Nemluvně - Životní etapy | The Sims 4 CZ

Nemluvně


DeadKarlos | 18. září 2023 | Návštěvnost 235

 

Nemluvně je první životní etapou v The Sims, The Sims 2, The Sims 3 a The Sims 4. Je také přítomen v sérii The Sims Stories a The Sims Medieval, což jsou vedlejší produkty The Sims 2 a The Sims 3, v tomto pořadí, a v The Sims FreePlay.

Životní fáze v The Sims 4:

V sérii The Sims nejsou žádná předem připravená miminka, ačkoli někteří Simíci začínají těhotenstvím. Ve nástorji Vytvořit Simíka nelze přidávat nemluvňata.

Z miminek vyrostou batolata v The Sims 2, The Sims Stories, The Sims 3 a The Sims Freeplay, zatímco v The Sims a The Sims Medieval z nich vyrostou děti. V The Sims 4 z nich vyrostou kojenci.

Nemluvně (Obrázek)

 

 

Přehled


V The Sims 4 byla miminka přejmenována na nemluvňata kvůli představení kojenců a jsou první životní fází ve hře. The Sims 4 je první z hlavní série, která umožňuje kojení. Simíci mají ve výchozím nastavení možnost povolené kojení, ale všem Simíkům lze umožnit kojení, pokud se zobrazí "Může tento Simík produkovat mléko?" je zaškrtnuto ano v nabídce přizpůsobení pohlaví. Ve hře budete mít možnost krmit novorozence z lahvičky a můžete mezi oběma způsoby snadno přepínat. Kojení bylo dříve používáno jako alternativa krmení z láhve v The Sims Medieval.

Simíci teenageři a starší mohou komunikovat s novorozenci (t.j. vrčet na ně, mazlit je, poskakovat s nimi, houpat je a ukazovat je ostatním Simíkům). Děti nemohou zvedat miminka, ale mohou na ně vrčet. Stejně jako v The Sims a dřívějších verzích The Sims FreePlay jsou novorozenci v The Sims 4 připoutáni ke kočárku a nemohou je nosit jiní Simíci.

Kočárky jsou automaticky poskytovány zdarma, pokud těhotná Siminka porodí v nemocnici. Pokud však hráč chce, aby těhotná Siminka porodila doma, bude si muset před porodem pořídit kočárek. Pokud vyprší nebo brzy vyprší platnost těhotenství Simíka, tak mu poskytne sociální služba kočárek zdarma. Kočárek je nepřenosný, dokud jeho původní uživatel nezestárne, ale je možné změnit barvu pomocí návrhového nástroje.

V závislosti na životním stavu novorozence dostanou různé kočárky: upíří novorozenci mají gotický kočárek a kouzelní novorozenci mají elegantní kočárek.

Když se narodí novorozeně, jeho metr přátelství vůči všem ostatním členům domácnosti je téměř z poloviny plný. Zatímco téměř všechny interakce s novorozencem zvýší vztah Simíka s novorozencem, interakce s novorozenci mohou selhat. Neúspěšná interakce s novorozencem způsobí, že budou plakat a způsobí pokles vztahu mezi novorozencem a Simíkem. Děti získají interakci, aby potkaly nového sourozence, když se novorozenec právě narodí, a někdy dostanou rozzlobenou nebo smutnou náladu Nežádoucí sourozenec.

Stejně jako v The Sims 3 budou novorozenci reprezentovat své pohlaví různobarevným oblečením, ale místo přikrývek s punčochami. Jeden obtisk a barvu pro každé pohlaví: zelená s opičkou držící banán pro novorozené chlapce a světle žlutá s růžovým motýlem pro novorozené holčičky.

Při normálním nastavení věku novorozenci postoupí do další životní fáze, kojence, za 72 hodin. Starší Simíci však mohou stárnutí novorozence kdykoli zrychlit pomocí interakce Stárnout.

Nemluvně vyrostlo (Obrázek)

Pokud je novorozenec ponechán sám v domě bez dospělých (ve věku teenager a starší), kteří by se o něj starali, bude posláno z pozemku do jeslí (novorozenec i kočárek zmizí); novorozenec se vrátí, když se na pozemek vrátí Simík teenager nebo starší.

Pokud novorozenci nejsou nějakou dobu krmeni, objeví se upozornění: "<Jméno Simíka> má velký hlad! Bez brzkého krmení bude dítě odebráno!". Pokud novorozenec není po zobrazení zprávy chvíli nakrmen, novorozenec zmizí v oblaku zeleného kouře (pokud je plenka špinavá) a zpráva "Kvůli zanedbání byla <Jméno Simíka> odvezen do bezpečí. Možná byste měli zkusit zlatou rybku, než se budete znovu věnovat rodičovství.

Když je čas, aby se novorozenec narodil, je hráč vyzván, aby rozhodl, zda bude novorozenec přiveden na svět doma nebo v nemocnici. Pokud se novorozenec narodí v nemocnici, rodiče půjdou do nemocnice mimo obrazovku. Pokud je nainstalována rozšíření The Sims 4: Hurá do práce, bude hráč také požádán, aby rozhodl, zda půjde o porod mimo obrazovku nebo o porod na obrazovce, kdy hráč následuje rodiče.

Pokud novorozenec potřebuje vyměnit plenku nebo se musí najíst, bude plakat a dostane náladovku Smutný, zatímco starší Simík bude mít náladovku Nesvůj.

 

 

Další informace


Před patchem z 12. července 2017 (který do hry zavedl batolata) novorozenci stárli na děti, jako tomu bylo v The Sims; po uvedené aktualizaci to bylo změněno pro novorozence, aby místo toho stárli na batolata. 14. března 2023 se to znovu změnilo, takže novorozenci nyní stárnou v kojence, kteří zase stárnou v batolata.

S novorozenci se v The Sims 4 zachází jako s objekty a lze je nalézt v sekci ladění režimu Nákup/Stavba. Vždy to bude bezejmenný novorozený chlapec s nejtmavším odstínem pleti, který nemá žádnou genetiku a nemůže zestárnout.

V kolekci The Sims 4: Parádní pletení mohou starší Simíci od teenagerů až po starší plést a měnit novorozence v kočárku. Po dosažení dovednosti Pletení na 8. úrovni.

 

 

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm