Nájemní bydlení - Lekce | The Sims 4 CZ

Rozšíření: Nájemní bydlení (ikona)Nájemní bydlení


DeadKarlos | 25. dubna 2024 | Návštěvnost 162

 

Vytvořit Simíka je herní režim, kde (jak jste už asi uhodli) se vytvářejí Simíci!

Můžete tu Simíkům upravovat vzhled, identitu, osobnost, vztahy a další prvky! Co takhle vytvořit si sebe a svoje kamarády nebo zkusit vytvořit nejjedinečnějšího Simíka, jakého si dokážete představit?

V levé nabídce si vyberete zvolíte téma, o kterém chcete vědět víc.

 

 

 

Začínáme

Část: 1

Začínáme - Část 1

Nájemníbydlenívám umožňuje užívat si flexibilitu společného bydlení, a to kdekoliv a bez ohledu na to, jestli je váš příběh o nájemníkovi nebo majiteli objektu. Tento balíček vám umožňuje vlastnit a spravovat bydlení k pronájmu nebo prostě žít se sousedy, kteří vám teď budou blíž než kdy dřív! Od divokých nouzových událostí přes slídění a oslavy u bazénu až po ochutnávačky a vystěhování: celou rodinu tu čeká spousta zábavy (nebo drama).

 

 

Vítejte v Tomarangu

Část: 1

Vítejte v Tomarangu - Část 1

Tomarang tvoří dvě sousedství. Místní obyvatelé mají bohatou kulturu a silný smysl pro sounáležitost. Lahodná kuchyně Tomarani, živé tance a hry pomáhají sbližovat sousedy. A to je jen malá podmnožina místních zajímavostí. Nutností je také hluboké docenění místních legend, historie a přírodních památek. Při svém průzkumu se porozhlédněte po omezené edici kuliček a pestrobarevných střapcích!

Část: 2

Vítejte v Tomarangu - Část 2

Morensong je městským centrem, kde to pěkně žije. Ve dne se tu Simíci s rodinami scházejí na veřejných prostranstvích a hrají hry, jako je třeba skákání panáka nebo kuličky. Večer vás spousta zážitků čeká na nočním trhu. Ať už jde o komunitu, chutná jídla nebo různá cingrlátka, Simíci tu rozhodně najdou všechno, po čem touží. Celou oblast zkrášlují sochy, chodníčky a nádherná architektura. Nezapomeňte se také zastavit v chrámu Tinsu.

Část: 3

Vítejte v Tomarangu - Část 3

Noční trh se nachází na pobřeží moře v rušném sousedství Morensong. Nabízí celou spoustu zážitků místním i turistům. Od šesté hodiny večerní až do druhé hodiny ranní osvětluje noční trh ulice a nabízí slavnou kuchyni Tomarani, která uspokojí úplně všechny. Obklopte se spoustou lákavých pokrmů a vybírejte mimo jiné i z vegetariánských jídel, tradičních nápojů a lahodných dezertů. A jídlo není to jediné, co se tu dá obstarat! Prohlížejte si oblečení, jedinečné serepetičky a skryté poklady, které tu místní stánkaři prodávají. A máte pravdu, noční trh by samozřejmě nebyl kompletní bez ryb čerstvě vylovených z moře, takže rybí trh rozhodně nevynechejte! Simíci si tam mohou koupit úlovek dne!

Část: 4

Vítejte v Tomarangu - Část 4

Na téhle straně města je život tak trochu línější. Koh Sahpa je rybářské centrum celého Tomarangu zasazené mezi vodními cestami a hustými lesy. Sídlí zde také útulek tygrů Sulea, kde mohou Simíci věnovat peníze na podporu místní populace tygrů. V útulku najdete o ochranářských snahách více informací. Případně se můžete stavit večer... a dopřát si o něco plíživější aktivity. Bavte se v přírodě a při tom si zaplávejte a prozkoumejte rozlehlé hlubiny Vousatého zálivu. Také se jedná o skvělé místo, kde mohou děti vesnice vypouštět létající lucerny, i když to se dá dělat venku kdekoliv.

 

 

Stavění bydlení k pronájmu

Část: 1

Stavění bydlení k pronájmu - Část 1

Bydleni k pronájmu vytvoříte jednoduše tak, že vyberete pozemek, na kterém se bude stavět, přejdete do režimu stavby a změníte typ pozemku na bydlení k pronájmu. Můžete to udělat u pozemků, které nikdo nevlastní, i tam, kde Simíci už žijí. Vezměte na vědomí, že domácnost, která na pozemku bydlí, se při proměně pozemku na bydlení k pronájmu stane vlastníkem objektu.

Vaši Simíci si mohou bydlení k pronájmu také zakoupit, a to pomocí telefonu nebo panelu Vlastněné podniky, který zakoupený pozemek automaticky v bydlení k pronájmu promění!

Po proměně pozemku se můžete pustit do vytváření a přiřazování jednotek!

Část: 2

Stavění bydlení k pronájmu - Část 2

Přiřazování jednotek v bydlení k pronájmu se řeší po jednotlivých místnostech. Místnost jednotce přiřadíte tím, že ji vyberete a otevřete rozbalovací nabídku. Místnost můžete přiřadit k existující jednotce nebo vytvořit novou jednotku a přiřadit místnost do ní.

Mějte na paměti, že první vytvořené jednotce musíte přiřadit alespoň jednu místnost, jinak nebudete moci vytvářet jednotky další.

Část: 3

Stavění bydlení k pronájmu - Část 3

Vytvořenou jednotku můžete upravovat pomocí panelu konfigurace jednotky, který se nachází v nabídce informace o podniku. Každá jednotka má dvě záložky.

Na první záložce najdete informace o jednotce. Tady můžete své jednotky přejmenovat, ověřit si jejich hodnotu a rozměry, aktualizovat informace o počtu ložnic a koupelen, jednotku skrýt, odkrýt nebo odstranit. Při konverzi obytného pozemku na pozemek bydlení k pronájmu a prvním přiřazení jednotek se můžete rozhodnout, která jednotka patří k momentálně aktivní domácnosti. Provedete to zaškrtnutím políčka domovská jednotka v odpovídající sekci dané jednotky.

Druhou záložku tvoří vlastnosti a výzvy jednotky, které můžete upravovat a vytvořit tak různorodé zážitky v rámci jednoho bydlení k pronájmu.

Část: 4

Stavění bydlení k pronájmu - Část 4

Pokud potřebujete rychle poznat, které místnosti jsou přiřazené ke které jednotce, můžete v režimu stavby zapnout ohraničení jednotek. Barvy ohraničení jednotlivých jednotek můžete upravit pomocí záložky informace o jednotce v nabídce konfigurace jednotky. Ohraničení jednotek můžete také v případě potřeby vypnout!

Část: 5

Stavění bydlení k pronájmu - Část 5

Když místnost prostřednictvím blokové nabídky přiřadíte do společných prostor, znamená to, že daná místnost bude k dispozici všem domácnostem, které v dané jednotce bydlí. Můžete tak vytvořit vstupní halu bytové budovy, místnost se schránkami, společnou kuchyň nebo koupelnu, a také cokoliv dalšího, co vás napadne! Místnosti přiřazené jednotkám, ve kterých nebydlí aktivní domácnost, nebudou načtené a budou nepřístupné, dokud do nich někdo nevycestuje. Místa, která nejsou součástí vybratelných místností, jako jsou například venkovní prostory, budou automaticky považována za společné prostory.

Při vytváření bydlení k pronájmu s vícero jednotkami je třeba vytvořit přístupný prostor, kterým se dá dostat ke vstupu jednotlivých jednotek. Dá se to řešit společnými chodbami nebo vchody z venku. Každopádně je důležité, aby se Simíci do své jednotky mohli dostat.

Část: 6

Stavění bydlení k pronájmu - Část 6

V základu platí, že jednotky s výjimkou té aktuálně načtené budou v režimu stavby skryté. Abyste mohli jednotky upravovat, musíte je odkrýt. Neobydlené jednotky můžete odkrýt pomocí tlačítka Skrýt/odkrýt, které se nachází legendě jednotky a na panelu konfigurace jednotky. Jednotky může také skrýt při stavění. Hlavně nezapomínejte, že abyste je mohli upravit, musíte je znovu odkrýt.

Vezměte také v potaz, že jednotky obydlené ostatními domácnostmi nebude možné upravovat, pokud za danou domácnost nehrajete.

 

 

Život v bydlení k pronájmu

Část: 1

Život v bydlení k pronájmu - Část 1

Každá jednotka bydlení k pronájmu má svou nájemní smlouvu stanovenou majitelem objektu. V té najdete podrobné nájemní podmínky. Jako nájemníci se k této smlouvě dostanete přes kategorii „V domácnosti“ na telefonu nebo počítači pomocí volby Ukázat nájemní smlouvu.
V nájemní smlouvě najdete následující:

1. Denní nájem: jedná se o částku, která se vám za nájem denně účtuje. Celkový dlužný nájem se vypočítává jednou týdně v den splatnosti.

2. Délka nájmu: jedná se o délku nájmu, která uběhne před dodatečnou lhůtou. V dodatečné lhůtě se můžete vystěhovat, aniž by to mělo negativní následky.

3. Pravidla jednotky: najdete tu všechna aktivní pravidla jednotky, takže je jasné, podle čeho se máte řídit. Na tomto místě najdete také veškerá porušení pravidel a příslušné sankce.

4. Hodnocení jednotky: zde vidíte hodnocení jednotky, které je reprezentací celkové kvality vašeho bydlení.

Část: 2

Život v bydlení k pronájmu - Část 2

Den splatnosti nastává každý týden. Domácnost nájemníků dostane informaci o tom, kolik peněz za nájem majiteli objektu dluží. Když dojde na placení, zajděte k poštovní schránce, nebo vyberte samotného majitele objektu a zvolte interakci Zaplatit nájem. Pokud je to třeba, můžete se také pokusit vyjednávat o odpuštění nájmu. Je nicméně důležité jednat právě v den splatnosti, protože nezaplacený nájem může nakonec vést až k vystěhování!

Část: 3

Život v bydlení k pronájmu - Část 3

Dodatečná lhůta je jednodenní časový úsek, který nastane po vypršení nájmu. V té chvíli se mohou nájemníci odstěhovat, majitel je může vystěhovat nebo může zvýšit nájem, aniž by to mělo vliv na hodnocení jednotky. Pokud během dodatečné lhůty chcete vystěhovat domácnost nájemníků, stačí na nájemní smlouvě vybrat „Oprávněně vystěhovat". V této době také můžete libovolně měnit výšku denního nájemného.

Část: 4

Život v bydlení k pronájmu - Část 4

Pravidla jednotky stanovuje majitel objektu. Nájemníci, kteří v jednotce bydlí, se jimi musí řídit. Porušení aktivních pravidel má za následek pokutu, kterou musíte zaplatit majiteli objektu. Stačí majitele objektu vybrat a použít interakce Zaplatit pokutu za porušená pravidla. Hlavně to s porušováním pravidel moc nepřehánějte, protože by vás také mohli vystěhovat!

Část: 5

Život v bydlení k pronájmu - Část 5

Nájemnické jednotky sousedů můžete navštívit pomocí interakce Navštívit jednotku, která je dostupná na dveřích jednotek nájemníků. Za jinou sousedskou jednotku nebo majitele objektu si můžete zahrát pomocí volby Přepnout na hraní této domácnosti. Nájemníci sousedé často využívají vybavení a společné objekty ve společných prostorách. Využívejte tyto sdílené prostory na maximum, budujte silná pouta a navazujte kontakty se sousedy. Můžete také pořádat společenské události, které posílí komunitu a sblíží vás se sousedy!

Část: 6

Život v bydlení k pronájmu - Část 6

V jednotkách bydlení k pronájmu teď může docházet k událostem údržby a nouzovým událostem! Tyto události je dobré řešit hned, jakmile k nim dojde, jelikož jejich ignorování může vést ke snížení hodnocení jednotky. Majitelé objektu mohou zavolat dodavatele nebo zajít do jednotky, kde se událost děje, a pokusit se problém vyřešit! Nájemníci také mohou majitele objektu při událostech přivolat, nebo se mohou chopit iniciativy a splnit některý z cílů události.

Události můžete vypnout přepnutím volby Události v nájemních jednotkách v nastavení balíčků v nabídce možností. S novou vlastností pozemková výzva teď mohou události údržby a nouzové události postihnout i obyčejné obytné pozemky! Stačí nastavit Potíže s údržbou jako pozemkovou výzvu. Pak se s aktivními událostmi potkáte i na obyčejných obytných pozemcích.

Část: 7

Život v bydlení k pronájmu - Část 7

Komunitní události jsou důležitou součástí života v bydlení k pronájmu. Pomocí povznášejících událostí, jako jsou třeba dobročinné akce pro mazlíčky, navazujte kontakty nebo společnými silami bydlení k pronájmu vylepšujte během dnů údržby! Pokud se ale podmínky zhorší, mohou nastat i negativní komunitní události. Při interakcích se sousedními nájemníky můžete dokonce pořádání některých komunitních událostí navrhnout!

Část: 8

Život v bydlení k pronájmu - Část 8

Domácnost, která je nájemníkem v bydlení k pronájmu, může být také vystěhována! Dojde k tomu v případě, že porušuje pravidla nebo pozdě platí nájem. Více informací najdete v lekci Prosazování dodržování pravidel a vystěhování.

 

 

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu

Část: 1

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 1

Život jako paní či pan domácí vyžaduje píli a pečlivost! Svému podnikání se můžete věnovat klidně výhradně na dálku pomocí telefonu nebo poštovní schránky. Zajděte k poštovní schránce a použijte interakci "Odeslat pokutu", pokud bylo porušeno nějaké pravidlo, případně "Poslat upomínku ohledně nájmu", pokud vám nájemníci dluží za nájem. Když nastane nějaká událost, můžete zavolat drahé nebo levné dodavatele, kteří problém vyřeší za vás!

Pokud chcete se svými nájemníky navázat bližší vztahy, zajděte do jejich jednotky! Můžete to udělat pomocí tlačítka "Cestovat do jednotky" na panelu "Vlastněné podniky". Dá vám to také příležitost v jednotkách a společných prostorách provádět inspekce a údržbu.

Část: 2

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 2

Majitelem objektu se můžete stát otevřením panelu Vlastněné podniky pomocí volby Koupit bydlení k pronájmu. Pořídit můžete prázdný pozemek v libovolném světě, který následně proměníte na bydlení k pronájmu. Pokud chcete svůj pozemek určený k bydlení k pronájmu prodat, stačí vybrat Prodat bydlení k pronájmu, což můžete udělat na panelu Vlastněné podniky nebo pomocí Správy světů. Existující domácnosti nebudou při prodeji pozemku vystěhovány, nicméně budou nahrazeny novým majitelem objektu. Na panelu vlastněných pozemků uvidíte všechny své vlastněné jednotky, a také svoji domovskou jednotku (v případě majitelů objektu, kteří bydlí v bydlení k pronájmu).

Část: 3

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 3

Jakmile vytvoříte jednotky nebo pořídíte pozemek, na kterém už bydlení k pronájmu existuje, můžete na panelu bydlení k pronájmu vybrat nájemníky pro volné jednotky. Než necháte nájemnické domácnosti nastěhovat, nejprve nastavte délku nájemní smlouvy a denní nájem jednotlivých jednotek. Maximální nájem představuje maximální částku, kterou můžete jako nájem v jednotce účtovat. Pro jednotku můžete také stanovit pravidla, která musí nájemnická domácnost dodržovat. Před nastěhováním nájemníků nastavte pravidla jednotky a stanovte denní nájem. Úprava těchto parametrů po nastěhování (s výjimkou dodatečné lhůty) totiž způsobí, že nájemnická domácnost bude nespokojená, což sníží hodnocení vaší jednotky.

Část: 4

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 4

Po stanovení podrobností nájmu v nájemní smlouvě vyberte tlačítko se šipkou, čímž přikročíte k výběru nájemníků. Mezi uchazeči o nájem najdete všechny domácnosti, které mají zájem o obývání této jednotky. Věnujte pozornost počtu postelí, které potřebují. Silně doporučujeme výběr domácnosti s požadavky, které odpovídají vlastnostem jednotky.

Hodnota Maximální nájem představuje maximální částku, kterou si daná domácnost může dovolit na nájmu zaplatit. Pokud denní nájem přesahuje maximální nájem domácnosti, daná domácnost se nebude moci nastěhovat. Hledejte domácnosti, které mají v obou polích zelená zaškrtávátka, což značí, že splňují podmínky k nastěhování.

Jakmile si vyberete nájemnickou domácnost, můžete ji pomocí zaškrtávátka vpravo dole okamžitě nastěhovat.

Část: 5

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 5

Panel Vlastněné podniky ukazuje celkovou denní sumu nájmu, která se v den splatnosti vybere, a také dodatečné daně z jednotky, které máte jako majitel objektu zaplatit. S vedením byznysu bydlení k pronájmu se pojí náklady. V závislosti na počtu jednotek, které vlastníte, budete také muset platit zvyšující se daně. Pomocí telefonu také můžete použít interakci Zobrazit informace o účtech, ze které se dozvíte podrobnosti ohledně svých účtů a daní.

Část: 6

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 6

Jako majitelé objektu byste měli bedlivě sledovat hodnocení jednotek. Právě to má totiž přímý vliv na to, zda jednotka naláká movité nájemníky a také kolik Simíků bude ochotno se do jednotky nastěhovat. Dobře hodnocené jednotky jsou výhodné nejen pro majitele objektu, ale nájemníkům se v nich také lépe žije. Změny v hodnocení jednotek můžete sledovat díky dynamicky se měnícím šipkám nahoru a dolů, které najdete na panelu vlastněné podniky.

Část: 7

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 7

Hodnocení jednotky se skládá ze čtyř kategorií, přičemž každá z nich má tři úrovně kvality: od nízké po vysokou. Následující tři kategorie vychází přímo ze změn v režimu stavby:

• Velikost představuje celkový počet políček v rámci jednotky. Větší jednotky mají vyšší úroveň.

• O výbavě rozhodují objekty umístěné v jednotce a společných prostorech. Úroveň této kategorie pozvedne přidávání objektů v režimu stavby. Například se může jednat o postele, toalety, sprchy/vany, předměty pro rozvoj dovedností a koníčků, a také spotřebiče.

• Prostředí se počítá na základě počtu dekoračních položek s atributem prostředí, které jsou v jednotce umístěné. Dobře zařízená jednotka bude mít vyšší hodnocení.

Část: 8

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 8

Kategorie údržba je přímo ovlivněna událostmi v režimu života, ke kterým dochází v jednotce a ve společných prostorách. Pořádání společenských událostí se zlatou medailí má na hodnocení jednotky pozitivní vliv. Řešení nouzových událostí a událostí údržby, podílení se na komunitních událostech, pozitivní interakce s ostatními nájemníky a udržování jednotky se pozitivně podepíše na úrovni této kategorie.

Část: 9

Vlastnictví objektu bydlení k pronájmu - Část 9

Majitelé objektu mohou nájemníky také vystěhovat, a to oprávněně, nebo neoprávněně. Vice informací najdete v lekci Prosazování dodržování pravidel a vystěhování.

 

 

Dodržování pravidel a vystěhování

Část: 1

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 1

Ať už patříte mezi nájemníky nebo majitele objektu, pravidla nájemního bydlení, pokuty a vystěhování jsou důležité pro obě strany! V roli nájemníků můžete dostat pokutu, ale také vás mohou vystěhovat. Dojde ktomu, když porušujete pravidla nebo neplatíte nájem. Jako majitelé objektu můžete nájemníkům uložit pokutu, když poruší nějaké pravidlo, a dokonce máte možnost nájemníky kdykoliv vystěhovat! Čtěte dál a dozvíte se víc.

Část: 2

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 2

Majitelé objektů mohou vybírat pokuty za všechna porušení aktivních pravidel z nájemní smlouvy. Když dostanete oznámení o porušení pravidla v některé z vámi vlastněných jednotek, můžete danou jednotku navštívit a pokutu vymáhat, nebo můžete pomocí poštovní schránky nebo dveří pokutu doručit na dálku! Pokud jste nájemníkem a dojde k porušení pravidla, budete na to okamžitě upozorněni. Když k jednotce dorazí naštvaný majitel objektu, nezapomeňte ho pozvat dovnitř! Pokud rychle vyberete majitele objektu a zaplatíte mu pokutu, pomůže vám to předejít dalším následkům. Pokud máte za to, že některá pravidla jednotky nejsou fér, můžete se pokusit vyjednat nebo probírat změnu daného pravidla s majitelem objektu.

Část: 3

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 3

Co dělat, pokud jako majitel objektu už ve své jednotce nájemníka nechcete? Můžete ho kdykoliv vystěhovat! Existují oprávněná a neoprávněná vystěhování.

Je důležité pochopit rozdíl mezi oprávněným a neoprávněným vystěhováním. S oprávněnými vystěhováními se nepojí žádné následky, zatímco neoprávněná vystěhování poškodí vztah mezi majitelem objektu a nájemníkem, sníží hodnocení jednotky a potenciálně povedou také k vypořádání za vystěhování, což bude majitele objektu stát další slmoleony. Vystěhování je považováno za oprávněné, pokud nájemník poruší pravidla své jednotky, nezaplatí nájem nebo mu vyprší nájemní smlouva.

Část: 4

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 4

Jak tedy můžete Simíky vystěhovat? V režimu života můžete cestovat do své nájemní jednotky nebo pozvat nájemníka na svůj pozemek. Když se majitel objektu představí nájemníkovi, ve společenské koláčové nabídce by se měla objevit nová kategorie nazvaná K pronájmu. V této nabídce najdete interakci Neoprávněně vystěhovat, nebo Oprávněně vystěhovat. Vyberte tuto interakci a v následující výzvě vystěhování potvrdte - tedy pokud vaše rozhodnutí stále platí.

Část: 5

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 5

Majitelé objektu nemusí se svými nájemníky přijít do styku a stejně je mohou vystěhovat. Vystěhování může probíhat skrz nabídku v režimu života v pravém dolním rohu obrazovky na panelu Vlastněné podniky. Prohlédněte si nájemní smlouvu svého nájemníka. V této nabídce v levé dolní části obrazovky najdete možnost Vystěhovat nájemnickou domácnost. Vyberte toto tlačítko a operaci potvrdte.

Část: 6

Dodržování pravidel a vystěhování - Část 6

Pokud jde o vystěhováni, hraní za nájemníky je o něco snazší než hraní za majitele objektu. Majitel objektu se domácnost pokusí vystěhovat pouze v případě porušení pravidel nájemní jednotky nebo pokud domácnost včas nezaplatí nájem. Šance na vystěhování se zvyšuje za každé aktivně porušené pravidlo.

Pokud ale na vystěhování vaší domácnosti skutečně dojde, budete mít chvilku na to, abyste se majitele objektu pokusili přesvědčit, aby vám dovolil zůstat. Přejděte do koláčové nabídky K pronájmu a vyberte Prosit, aby mohl/a zůstat, nebo Vyhrožovat, aby mohl/a zůstat. Existuje také šance, že vystěhování může být nahrazeno pokutou. Závisí také na vlastnostech osobnosti majitele objektu, zda projeví slitování.

 

 

Užitkové objekty

Část: 1

Užitkové objekty - Část 1

V rozšíření Nájemní bydlení najdete velmi zábavné užitkové objekty, které vám zpestří hraní. Jedním z nich je ohřívač vody. Dokud je na pozemku alespoň jeden funkční ohřívač vody, vaše domácnost bude mít přístup k teplé vodě. Pokud jsou všechny ohřívače vody rozbité nebo vypnuté (kvůli chybějícím rozvodům vody nebo elektřiny), voda bude velmi chladná a nepříjemná. Postupem času se ohřívač vody opotřebuje a nakonec také rozbije. Pokud tomu chcete předejít, měli byste na něm raději provádět údržbu, aby byl neustále ve stoprocentním stavu!

Ohřívače vody je také možné vylepšit, což zefektivní jejich funkcionalitu. Vylepšení Zesílit vnitřní úpravu zajistí, že ohřívač vody nebude potřebovat údržbu tak často. Vylepšení Technologie 5amoTeplo umožní ohřívači vody fungovat i bez rozvodů, tedy na místech, kde nejsou trubky ani elektřina (což je normálně pro fungování tohoto objektu třeba).

Část: 2

Užitkové objekty - Část 2

Solární ohřívač vody je praktickou volbou, pokud chcete mít jistotu teplé vody. Nikdy se nerozbije a nepotřebuje údržbu. Zároveň ale také platí, že tento objekt funguje pouze ve dne, kdy jasně svítí sluníčko. Pokud vám nevadí sprchovat se ve studené vodě, když sluníčko zrovna nesvítí, jedná se o skvělou volbu.

Část: 3

Užitkové objekty - Část 3

Elektrická pojistková skříň je jedním z nových užitkových objektů z Nájemního bydlení. Když tento objekt někde je a funguje, bude na daný pozemek nebo do dané nájemní jednotky dodávána elektřina. Příjemným bonusem je, že daná elektřina bude ekonomičtější. Takže při placení účtů ušetříte! Když ale tento objekt nefunguje, ať už je to proto, že je vypnutá elektřina, nebo proto, že se elektrická pojistková skříň rozbila, světla začnou blikat - což Simíky dokáže celkem vyvést z míry!

Stejně jako u ohřívače vody je i tady možnost provádět na objektu údržbu, a tím zajistit, že zůstane ve špičkovém stavu a nerozbije se. Pokud k tomu ale přesto dojde, vždycky ho můžete opravit. Máte také možnost zapracovat na vylepšení Zesílit vnitřní úpravu, které zajistí, že se bude objekt porouchávat méně často.

Část: 4

Užitkové objekty - Část 4

Tyto objekty fungují na obytných pozemcích, ale zároveň také fungují na pozemcích bydlení k pronájmu. Pokud je umístíte do nájemní jednotky, budou fungovat pouze pro danou jednotku. Při umístění do společných prostor budou fungovat pro všechny nájemní jednotky na daném pozemku, a také pro společné prostory.

Část: 5

Užitkové objekty - Část 5

Rozšíření Nájemní bydlení se dodává se dvěma radiátory a nástěnnou klimatizací. Oba tyto objekty můžete zapnout a vypnout a udržovat pomocí nich na daném místě optimální teplotu.

Část: 6

Užitkové objekty - Část 6

Pokud vás nezajímá údržba ani herní prvky související s ohřívačem vody, solárním ohřívačem vody nebo elektrickou pojistkovou skříní, ve hře najdete i dekorační verze těchto objektů, které můžete umístit jen tak na okrasu. Tyto objekty jsou pojmenované následovně: Nefunkční ohřívač vody, Nefunkční solární ohřívač vody a Nefunkční pojistková skříň.

 

 

Pozemková výzva Plíseň

Část: 1

Pozemková výzva Plíseň - Část 1

Plíseň je nová pozemková výzva dostupná v rámci rozšíření Nájemní bydlení. Tuto pozemkovou výzvu můžete umístit na libovolný obytný pozemek nebo bydlení k pronájmu, a to pomocí panelu vlastností v režimu stavby. Přidání této pozemkové výzvy umožní vznik hromádek alergenní a toxické plísně v případech, kdy je nějaký sanitární objekt špinavý, když je na zemi loužička nebo když je moc odpadků.

Část: 2

Pozemková výzva Plíseň - Část 2

Hromádky alergenní plísně Simíky jen trochu omámí, ale hromádky toxické plísně jsou pro teenagery a starší Simíky docela smrtelné. S těmi se budete muset rychle vypořádat, jinak Simíci mohou zemřít a pak se z nich také stanou plísňoví duchové.

Část: 3

Pozemková výzva Plíseň - Část 3

Plísňoví duchové při smrti splynuli s plísní. Mají speciální dovednosti, které jim umožňují kazit jídlo, foukat na rostliny opylovací spory a vytvářet podhoubí, ze kterého rostou houby! Také je baví povídat si s rostlinami (hlavně s houbami) a nesnáší, když někdo v okolí pojídá jejich kamarády „houbáky". Mějte se ale na pozoru, protože se také může stát, že při svém poletování neúmyslně vytvoří hromádky alergenní plísně.

Část: 4

Pozemková výzva Plíseň - Část 4

Pro boj s plísní je úplně nejdůležitější prevence. Prostě udržujte své obydlí i sanitární prvky v čistotě! Pokud se ale plíseň přesto objeví, můžete s ní bojovat následujícími metodami. Vždy se jí můžete zbavit hezky postaru - tedy hromádku po hromádce. Nejrychlejší, ale zároveň také nejdražší, způsob je pomocí odplísňovací bomby. I když životnímu prostředí neškodí, přijde na celkem dost simoleonů! Pokud vyloženě milujete chaos, pak není lepší volby než zbavit se plísně otevřeným ohněm. Hodně štěstí!

 

 

Slídění a tajemství v sousedství

Část: 1

Slídění a tajemství v sousedství - Část 1

Sousedé vašeho Simíka mají svá tajemství, která se dají odhalit! Tajemství Simíků můžete objevit různými způsoby. Váš Simík se může rozhodnout odposlouchávat u dveří sousedů nebo odposlouchávat konverzaci mezi dvěma Simíky. Tajemství se také dají odhalit pátráním ve věcech ostatních Simíků, například v knihovnách, počítačích, poštovních schránkách a odpadkových koších.

Existuje i riskantnější způsob, jak tajemství získat: vaši Simíci mohou zajít k sousedovi domů a vloupat se dovnitř!

Část: 2

Slídění a tajemství v sousedství - Část 2

Vloupání jsou speciální události, při kterých mají Simíci možnost vniknout k sousedům domů. Všechno začíná tím, že je nejprve třeba překonat ty otravné dveře. Jakmile se Simíci vloupají dovnitř, mohou se po domě volně pohybovat až do chvíle, kdy se majitelé domu vrátí. Klidně používejte místní vybavení, ale zároveň svůj čas můžete využít ke trošce slídění ve věcech ostatních Simíků, například v knihovnách, počítačích, poštovních schránkách a odpadkových koších. Simíci díky tomu mohou odhalit tajemství Simíků, kteří tam bydlí! Hlavně pečlivě sledujte, kolik vám zbývá času do návratu majitelů, jelikož pokud zjistí, že se jim někdo vloupal do domu, rozhodně z toho nebudou nadšení!

Část: 3

Slídění a tajemství v sousedství - Část 3

Jakmile Simík odhalí tajemství jiného Simíka, může ho ohledně tohoto tajemství konfrontovat, a to tím, že mu řekne, že toto tajemství zná.

Po konfrontaci má Simík ohledně tajemství dvě možnosti. Buď se může vydat přátelskou cestou a přislíbit, že tajemství udrží v tajnosti, nebo se může rozhodnout jít cestou zla a vydírat Simíka, jehož tajemství zná. Může si tak vydělat slušnou sumičku v simoleonech! Simík s tajemstvím nicméně patrně nebude úplně spokojený s tím, že si musí vaše mlčení kupovat...

Část: 4

Slídění a tajemství v sousedství - Část 4

Získaná tajemství si můžete prohlédnout na panelu simíkovského profilu daného Simíka. Dozvíte se tam, jaká tajemství se o nich váš Simík dozvěděl a jaký je jejich aktuální status.

 

 

 

 

NovinkyNovinky
Barevné kuličky (ikona)Barevné kuličky (Sbírka)

16. května 2024
Střapce (ikona)Střapce (Sbírka)

16. května 2024
Tomarang IkonaTomarang

9. května 2024
Cheaty: Nájemní bydlení IkonaCheaty: Nájemní bydlení

25. dubna 2024
Kolekce: The Sims 4 Domácí vaření IkonaThe Sims 4: Domácí vaření

21. března 2024

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Události (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Údržbář (Nájemní bydlení)

13. května 2024

Přiřazené pozemky (Nájemní bydlení)

9. května 2024

Nová lekce (Nájemní bydlení)

25. dubna 2024

Nové Aspirace (Nájemní bydlení)

24. dubna 2024

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

 

Discord

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm