Výroba nektaru - Dovednosti | The Sims 4 CZ

Výroba nektaru


DeadKarlos | 24. února 2023 | Návštěvnost 121

 

Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaVýroba nektaru Dovednost IkonaVýroba nektaru je nová dovednost v Rozšíření The Sims 4: Koňský ranč. Výroba nektaru spojuje vybrané umění, které spočívá v extrakci esenciálních chutí z nejrůznějších přísad, s následným, ne až tak vybraným uměním, které spočívá v rozdupávání těchto ingrediencí na kaši.

V dovednosti výroba nektaru se můžete zlepšit výrobou lahví u výrobníku nektaru. Na vyšších úrovních této dovednosti Simíci dokážou nektar vyrábět rychleji a získají také přístup k novým receptům.

Výroba nektaru (obrázek)

Jedinečné recepty se odemykají v závislosti na životním stavu Simíka:

 • Upír odemkne výrobu Plazmového nektaru
 • Kouzelník odemkne výrobu Valeriánový nektar
 • Vlkodlak odemkne výrobu Nektar z měsíčních květin

 

 

Stárnutí


Stárnutí je proces, který zvyšuje hodnotu nektaru. Nektar stárne na základě počtu dnů, které uplynuly:

 • Lehce starý – dva dny simíka
 • Středně starý – pět dní simíka
 • Jemně starý – sedm až osm dní simíka

Pokud je nektar uložen ve stojanech na nektar ve sklepě, hodnota se zvyšuje mnohem rychleji. Hodnota jemně vyzrálého nektaru je 10krát vyšší než hodnota lehce vyzrálého nektaru.

 

 

Seznam nektarů


Rozšíření: Rozšíření: Koňský ranč IkonaKoňský ranč 10

Jablečný nektarJablečný nektar

Apple Nectar

Dovednost: 1

Přísady:
Jablko 0/3

Popis: V této nevýrazné láhvi se skrývá nektar s výrazně odvážným nástupem, balancovaným profilem a máslovými podtóny. Tato inspirativní klasika vám zachutná a s ničím to nepřežene.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Insprivaný. Pokud je nektar alespoň lehce starý, inspirace přetrvává i po vyprchání nektaru.

Hroznový nektarHroznový nektar

Grape Nectar

Dovednost: 1

Přísady:
Bobule vína 0/3

Popis: Ten pravý a jediný originál mezi všemi nektary. Jedná se o středobod každé společenské události, večeře nebo půlnočního mlsání. Každý Simík. který ho okusí, kdesi hluboko uvnitř ihned pochopí, že noblesa je stav mysli.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Sebevědomý. Pokud je nektar alespoň lehce starý, sebevědomí přetrvává i po vyprchání nektaru.

Jahodový nektarJahodový nektar

Strawberry Nectar

Dovednost: 2

Přísady:
Jahoda 0/3

Popis: Přes vaše patro se přelijí sladké jahodové tóny, které společné dovádějí a probouzejí k životu všechny smysly. Zamilujte se nejen do tohoto nektaru, ale také do blízkého Simíka, který vám dá svůj souhlas.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Flirtující. Pokud je nektar alespoň lehce starý, flirtující přetrvává i po vyprchání nektaru.

Bramborový nektarBramborový nektar

Potato Nectar

Dovednost: 2

Přísady:
Brambora 0/3

Popis: Všichni tvrdili, že bramborový nektar je holé šílenství. Říkali, že to nikdy nemůže fungovat. Jenže všichni se mýlili. Ve skutečnosti je to tak, že výsledný nektar je celkem pitelný, i když má silné účinky. Konzumujte proto zodpovědné!

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný nebo nopak, pokud to přeženou. Pokud je nektar alespoň lehce starý, šťastný přetrvává i po vyprchání nektaru.

Nektar z prérijní trávyNektar z prérijní trávy

Prairie Grass Nectar

Dovednost: 3

Přísady:
Senoz prérijní trávy 0/3

Popis: Něco na zub, troška nektaru a vnitřní očista v jednom? To by si přece nenechal ujít nikdo. Chutná sklenička prérijní trávy poslouží jako skvělá vzpruha pro všechny Simíky, kteří jsou hodné zaměstnaní, a navíc i nóbl!

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný a snižuje emoci Napjatý. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak snižuje emoci napjatý a hlad, který přetrvává i po vyprchání nektaru.

Odpadní nektarOdpadní nektar

Trash Nectar

Dovednost: 3

Přísady:
Odpadní ovoce 0/3

Popis: Nezvyklé nektary si žádají nezvyklé přísady. Také platí, že na vychutnávání tohoto nektaru potřebujete vytříbený jazýček. Není to jako pít obyčejné každodenní pití pro každého. Vedlejším efektem může být zvláštní tělesný pach a také láska určitých zvířat.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný a zároveň je trochu navoní. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak zvyšují vůni a přetrvává i po vyprchání nektaru.

Energetický nektarEnergetický nektar

Energy Nectar

Dovednost: 4

Přísady:
Citrón 0/3
Libovolná bylina 0/1

Popis: Původně se jednalo o pokus vytvořit domácí EnerDžus. Tato receptura se skládá z obyčejných přísad, které dohromady tvoří elektrizující nápoj plný energie. Má pořádnou sílu, takže ovečky budete počítat marné.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný a na krátkou dobu zabraňuje spánku. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak Simíci získají o něco více Energie a šťastná emoce přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

Nektar vitalityNektar vitality

Vitality Nectar

Dovednost: 5

Přísady:
Květina smrti 0/1
Špenát 0/2

Popis: Tento "nápoj", pokud se mu tak vůbec dá říkat, vlastně vůbec není kulinářským vynálezem jako spíš bizarním alchymickým žertíkem. Jde v něm o zničující nápor samotné smrti, kterou zde vzhůru nohama obrací obyčejný špenát.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný. Prodlužuje život pro živé. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak Simíci získají trochu více vitality a šťastná emoce přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

Bobulový nektarBobulový nektar

Berry Nectar

Dovednost: 5

Přísady:
Libovolná bobule nebo bobulová marmeláda 0/3

Popis: Chuťový profil tohoto nektaru je sladký, trpký až hořký, což je dáno zemitými chutěmi bobulí. Dokonale tak odráží cestu svého tvůrce: smíchejte všechno dobré i špatné, prostě všechno, co život nabízí... a ono to nakonec nějak dopadne.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak emoce přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

Ovocný nektarOvocný nektar

Fruit Nectar

Dovednost: 5

Přísady:
Libovolné ovoce 0/3

Popis: Osvojení mistrovství v přípravě nektaru není nic snadného, nicméně ponechává to dostatek prostoru pro kreativitu. Tento ovocný nápoj obsahuje slušnou dávku spokojenosti pro každého Simíka, který si ho dopřeje.

Účinek: Pomáhá Simíkům získat emoci Štastný. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak emoce přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

 

Herní balíček: Rozšíření: Upíři IkonaUpíři 1

Název

Plazmový nektarPlazmový nektar

Plasma Nectar

Dovednost: 4

Přísady:
Plazmové ovoce 0/3

Popis: Báječný, a také nedoceněný nektar. Upíři s nejvybranéjšími chutěmi docení, že je příjemně sladký a není v něm nic zlého. Neupírům, kteří ho vypijí, se udělá zle. Platí to o všech verzích. Tak a teď už to víte.

Účinek: Pomáhá Uprům získat emoci Štastný a být svěží. Normální Simíci by se měli nektaru vyhýbat. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak osvěžení se výrzaně zvýší. Emoce Šťastný přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

 

Herní balíček: Rozšíření: Říše kouzel IkonaŘíše kouzel 1

Název

Valeriánový nektarValeriánový nektar

Valerian Nectar

Dovednost: 4

Přísady:
Kořen Valeriány 0/3

Popis: Valeriánový nektar jisté nevyhraje žádné ceny v oblasti chuti, ale kouzelníci budou mít radost z jeho obsahu: vydestilované esence kořenu valeriánu.

Účinek: Pomáhá Uprům získat emoci Štastný s trochou něčeho navíc pro Kozelníky. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak účinky se výrazně zvýší. Emoce Šťastný přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

 

Herní balíček: Rozšíření: Vlkodlaci IkonaVlkodlaci 1

Název

Nektar z měsíčních květinNektar z měsíčních květin

Moonpetal Nectar

Dovednost: 4

Přísady:
Měsíční květina 0/3

Popis: I ti nejpohodovéjší vlkodlaci potřebují občas oddech od punče z měsíčních květin. Nektar z měsíčních květin je lahodnou alternativou. Ale pozor: vlkodlaci, kteří ho vypijí příliš, budou mít jistě problém udržet nad sebou kontrolu...

Účinek: Pomáhá Uprům získat emoci Štastný. Vlkodlaci se mohou těšit ze zvýšeného pocitu klidu. Pozor: Každý Vlkodlak, který vypije příliš mnoho nektaru, tak bude mít potíže s udržením kontroly. Pokud je nektar alespoň lehce starý, tak uklidňující účinek pro vlkodlaky se výrazně zvýší. Emoce Šťastný přetrvává i poté, co nektar vyprchá.

 

 

Odemčené odměny


Výroba nektaru

1. úroveň

Simík <Jméno> si osvojil dovednost výroba nektaru! Pomocí výrobníku nektaru tak teď může připravovat hroznový a jablečný nektar.

Výroba nektaru pomocí výrobníku Simíkovi zlepší dovednost a zpřístupní nové recepty.

Recepty

 • Jablečný nektar
 • Hroznový nektar

2. úroveň

Simík <Jméno> teď může pomocí výrobníku nektaru připravovat smyslům lahodící jahodový nektar a nektar bramborový, který má pořádnou sílu.

Díky své nové úrovni dovednosti teďtaké dokáže rychle vytvářet láhve nektaru.

Recepty

 • Jahodový nektar
 • Bramborový nektar

3. úroveň

Simík <Jméno> teď může pomocí výrobníku nektaru připravovat nezvyklý lektvar z prérijní trávy a také nektar odpadní.

Díky své nové úrovni dovednosti si zlepšil techniku, takže teď se bude výrobník nektaru při používání méně špinit.

Recepty

 • Nektar z prérijní trávy
 • Odpadní nektar

4. úroveň

Simík <Jméno> teď umí vyrobit energetický nektar. Díky své vyšší úrovni dovedností teď nektary vyrábí ještě rychleji.

Recepty

 • Energetický nektar

5. úroveň

Simík <Jméno> ovládl výrobu nektaru. Díky své nově nabyté dovednosti teď muže připravovat nektar vitality, a také nektar z bobulí a ovoce.

Nektary vyrobené Simíkem <Jméno> rychleji vyzrají.

Recepty

 • Nektar vitality
 • Bobulový nektar
 • Ovocný nektar

 

 

 

Dovednost
Základní hra Atletika · Fotografování · Gurmánské vaření · Housle · Hraní videoher · Charisma · Klavír · Komedie · Kutilství (Vylepšení) · Kytara · Logika · Malování · Mixologie · Neplecha · Programování · Psaní · Raketová věda · Rybaření · Vaření · Zahradničení · Fotografování
Děti (dovednost) Kreativita · Motorika · Psychika · Společenskost
Batolata (dovednost) Komunikace · Představivost · Pohyb · Myšlení · Nočník
Únik do přírody Bylinkářství
Hurá do práce! Pečení
Návštěva v lázních Wellness
Společná zábava DJ · Tanec
Život ve městě Zpěv
Upíři Upíří tradice · Varhany
Bowlingový večer Bowling
Rodičovství Rodičovství
Psi a kočky Veterinář · Výcvik mazlíčků
Dobrodružství v džungli Archeologie · Selvadoradská kultura
Roční období Aranžování květin
Cesta ke slávě Herectví · Produkce médií
Hurá na vysokou Robotika · Výzkum a debatování
Ekobydlení Bublovaření · Fabrikace
Parádní pletení Pletení
Život na horách Horolezectví · Lyžování · Snowboarding
Paranormálno Médium
Život na venkově Vyšívání
Střední škola Podnikání
Koňský ranč Jízda na koni · Výroba nektaru · Kůň (Obratnost · Vytrvalost · Skákání · Temperament)

 

 

 

NovinkyNovinky
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Recepty jídel (Domácí vaření)

21. března 2024

Nové Aspirace (Domácí vaření)

20. března 2024

Nová lekce (Domácí vaření)

20. března 2024

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm