Hlodavec (Zvířata) | The Sims 4 CZ

Hlodavec


DeadKarlos | 12. října 2021 | Návštěvnost 80

 

Kolekce: Můj první mazlíček IkonaHlodavec je v kolekci The Sims 4: Můj první mazlíček, kterého mohou Simíci vlastnit jako domácí mazlíčky. Pak lze koupit z klece pro hlodavce. Simíci a další mazlíčci mohou s hlodavci komunikovat v různé formě.

Kolekce The Sims 4: Můj první mazlíček přidává do hry 4 nové hlodavce, které se nacházejí ve speciálních klecí v režimu nákupu. Každý hlodavec má jedinečný vzhled a na jednu klec je povolen pouze jeden hlodavec. Následující hlodavci mohou být zakoupeny:

 • Křečoun (400§) - ♪ Dupejte a tleskejte, všichni do rytmu se hýbejte... ♪ *zaskřípání desky* "...tichoučko, o tom tanečku se nikdo nesmí
  dozvědět! Pojďme zase plánovat náš útěk!"

Křečoun

 

 • Pichloun (500§) - Možná máte pichlavější osobnost... Pokud tomu tak je, pak je pro vás trpasličí ježek tím správným mazlíčkem. Dávno předtím, než ježci vůbec vznikli, žili v oceánech jako stvoření, kterým říkáme ježovky. Dodnes se stále neví, co přesné způsobilo, že ježovkám narostly nožičky a že vyšly na zem. Vědci se shodli alespoň na tom, že se jedná o skvělé mazlíčky!

Pichloun

 

 • Vousáč (600§) - San Myshuno! Je to opravdu nádherné město... až na všechny ty krysy, kterými se to v něm jenom hemží. Pobíhají stokami, cupitají ve stěnách obytných budov, jsou prostě všude! A co s tím dělá starosta? Naštěstí se to dá snadno vyřešit po politicku... Chtěli byste domů krysičku? Nebo třeba dvě? Klidně si vezměte rovnou tři, jsou to skvělé společnice!

Vousáč

 

 • Babalus (700§) - Ohromná popularita televizního seriálu Příšerky z nicoty vedla ke vzniku celé řady nečekaných produktu. Když se plyšový bubalus stal nejlépe prodávanou hračkou roku 2016, šlechtitelé mazlíčků chytli svou jedinečnou příležitost za pačesy. S pomocí genetického inženýrství vzali hroší tělo, barvu a spirálovitý tvar fialového mořského měkkýše a srst, velikost a temperament křečka a vytvořili nový zvířecí druh nazvaný trpasličí bubalus. Teď si i vy můžete pořídit jedno z těchto kdysi fiktivních stvoření!

Babalus

 

Simíci si mohou do domácnosti přidat víc hlodavců, protože se nedostanou na panel domácnosti. Simíci by si měli přidat jen tolik hlodavců, o kolik se mohou řádně starat.

Péče o hlodavce je poměrně jednoduchá, ale pokud nechcete skončit s mrtvými hlodavci, je nejlepší, abyste se ujistili, že používáte správné interakce.

 • Jenom děti, dospělý a starší Simíci mohou komunikovat s hlodavci. Když budete komunikovat s hlodavci, tak se objeví na panelu vztahů, stejně jako ostatní Simíci a mazlíčci.

Komunikace s hlodavcem

 

Hlodavci se mohou krmit, hrát si s nimi a budou šťastni v jejich klecích. Při zakoupení klece pro hlodavce, budou hlodavci nakrmený a spokojený. Postupně se bude muset doplňovat krmivo a čistit klece.

 • Pokud bude hlodavec delší dobu špinavý, může onemocnět. Simíci, kteří jsou od hlodavce kousnutý, se mohou nakazit. Pokud nebude nemoc léčená, může to být smrtelné.

Doplnit krmení pro hlodavce

 

Klec by se měla čistit každé 3 dny, aby se hlodavec udržel ve zdravém prostředí. Hlodavce musíte krmit alespoň jednou denně, a věnovat se jim, aby se zvyšovala jejich úroveň spokojenosti. Celkový zdravotní stav můžete zkontrolovat tak, že najedete kurzorem myši na klec.

Když hlodavec nepoužívá klec, a tunely, budou chtít milující péči od svých majitelů. Následující interakce jsou k dispozici pro hlodavce:

 • Doplnit krmení (5§) - Tato volba zvyšuje hlodavcům úroveň Hladu a Vztah.
 • Dát pamlsek - Tato možnost zvyšuje Pozornost k hlodavcům.
 • Pozorovat - Tato volba zvyšuje Pozornost k hlodavcům.
 • Hrát si - Tato volba zvyšuje Pozornost, Aktivitu a Vztah k hlodavcům.
 • Mluvit... - Tato možnost zvyšuje Vztah k hlodavcům.
 • Vyčistit obydlí - Tato možnost zvyšuje Vztah k hlodavcům.
 • Přejmenovat - Tato volba slouží k přejmenování hlodavců.
 • Vypustit - Tuto možnost použijete k vypuštění hlodavce navždy do divočiny.
 • Studovat hlodavce (Děti/Teenageři) - Dosáhnou 25% zvýšení domácích úkolů.
 • Průzkum a reakce (Psi a kočky) - Pokud vlastníte Rozšíření The Sims 4: Psi a kočky, mazlíčci budou reagovat na klece pro hlodavce. Kočky vlezou na klec nebo tunely a psi budou příležitostně štěkat a očichávat hlodavce.
 • Koupit hlodavce (300§) - Tato volba je dostupná, pokud je klec hlodavce prázdná. To se stane, když Simíci vypustí hlodavce do volné přírody, nebo když hlodavec umře při hladovění nebo stárnutí.

Hrát si s hlodavcem

 

Dokonce i když jsou hlodavci řádně ošetřeni a krmeni, nebrání jim v tom, aby zemřeli ve stáří. Stáří hlodavce je jedním ze způsobů, jak mohou ve hře zemřít, ale existuje jistý způsob, jak zajistit, aby nikdy hlodavec nezestárnul.

 • Proti stárnutí (hlodavci) (§300) – Tato léčba trvale zastaví proces stárnutí u hlodavců. Tato interakce je k dispozici, když mají Simíci tuto léčbu ve svém inventáři. Tento pamlsek může být zakoupen v počítači nebo pokud máte nainstalovaný rozšíření The Sims 4: Psi a kočky, tak v místní veterinářské klinice.
 • Pamlsek omezující inteligenci (hlodavci) (§300) – Tato léčba navrátí mentální kapacitu hlodavce na úroveň normálních mazlíčků, a již nebudou chodit mimo jejich stanoviště. Tato interakce je k dispozici, když mají Simíci tuto léčbu ve svém inventáři. Tento pamlsek může být zakoupen v počítači nebo pokud máte nainstalovaný rozšíření The Sims 4: Psi a kočky, tak v místní veterinářské klinice.

Dát pamlsek hlodavci

 

Pokud Simíci zanedbávají k tomu, že se nestarají o hlodavce, tak hlodavec učiní svůj poslední výlet v kleci a vypaří se. Jakmile se hlodavec vypaří, Simíci budou oznámeni, že se hlodavec vypařil. Uvidíte v kleci, jak se duše hlodavce vypaří.

Duše hlodavce

 

 

 

Cestování a dobrodružství hlodavců


Jednou z nejzajímavějších věcí o hlodavcích je jejich inteligence a schopnost cestovat do vzdálených zemí. Příležitostně hlodavci opustí klec a cestují.

Cestování a dobrodružství hlodavců

 

Budete upozorněni o tom, že hlodavec odešel a pokud máte štěstí, vrátí se vám dokonce i s pohlednicí. Upozornění vás bude informovat o dobrodružství po cestách a dokonce vám přinesou i nějaké Simoleony nebo speciální dárek ze svých cest.

 • Hlodavci mají také zábavu uvnitř svých klecí. Můžete sledovat aktivity jaderných výbuchů, tancování, a létání raketou v noci.

 

 • Pokud chcete ukončit cestování a vrátit svého mazlíčka zpátky do normálního hlodavce, můžete zakoupit a nakrmit hlodavce s "Pamlskem omezující inteligenci".

 

Babalus

 

Název

Děkuju!Děkuju!
Thank you!

Popis: Lékaři v nemocnici chtějí vyjádřit svou vděčnost hlodavci. Roku 2018 se v lékařské historii připomíná rok, kdy na hlodavcovo zádech vzniklo plně funkční ucho, které bylo implantováno na Simíka.

Kniha za odměnuAl Simhara: pohlednice
Book Royalties Received

Popis: Kniha napsaná duchem pod pseudonymem Stephena Kinga "Redundantní hlodavá realita: Život a čas hlodavců". Vydavatel knih je nadšený a vyjádří svou naději na očekávaný "Stephenův" román.
Dobrodružství ve vesmíruDobrodružství ve vesmíru
Tiny Space Delivery
Popis: Hlodavčí miniaturní raketová loď letí k lukrativní těžbě asteroidů, kde jsou některé nerostné suroviny, které se vrátí do Inventáře domácnosti.
Děkuji!Děkuji!
Thank You!
Popis: V laboratořích FutureSim jsme si mysleli, že musíme provádět testy morčat ve jménu vědeckého pokroku, ale byl to jiný druh hlodavců, které nám ukázali cestu. Naše nejhlubší vděčnost Hlodavci za pomoc při našem průlomovém objevu!
Velký dobrodruh; Malý hlodavecVelký dobrodruh; Malý hlodavec
Tiny Rodent; Big Adventure
Popis: Hlodavec přemýšlel na vás během svých cest a přinesl vám pohlednici z jeho velkého dobrodružství, aby se podělil o své zážitky! Tento malý hlodavec cestoval do strašně dlouhé vzdálenosti!
Nastal čas, hlodavčeNastal čas, hlodavče
Times Up, Rodent!
Popis: Kdo tady viděl hlodavce? Musí zaplatit, pokud chce být stále ochraňován.
3... 2... 1... Zážeh3... 2... 1... Zážeh
3... 2... 1... Blastoff
Popis: Fascinující... Zdá se, že hlodavec provádí pokusy o dosažení nouzové rychlosti z jeho stanoviště.
Detekován jaderný výbuchDetekován jaderný výbuch
Nuclear Blast Detected
Popis: Zdá se, že stopa záření přetrvává v kleci hlodavce. Naneštěstí je záření natolik nízké, že nepředstavují žádné nebezpečí pro Simíky.
Hlodavčí diskotékaTančící hlodavec
Rodent Rave
Popis: ...byla to hudba pocházející z hlodavčího prostředí? Tento hlodavec ukazuje, jak daleko mohou hlodavci zajít prostřednictvím křeččího tance.

 

 

Hlodavčí vzteklina a smrt


Kolekce The Sims 4: Můj první mazlíček přináší do hry novou nákazu a smrt. Existují dva způsoby, jak tuto nákazu zvrátit, ale začneme s původem této smrtelné nákazy. Zanedbávání a nemytí hlodavců může mít katastrofické následky.

 • Děti mohou být kousnuty od hlodavců, ale nebudou nakaženi hlodavčí vzteklinou.

 

Babalus

 

Když hlodavci zůstávají delší dobu špinavý, tak dostane nakažlivou hlodavčí vzteklinu. Simíci, kteří si hrají s nakaženými mazlíčky, mají šanci, že budou kousnuti. Kousnutí je náhodné, ale pravděpodobnost se zvyšuje při hraní, a pokud máte špatný vztah k hlodavci.

Simíci, kteří jsou kousnutí, obdrží 2 hodinovou náladovku Napjatý +1. Tato náladovka je důvodem k obavě, protože po 2 hodinách zmizí a nebude postupovat, nebo se změní na 24 hodinovou náladovku Nesvůj +1.

 • Na počítači se může Simík podívat na informace o hlodavčí vzteklině (Web > Vyhledávat informace > Hledat si informace o hldovačí vzteklině). Tím se odemkne speciální volba, která Simíkům umožní koupit hlodavčí léky (Objednat > Koupit léky na hlodavčí vzteklinu).

 

 • Pokud máte nainstalovaný Rozšíření The Sims 4: Psi a kočky, můžete se vydat na místní Veterinární kliniku a použít interakci "Zeptat se na hlodavčí vzteklinu" u kteréhokoli zaměstnance. Jedná se o alternativní cestu vyhledání informací o nákaze.

 

Simíci jsou schopni se vyléčit při prvním příznaku nákazy, ale pokud se nebudou léčit, nakonec získají 24 hodinovou náladovku Nesvůj +1. V tomto okamžiku je Simík velmi nakažený a může šířit nákazu na ostatní Simíky.

Pokud budou Simíci i nadále tyto příznaky ignorovat, nakonec obdrží 24 hodinovou náladovku "Hlodavčí vzteklina". Pokud máte v úmyslu zachránit Simíka před smrtí, je poslední šance vyhledat informaci o hlodavčí vzteklině a koupit lék. Existují dva druhy léku, které jsou k dispozici ve hře: Očkovací sérum proti vzteklině (500§) a Sérum proti hlodavčí vzteklině (800§).

 • Když máte nainstalované Rozšíření The Sims 4: Psi a kočky, tak Simík může použít počítač ve Veterinářské klinice a koupit lék, až po rozhovoru se zaměstnancem o hlodavčí vzteklině.

 

Babalus

 

Oba léčivé přípravky na hlodavčí vzteklinu vyléčí Simíky, ale jsou chráněni před onemocněním na určitou dobu. Jakmile vyprší závěrečná fáze onemocnění, tak se Simíci setkají se smrtí.

Simíci zažijí mnoho příznaků, včetně stálého kýchání, horečky a počůrání. Simíci budou určitě mít stále náladu Nesvůj až do své smrti.

Babalus

 

Simíci, kteří se nevyléčí v poslední 24 hodinové fáze, tak zemřou. Smrt od hlodavčí vzteklině je nový druh smrti (doplněný o nové animace a ducha). Jak přichází smrt, tak se Simíci budou měnit, v ústech budou mít zelenou pěnu, otočí ruce a začnou se škrabat jako hlodavci.

Babalus

 

Simíci, kteří odejdou a vrátí se jako duchové, budou stále nakaženi, ale ostatní Simíky nenakazí. Duchové vypadají jako hlodavci a budou mít pěnu u pusy jako zběsilé zvíře.

Babalus

 

Simíci ve stavu ducha získají speciální interakci. Tato interakce umožňuje duchům šířit falešný strach mezi nejbližší Simíky a budou utíkat strachy.

Hlodavčí duchové se dokáží trvale vyléčit od hlodavčí vztekliny tím, že si zakoupí Sérum proti hlodavčí vzteklině (800§). Tím se odstraní hlodavčího vzhledu, pěny z úst a změní se do normálního ducha. Duchové nemohou tuto nákazu přenášet.

 

 

Zvířata
Domácí mazlíčci

Duch
Kočka

(Psi a kočky)

Mimozemšťan
Pes

(Psi a kočky)

Mimozemšťan
Hlodavec

(Můj první mazlíček)

Slepice
Slepice

(Život na venkově)

Kráva
Kráva

(Život na venkově)

Lama
Lama

(Život na venkově)

Pozemní

Liška
Divoká liška

(Život na venkově)

Divoký králík
Divoký králík

(Život na venkově)

Divoký ptáci
Divoký ptáci

(Život na venkově)

Vodní

Rostlinný Simík
Delfín

(Život na ostrově)

Mystické bytosti

Fámulové
Fámulové

(Říše kouzel)

Kostlivec
Prachokrálíček

(Velký úklid)

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm