Režim života - Lekce | The Sims 4 CZ

Režim života


DeadKarlos | 16. dubna 2015 | Návštěvnost 3880

 

Vytvořit Simíka je herní režim, kde (jak jste už asi uhodli) se vytvářejí Simíci!

Můžete tu Simíkům upravovat vzhled, identitu, osobnost, vztahy a další prvky! Co takhle vytvořit si sebe a svoje kamarády nebo zkusit vytvořit nejjedinečnějšího Simíka, jakého si dokážete představit?

 

V levé nabídce si vyberete zvolíte téma, o kterém chcete vědět víc.

 

 

Režim Života

Část: 1

Režim Života - Část 1

Hrajte si se životem (i smrti) v režimu života! Buďte se svými Simíky od kolébky až po náhrobek a vychutnávejte si s nimi všechny radosti a strasti jednotlivých životních etap.

 

Ovládání Simíků

Část: 1

Ovládání Simíků - Část 1

Simíci sice mohou dělat věci sami o sobě. ale proč jim nechávat všechnu zábavu? Utvářejte životy svých Simíků tím. že je trochu pošťouchnete!

Ve spodní části obrazovky najdete celý řádek portrétů. Každý z nich představuje jednoho Simíka v aktuální domácnosti. Právě tady si vybíráte, kterého Simíka ovládáte.

Aktivního Simíka můžete měnit i pomocí [mezerníku].

Váš aktivní Simík má nad hlavou vznášející se zelený, žlutý, oranžový nebo rudý krystal. Říkáme mu plumbob! Podle jeho barvy se dá poznat, jak jsou na tom potřeby daného Simíka.

Část: 2

Ovládání Simíků - Část 2

Klikněte na zem, na předmět nebo na Simíka, což vám zobrazí nabídku interakcí!

Na tomto místě najdete všechny interakce, které může ovládaný Simík provést na tom. na co jste kliknuli. Více interakcí si zpřístupníte s lepšími vztahy, dovednostmi apod.

Část: 3

Ovládání Simíků - Část 3

Když něco vyberete v seznamu interakcí, objeví se to ve frontě akcí.

Pokud spěcháte (nebo změníte názor), můžete kliknout na libovolnou akci ve frontě, a tím ji zrušit.

Část: 4

Ovládání Simíků - Část 4

Kliknutí pravým tlačítkem myši na portrét Simíka vycentruje herní kameru na daného Simíka.

Pokud je Simík mimo svůj domovský pozemek, objeví se ikona domů. Kliknutím na tuto ikonu pošlete Simíka domů.

Ikona někde venku se zobrazí u Simíků. kteří se nenacházejí v sousedství, které je momentálně načtené. Kliknutí na ni zobrazí různé možnosti, kterými můžete Simíka vzdáleně řídit. V této nabídce se můžete například rozhodnout Simíka přivolat nebo se vydat za ním.

 

Mobilní telefon

Část: 1

Mobilní telefon - Část 1

Mobilní telefon je velmi užitečné zařízení, které má řadu funkcí, které Simíkům pomohou spravovat jejich život, udržovat je ve spojení s ostatními a poskytovat jim zábavu.

Přístup k nému získáte pomocí tlačítka mobilního telefonu pod portrétem Simíka.

Mobilní telefon obsahuje několik aplikací: Zábava. V domácnosti. Cestovat. Byznys. Společenskost a Kamera.

Část: 2

Mobilní telefon - Část 2

Aplikaci Zábava můžete použít k naplnění potřeby zábava. Například si můžete pohlížet web nebo si zahrát hru.

Část: 3

Mobilní telefon - Část 3

Aplikaci V domácnosti můžete použít k objednání služeb, jako je úklid, opravy a chůva. Můžete si také objednat donášku, prohlédnout si účty nebo zavolat hasiče... kdyby čirou náhodou hořelo.

Část: 4

Mobilní telefon - Část 4

Aplikace Cestovat nabízí možnosti, které vaše Simíky rozhýbají! Cestování umožní vašim Simíkům prozkoumat různé světy a sousedství. Tato aplikace vám také umožňuje přestěhovat se do nového obydlí.

Část: 5

Mobilní telefon - Část 5

Potřebujete pořádnou práci? Aplikace Byznys vám umožňuje najít práci! Na stejném místě můžete dát také výpověď nebo si vzít dovolenou.

Část: 6

Mobilní telefon - Část 6

Aplikace Společenskost se postará o kontakt s ostatními Simíky. Zveřejněte příběh na Simstagramu. chatujte. uspořádejte společenskou událost nebo někoho pozvěte k trávení času. A to je jen několik vybraných možností, jak naplnit potřebu společenskosti.

Část: 7

Mobilní telefon - Část 7

Aplikace Kamera umožňuje dělat selfie. fotit Simíka a také okolní svět.

Část: 8

Mobilní telefon - Část 8

Mobilní telefon svého Simíka můžete vyladit tak. aby pasoval ke stylu vašeho Simíka. Dosáhnete toho tlačítky pro změnu barvy pozadí telefonu a změnu barvy krytu telefonu.

Tlačítko Vypnout zvuk telefonu zabrání ostatním Simíkům. aby vám volali.

 

Výměna oblečení

Část: 1

Výměna oblečení - Část 1

Simfci se převléknou do různých úborů v různých situacích. Například do plavek se převléknou, když jdou do bazénu. I vy jim ale můžete dát pokyn, aby se převlékli. Skvěle se to hodí k vyprávění příběhů a tvorbě obrázků!

Když Simíci zestárnou a vám se jejich nové oblečení nezamlouvá nebo prosté jen toužíte po změně, můžete jim úbory upravit.

Část: 2

Výměna oblečení - Část 2

Stávající úbor svému Simíkovi změníte kliknutím na něj samotného a výběrem Oblečení > Změnit oblečení. Také je možné vybrat zrcadlo a zvolit Výběr oblečení.

Simíkovské úbory můžete upravovat výběrem zrcadla nebo šatníku. Pak je třeba pomocí volby Převléct otevřít nástroj Vytvořit Simíka. Při úpravách již existujícího Simíka můžete měnit oblečení a účesy, avšak už není možné upravovat obličej ani tělo. Stejně tak v této fázi není možné měnit simíkovské vlastnosti.

 

Ovládání kamery

Část: 1

Ovládání kamery - Část 1

Hra nabízí dva různé styly kamery. Tím výchozím je kamera z The Sims 4. Alternativou je kamera z The Sims 3.

Styl kamery můžete měnit v nabídce Ovládání kamery nebo v sekci Herní kamera v nabídce Nastavení hry (tam také můžete nastavit obrácení posunu kamery).

Část: 2

Ovládání kamery - Část 2

Přejíždění (pohyb) kamerou provedete podržením kolečka myši (kamera z TS4) nebo pravého tlačítka myši (kamera z TS3). U toho můžete pohybovat myší nebo použít klávesy [W], [A], [S] a [D].

Kameru otočíte podržením pravého tlačítka myši (kamera z TS4) nebo skrolovacího kolečka (kamera z TS3) a pohybem myši. Kameru z The Sims 3 můžete také vertikálně naklonit.

Přiblížení a oddálení probíhá pomocí kolečka myši nebo kláves [+] a [-].

Část: 3

Ovládání kamery - Část 3

Mezi podlažími se můžete přesunovat pomocí tlačítek Přejít o patro výš a Přejít o patro níž nebo kláves [Page Up] a [Page Down] na klávesnici.

Stěny můžete zobrazit nebo skrýt pomocí tlačítka Stěny nebo kláves [Home] a [End]. (Existuje několik různých voleb, mezi kterými můžete přecházet.)

Část: 4

Ovládání kamery - Část 4

Režim života má také skrytou kameru z pohledu první osoby! Stačí podržet klávesu [Shift] a stisknout [Tab], čímž tento režim zapnete nebo vypnete.

Interakce se světem probíhá jako obvykle pomocí levého tlačítka myši. Kliknutím pravého tlačítka na stěny se dostanete na druhou stranu.

 

Obrázky a videa

Část: 1

Obrázky a videa - Část 1

Zachyťte ty nej lepší (nebo nejhorší) simíkovské zážitky pomocí obrázků a videí! V režimu života v Nastavení kamery a foťáku se dostanete ke tlačítkům, kterými můžete zachytit obrázky, zahájit a ukončit nahrávaní videí, a také otevřít Správce obrázků.

Obrázky můžete také vytvářet pomocí klávesy [C], Videa je možné nahrávat klávesou [V], Tyto klávesové zkratky vám umožní vytvářet obrázky v nástroji Vytvořit Simíka a vytvářet obrázky a natáčet videa v režimu stavby.

Podívejte se do lekcí ovládání kamery, kde se dozvíte, jak připravit ten nejlepší možný úhel!

Část: 2

Obrázky a videa - Část 2

Ve Správci obrázků můžete obrázky mazat a přidávat k nim popisky.

K obrázkům máte také přístup ve složce na svém počítači. Najdete ji následovně: Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 4 > Screenshots nebo Recorded Videos.

 

Scénáře

Část: 1

Scénáře - Část 1

Scénáře postaví vaši domácnost do zajímavé úvodní situace a nastaví vám dlouhodobé cíle. kterých můžete v režimu života dosáhnout. Splněním těchto cílů se dostanete až k závěru scénáře, kde vaše Simíky čeká odměna!

Postupem času budou přibývat další scénáře, takže se nezapomeňte pravidelné vracet pro nové. aktualizované a časové omezené scénáře.

Část: 2

Scénáře - Část 2

Nový scénář můžete spustit z hlavní nabídky. Při zvolení scénáře dostanete možnost začít scénář s novou, existující nebo předpřipravenou domácností. Některé scénáře vám dají na výběr mezi novou a existující domácností, zatímco jiné budou vyžadovat novou, nebo předpřipravenou domácnost.

Scénáře vyžadující předpřipravenou domácnost budou v nabídce scénářů označeny červeným textem.

Část: 3

Scénáře - Část 3

Po splnění cíle scénáře vaši Simíci dostanou odměny, jako jsou vlastnosti, lektvary a také body spokojenosti, které mohou využít v obchodě s odměnami. Do obchodu s odměnami se dostanete přes simíkovský panel aspirací.

Scénáře se dají splnit různými způsoby, tak vyzkoušejte nové strategie a herní metody.

 

Úspěchy

Část: 1

Úspěchy - Část 1

Úspěchy jsou cíle, na kterých můžete pracovat v rámci několika domácností a uložených her (úspěchy se ukládají na EA účtu).

Poznámka: V některých případech nebudete moci dosáhnout určitého úspěchu, pokud budete hrát pouze za jednu domácnost.

Část: 2

Úspěchy - Část 2

Chcete-li zobrazit všechny své Úspěchy, přejděte do režimu života, otevřete nabídku možnosti a vyberte položku Úspěchy.

Část: 3

Úspěchy - Část 3

Také můžete použit nástroj na sledování Úspěchů, který vám pomůže s průzkumem hry The Sims 4. Je možné, že při čteni Úspěchů zjistíte, že hra obsahuje věci, o kterých jste ani nevěděli.

 

Osobnost

Část: 1

Osobnost - Část 1

Simíkovská osobnost, která vychází primárně z vlastností Simíků, má vliv na to. jak vnímají svět a jak s ním interagují. Více informací se dozvíte níže.

 

Vlastnosti

Část: 1

Vlastnosti - Část 1

Vlastnosti osobnosti přinášejí Simíkům během života jedinečné interakce, chování a preference.

Simíci získávají vlastnosti osobnosti, když stárnou. Když se z nich stanou mladí dospělí, mohou mít tyto vlastnosti až tři.

Část: 2

Vlastnosti - Část 2

Vlastnosti za odměnu Simíci získávají dokončením aspirací nebo si mohou nové vlastnosti koupit za spokojenost v obchodě s odměnami.

 

Inventář

Část: 1

Inventář - Část 1

Simíci mohou používat předměty ve svých osobních inventářích tím, že otevřou inventář (klikněte na panel v pravé dolní části nebo použijte zkratku [i]) a klikněte na daný předmět.

Část: 2

Inventář - Část 2

Simíci mohou položky vracet zpět do světa tím. že na ně kliknou a podrží je. aby je zvedli.

Při přetahování budu platná místa pro umístění zobrazena žlutě (stejně jako lednička nebo Simíci). Další možností je umístit předmět přímo na zem nebo platný povrch.

Část: 3

Inventář - Část 3

Předměty v simíkovském inventáři si můžete seřadit podle názvu, ceny, vzácnosti a také dalších kritérií. Pomocí šipky nalevo od rozhraní řazení můžete zvolit řazení vzestupné nebo sestupné.

Část: 4

Inventář - Část 4

Obsah, který vidíte v simíkovském inventáři, můžete filtrovat pomocí filtrovacího rozhraní. Výběrem šipky vedle filtrovacího rozhraní si zobrazíte všechny kategorie filtru. Výběrem šipky si také můžete rozšířit kategorie filtru, čímž získáte ještě více možností. Tyto podfiltry můžete libovolné vypínat a zapínat podle potřeby.

Část: 5

Inventář - Část 5

Předměty v simíkovském inventáři můžete označit jako oblíbené. Stačí vybrat předmět a vybrat Přidat mezi oblíbené. Oblíbené předměty v inventáři poznáte podle ikonky srdíčka a také je můžete podle této kategorie filtrovat.

Část: 6

Inventář - Část 6

V simíkovském inventáři můžete vybrat několik věcí najednou. Tuto funkcionalitu je třeba zapnout pomocí tlačítka multivýběru. Že je multivýběr zapnutý, poznáte podle toho. že se pozadí inventáře zbarví zeleně. Od té chvíle můžete v inventáři vybírat více předmětů současně. Jakmile vyberete vše. co potřebujete, můžete pomocí tlačítek ve spodní části buď vše vybrané označit jako oblíbené, nebo vybrané předměty najednou prodat. Vezměte prosím na vědomí, že pokud máte zapnutý multivýběr, není možné věci z inventáře přetahovat do světa.

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Výbava IkonaVýbava

29. února 2024
Rozšíření: The Sims 4 Koňský ranč IkonaThe Sims 4: Koňský ranč

18. února 2024
Cheaty: Koňský ranč IkonaCheaty: Koňský ranč

23. ledna 2024
Chestnut Ridge IkonaChestnut Ridge

5. prosince 2023
Rozšíření: The Sims 4 Rodinný život IkonaThe Sims 4: Rodinný život

1. listopadu 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Zvířata (Koňský ranč)

15. února 2024

Nové Oblíbenosti (Koňský ranč)

23. ledna 2024

Nové Události (Koňský ranč)

18. ledna 2024

Dovednosti (Koňský ranč)

16. ledna 2024

Přiřazené pozemky (Koňský ranč)

5. prosince 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm