odpočinout. Malí Simíci mohou spát na podlaze, na gauči nebo na židli. Nejlépe si ale odpočinou, když kliknete na ně nebo na postýlku pro batolata a vyberete Uspat nebo Uspat čtením.

 

Batolata mohou svou potřebu na WC uspokojit pomocí plenek. Je ale dost možné, že nechcete mít doma malého smradocha. Tak si radši pondte nočník a pokuste se na néj batole naučit chodit.

Kliknéte na nočník a vyberte Učit chodit na nočník. Až se to batole naučí, dokáže úplné v pohodé chodit samo.

 

Batolata mají s některými Simíky speciální vztah: konkrétně s rodiči a pečovateli. Simíci, kteří do jedné z těchto dvou kategorií spadají, se budou o batole starat.

Pečovatelem se můžete stát (nebo jím přestat být) pomocí interakce Adoptovat jako pečovatel v nabídce Péče o batolata.

 

 

Přehled


Batolata mohou zažít jen omezený počet emocí. Mohou být buď v pohodě, šťastní, hraví, plný energie, smutní, naštvaní nebo vystrašení, ale nemohou se cítit Trochu mimo, V rozpacích, Nesvůj, Sebevědomý, Soustředěný, Flirtující, Napjatý, Znuděný, nebo Inspirovaný. Batolata mají také jedinečné vlastnosti, které nejsou dostupné pro starší Simíky. Vybíravá vlastnost jim umožňuje způsobovat neplechu a vyvolávat záchvaty vzteku. Tato přilnavá vlastnost způsobuje, že batolata mají úzkost z odloučení a stydí se před novými Simíky. Andělská batolata jsou otevřenější a nezpůsobují záchvaty vzteku jako ostatní batolata. Batole, které je smutné, může plakat, což způsobí, že starší Simíci budou napjatí. Simíci se stanou nepohodlnými, pokud jsou v blízkosti batolete se smradlavou plenkou.

Existuje také více možností pro přizpůsobení oblečení batolete než v dřívějších hrách. Například batolata mohou nosit brýle, zatímco tato možnost byla v TS2/TS3 až do dětství zašedlá.

Batolata postupují do další životní fáze, dítě, za 7 dní, 14 dní nebo 56 dní, v závislosti na náhodě a nastavení hry.

 

Batolata v The Sims 4 se zdají být vyšší než v předchozích hrách. Podobně jako u The Sims FreePlay mohou batolata vylézt po malých schodech bez pomoci starších Simíků. Na rozdíl od dřívějších her spí nyní batolata místo spaní v postely, tak spí v postýlkách. Stejně jako v The Sims 3 mohou jíst běžné jídlo, i když se nemusí připravovat v kuchyňském robotu. Batolata mají jedinečné dovednosti (fundamenty), konkrétně komunikaci, pohyb, myšlení, představivost a nočník. Tyto dovednosti lze získat prováděním různých akcí, zapojováním se do předmětů a okolního světa a také získáváním pomoci od pečovatele.

Batolata mohou být přidána do domácnosti stejným způsobem jako v dřívějších hrách:

  • Vytvořením v nástroji Vytvořit Simíka.
    • Hráč může přidat batole do stávající domácnosti přímo z nástroje Vytvořit Simíka, aniž by musel vytvářet dospělého nebo staršího Simíka.
  • Zestárnout z kojence.
  • Adopcí batolete.

Stejně jako miminka mohou být batolata odebrána trvale, pokud jejich potřeby nejsou po delší dobu uspokojovány. Konkrétně, pokud batole zůstane hladovět přibližně 48 po sobě jdoucích hodin, batole nadobro zmizí, což způsobí, že starší simíci jsou smutní. U andělských a přilnavých batolat, která se normálně nevztekají, když hladoví, se časovač pro řešení problému hladu neobjeví.

I když batolata nemají telefony, přesto je lze pozvat na jiný pozemek. Dorazí na pozemek bez doprovodu (pokud není pozván také rodič nebo opatrovník tohoto batolete). Když je čas pro batole odejít, prostě zmizí z pozemku.

 

Věci, které mohou batolata dělat a které v nižší životní fáze nemohou:

Naučte se dovednosti batolete
(Jakmile se dovednosti naučíte) Chodit, mluvit a používat nočník
Číst knížky pro batolata
Získat a ztratit Životní hodnoty [TS4:Rodičovství]

 

Věci, které batolata dokážou a které ve vyšší životní fáze nedokážou:

Spát v dětské postýlce
Naučte se chodit, mluvit a používat nočník
Nechte se zvedat a nosit starší Simíci
Hrát si se staršími Simíky
Nechte se číst ke spánku staršími Simíky
Nechte se přitulit staršími Simíky

 

Věci, které batolata nedokážou ve vyšších fázích života:

Spát v normálních postelích
Jít do školy
Naučte se dovednosti dětí/dospělých
Komunikujte s většinou objektů
Volně navštěvovat všechno sám
Zůstat doma sami
Zemřít

 

 

Simík (Batole)


Potřeby

Potřeba na WC
Potřeba na WC Ikona

Potřebujete na malou? Buď využijte plenku nebo se začněte učit chodit na nočník.

Potřeba na WC

Hlad
Hlad Ikona

Batolata sice mohou jíst na podlaze, ale radši se pořádně nadlábnou usazená ve vysoké židli.

Hlad

Energie
Energie Ikona

Kojenci potřebují víc spánku než většina Simíků. Sice mohou spát na podlaze, ale postýlku mají radši!

Energie

Zábava
Zábava Ikona

Každý v životě potřebuje trochu zábavy a o batolatech to platí obzvlášť. Hrajte si s hračkami, prohlížejte si knížky nebo hrajte hry na tabletu.

Zábava

Pozornost
Pozornost Ikona

Batolata potřebují více pozornosti než starší Simíci. Neustále si jich někdo musí všímat a zaměstnávat je, aby byla spokojená.

Společenskost

Hygiena
Hygiena Ikona

Dospělí Simíci mohou batole přebalit a také vykoupat.

Hygiena

 

 

Mimozemská batolata


Pokud je nainstalované rozšíření The Sims 4: Hurá do práce, tak je možné zplodit batole, které je mimozemšťanem, když jeden nebo více rodičů jsou sami mimozemšťané nebo pokud byl mimozemšťany unesen mužský Simík a po nějaké době neočekávaně přibere. Šance, že se dva mimozemšťané pokoušejí o dítě, vždy vyústí v mimozemské dítě, avšak normální Simík/okultní Simík a mimozemšťan povedou k hybridnímu Simíku. Mimozemská batolata lze také vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka jednoduše kliknutím na tlačítko "Přidat okultní Simíka" a poté na tlačítko "Vytvořit mimozemšťana" na panelu, čímž vytvoříte nového mimozemšťana. Mimozemská batolata nemohou používat své mimozemské schopnosti, dokud nedosáhnou věku dospívání, přesto mohou používat převlek.

 

 

Upíří batolata


Pokud má hráč nainstalovaný herní balíček The Sims 4: Upíři, tak je možné zplodit batole, které je také upírem, když jeden nebo více rodičů jsou sami upíři, nebo s vlastností. Šance, že se dva upíři pokoušejí o dítě, vždy povedou k upířímu mláděti, ale normální Sim/okultní Simík a upír budou mít za následek 50/50 pravděpodobnost, že dítě zdědí upírské schopnosti a upírský vzhled, jako jsou tesáky, odstín pleti, oči, žíly, obočí atd. Upíří batolata lze také vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka jednoduše kliknutím na tlačítko "Přidat okultního Simíka" a poté na tlačítko "Vytvořit upíra" na panelu, čímž vytvoříte nového upíra. Upíří batolata nebudou moci využívat své upíří schopnosti, dokud nebudou teenageři, a nepřestanou stárnout, dokud se nestanou mladými dospělými.

 

 

Mořská panna batolata


Pokud má hráč nainstalovaný rozšíření The Sims 4: Život na ostrově, tak je možné vytvořit batole, které je také mořskou pannou, když jeden nebo více rodičů jsou sami mořskými pannami. Šance, že se dvě mořské panny pokoušejí o dítě, vždy povedou k narození dítěte mořské panny, ale normální Sim/okultní Simík a mořská panna budou mít za následek 50/50 pravděpodobnost, že dítě zdědí schopnosti mořské panny a vzhled mořské panny, jako jsou vodní oči a okultní kůže. Batolata mořských panen lze také vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka jednoduše kliknutím na tlačítko "Přidat okultního Simíka" a poté na tlačítko "Vytvořit mořskou pannu" na panelu, čímž vytvoříte novou mořskou pannu. Batolata mořských panen nebudou moci využívat své mořské panny a nebudou mít ocas, dokud nedosáhnou věku.

 

 

Kouzelníci batolata


Pokud má hráč nainstalovaný herní balíček The Sims 4: Říše kouzel, tak je možné zplodit batole, které je také kouzelníkem, když jeden nebo více rodičů jsou sami kouzelníci. Šance, že se dvě kouzelníci pokoušejí o dítě, vždy povedou k narození dítěte kouzelníka, ale normální Sim/okultní Simík a kouzelník budou mít za následek 50/50 pravděpodobnost, že dítě zdědí schopnosti kouzelníka a vzhled kouzelníka, jako jsou nepřirozené oči a okultní odstíny pleti. Batolata kouzelník lze také vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka jednoduše kliknutím na tlačítko "Přidat okultního Simíka" a poté na tlačítko "Vytvořit kouzelníka" na panelu, čímž vytvoříte nového kouzelníka. Batolata mořských panen nebudou moci využívat své mořské panny a nebudou mít ocas, dokud nedosáhnou věku.

 

 

Vlkodlaci batolata


Pokud má hráč nainstalovaný herní balíček The Sims 4: Vlkodlaci, tak je možné zplodit batole, které je také vlkodlakem, když jeden nebo více rodičů jsou sami vlkodlaci. Šance, že se dva vlkodlaci pokoušejí o dítě, vždy povedou k vlkodlačímu mláděti, ale normální Sim/okultní Simík a vlkodlak budou mít za následek 50/50 pravděpodobnost, že dítě zdědí schopnosti vlkodlka a vzhled vlkodlka, jako jsou nepřirozené oči a okultní odstíny pleti. I když se batole narodilo vlkodlakovi, ale nezdědilo vlkodlačí schopnosti, obdrží spící vlkodlačí vlastnost, která může aktivovat jejich lykantropii koupáním v jezeře v Moonwood Mill za úplňku. Vlkodlačí batolata lze také vytvořit v nástroji Vytvořit Simíka jednoduše kliknutím na tlačítko "Přidat okultního Simíka" a poté na tlačítko "Vytvořit vlkodlaka" na panelu, čímž vytvoříte nového vlkodlaka. Vlkodlačí batolata nebudou moci využívat své vlkodlačí schopnosti, dokud nedosáhnou teenagera, ale jejich vlkodlačí rodiče je mohou naučit výt jako vlk.

 

 

Milníky batolat


Samozřejmě, pokud chcete, aby vaše dítě začalo samo lézt a hrát si s hračkami, budete s ním muset trávit spoustu času, aby dosáhli milníků. Milníky pro kojence jsou rozděleny do kategorií Hrubá motorika, Jemná motorika, Život, Společenskost a Poprvé. Kategorie Hrubá motorika a Jemná motorika jsou tím, na co se chcete zaměřit, abyste svému dítěti pomohli být trochu samostatnější. Panel milníků vám však dobře poradí, jak dosáhnout dalšího milníku.

Vaše dítě samozřejmě nemůže jen tak přeskočit na sezení a plazení. Stejně jako ve skutečném světě, děti pomalu postupují nejprve jednoduchými milníky, pak postupně dosahují dalších a pokročilejších milníků. Kojenci budou mít na informačním panelu často zašedlý milník. Toto je další milník, kterého má vaše dítě dosáhnout. Umístěním ukazatele na tento šedý milník zjistíte, jak ho mohou dosáhnout. Hráči samozřejmě musí vynaložit úsilí, aby pomohli svému dítěti dosáhnout všech jejich milníků Hrubých a Jemných motorik. Milníky Život, Společenskost a Poprvé však nejsou nezbytně nutné, aby děti získaly novou nezávislost. Tyto milníky se budou dít přirozeněji prostřednictvím běžného hraní.

Seznam všech milníků se nachází zde

Milníky kojence Obrázek

 

 

Výstřelky batolat


Výstřelky jsou něco jako vlastnosti pro Simíky (kojence a batolata) v Rozšíření The Sims 4: Rodinný život. Na rozdíl od vlastností, tak Výstřelky přicházejí během životní etapy Kojence a Batolat prostřednictvím nové funkce nazvané "Výstřelky". Výstřelky jsou náhodné a jsou jenom pro Kojence a Batolata.

 

Kojenci a batolata jsou jedineční! Vedle vlastností začínají kojenci a batolata také s celkem třemi skrytými výstřelky. Tyto výstřelky mají vliv na chování Simíků v jejich aktuálním životním období. Když k danému chování dojde, bude výstřelek automaticky odhalen. Po objevení výstřelků si je můžete prohlédnout na panelu Simologie v sekci Vlastnosti.

Seznam všech výstřelků se nachází zde

Kromě toho existuje celkem 18 dětských výstřelků, které mohou kojenci přirozeně získat prostřednictvím hraní. Jsou však z velké části náhodné; někdy se u dítěte může vyvinout vtípek na základě toho, co dělá, někdy ne. Také kojenci mohou mít až tři výstřelky najednou. Takže některé výstřelky jsou jen roztomilé zvyky, které vaše dítě bude dělat častěji. Pro ostatní však může být jejich výchova větší výzvou pro jejich rodiče!

 

 

Kolekce The Sims 4: BatolataKolekce: The Sims 4 Batolata Ikona


Kolekce The Sims 4 Batolata přináší nejrůznější roztomilé úbory, se kterými si užijete spoustu zábavy. Ať už se obléknou jako roztomilé lištičky nebo mrštné víly, jejich představivost poběží na plné obrátky. Ale nebojte, ne všechno oblečení je určené k hraní. Batolata, která se zajímají o módu, čekají stylové oblečky a účesy, které splní všechna jejich očekávání. 

Co by to bylo za batolecí balíček bez hracího vybavení pro malé zlobily?! Mohou si hopsnout do ohrádky s míčky, projet se po skluzavce nebo se protáhnout barevnými tunely: zábavy se najde celá spousta. Také si mohou hrát na piráty v novém pirátském vraku na mořském dně nebo prozkoumat galaxii jako astronauti – rozhodnutí je jen na nich. Dokonce můžete sezvat batolata z celého sousedství a užít si společné hrací schůzky! Zablbněte si, najděte si nové kamarády a nechte simíkovské rodiče vyprávět příběhy a připravovat oblíbená jídla svých malých.

Jednou z novinek této kolekce je možnost uspořádat batolatům hrací schůzky. Batolecí věk je pro Simíky hodně důležitý. Učí se chodit, sdělovat své pocity a začínají si také utvářet osobnost. Hrací schůzky jsou pro vaše malé skvělou příležitostí seznámit se s někým novým a posílit svou kreativitu.

Abyste mohli uspořádat hrací schůzku, nejprve vyberte v domácnosti dospělého Simíka a pak pomocí telefonu vyberte „Uspořádat společenskou událost“ a následně „Hrací schůzka“. Tady můžete vybrat Simíky, které chcete pozvat (nebojte, k malým Simíkům se přidají i dospěláci, kteří o ně budou pečovat). Jakmile hrací schůzka začne, vaše batolata a jejich noví kamarádi si pohrají s novým domečkem pro panenky, sklouznou se na nové skluzavce nebo se proplazí novými barevnými tunely.

Simíkovští rodiče mohou mezitím na terase připravovat pochoutky na novém grilu. Před škodlivými slunečními paprsky můžete své malé Simíky ochránit novými slunečníky a pak už jen zbývá klábosit s ostatními rodiči a sledovat, jak se batolata baví.

 

 

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm