Život ve městě - Lekce | The Sims 4 CZ

Život ve městě


DeadKarlos | 1. března 2017 | Návštěvnost 1283

 

Bydlení v bytech


Část: 1

Lekce

Diky Životu ve městě Simici zažijí mnohem intenzivnější bydlení v bytech. Čeká je nejen sbližování a vytváření trvalých vztahů se sousedy, ale také noví nepřátelé. Sousedi s rozličnými vlastnostmi vnesou do společných prostor překvapivé a zajímavé prvky. Flirtující Simici si k vám mohou přijít dat sprchu, zatímco samotáři... ty dost možná vůbec nepotkáte. Našli jste si nového nejlepšího kamaráda? Tak to mu můžete svěřit klíče od bytu. aby k vám mohl zajít, kdykoliv se mu zachce. Že jste si to rozmysleli? Tak si řekněte o vrácení klíče. Příběhy a vztahy tu budou mít nekonečné možnosti.

Část: 2

Lekce

Některé byty mají specifické vlastnosti. Vlastnosti přináší jedinečné herní možnosti. Některé vlastnosti je možné libovolně přidělovat a odebírat, což může mít na Simíky pozitivní nebo negativní vliv, zatímco jiné jsou pevně vázané na konkrétní byty (což nemusí být nutně špatně). Pohrajte si s nimi a vyzkoušejte je všechny.

 

 

 

 

Část: 3

Lekce

Některé byty. obzvlášť ty levnější, mají určité nedostatky. Někde vypadávají pojistky a jinde to zase zvláštně zapáchá. Potýkání se s těmito problémy Simíkům náladu nezlepší. Simíci se s těmito problémy mohou vypořádat pomocí dovednosti kutilství, nebo požádat o pomoc svého domácího. V takovém případě to ale chce včas platit nájem a udržovat s domácím dobré vztahy. Nedostatky jsou nedílnou součástí bytu a nedají se odstranit v režimu stavby.

Část: 4

Lekce

Byty mají výtahy, šachty na odpad a schránky, které Simíkům usnadní každodenní život. Výtah je asi nejdůležitější, jelikož vám umožňuje dostat se nahoru a také cestovat. Pokud jste někde v sousedství, můžete kliknout na byt a vrátit se nahoru nebo zajít k sousedům na návštěvu.

Pokud chcete méně omezení a více svobody, vyzkoušejte střešní byty.

 

 

 

Festivaly


Část: 1

Lekce

Život ve městě přináší pět festivalů. Jde o nové herní příležitosti, které se objeví po celém městě. Hlavně je nezapomeňte všechny prozkoumat...
• Festival koření - Čtvrť trhovců s kořením
• Bleší trh - Čtvrť trhovců s kořením
• Festival lásky - Módní čtvrť
• GeekCon - Módní čtvrť
• Festival Humor a žerty - Umělecká čtvrť.

Část: 2

Lekce

Když u vás začne festival, stačí zajít na náměstí a užívat si zábavu. Pokud se festival koná v jiném sousedství, máte několik možností:

Klikněte na upozornění, což vám umožní do daného sousedství vyrazit.

Klikněte na dynamickou ceduli umístěnou ve světě. Poznáte ji snadno, svítí!

Část: 3

Lekce

Po celém městě je celá spousta cedulí a reklam. Nejvíce informací vám ovšem poskytnou ty dynamické. Když se odehrává festival, dynamické cedule dostanou speciální efekty a rozvinou jedinečný plakát, na kterém se o nadcházející události dočtete.

 

 

Festivaly - Bleší trh


Část: 1

Lekce

Bleší trh najdete ve Čtvrti trhovců s kořením.

Aktivity na festivalu:

• Nakupte jedinečné zboží, které je k dostání pouze tady.
• Otevřete si vlastní obchod a prodávejte sběratelské předměty.
• Hledejte sněžítka a plakáty.
• Vyměňujte sběratelské předměty s ostatními návštěvníky festivalu.

 

 

Festivaly - Humor a žert


Část: 1

Lekce

Festival Humor a žerty se koná v Umělecké čtvrti.

Aktivity na festivalu:

• Zúčastněte se zápolení mezi Šprýmaři a Vtipálky.
• Odpalte ohňostroj a užívejte si zábavnou podívanou.
• Předvádějte komediální výstupy.
• Vyzkoušejte si ďábelské voodoo na nicnetušících návštěvnících festivalu.

 

 

Festivaly - GeekCon


Část: 1

Lekce

GeekCon se koná v Módní čtvrti.

Aktivity na festivalu:

• Zúčastněte se Hackathonu a vyhrajte skvělé ceny.
• Během účastí na festivalu si budete rychleji vylepšovat dovednosti.
• Zúčastněte se Ultimátního herního testu a třeba i něco vyhrajete.
• Vydejte se ke hvězdám s naší raketovou cestovkou.
• Užívejte si vesmírné cestování, aniž byste se museli pachtit s výstavbou vlastní rakety.

 

 

Festivaly - Festival koření


Část: 1

Lekce

Festival koření se koná ve Čtvrti trhovců s kořením.

Aktivity na festivalu:

• Užívejte si místní kuchyni různých kultur.
• Sklízejte neustále se měnící úrodu čerstvého ovoce a zeleniny.
• Pusťte se s kamarády do kari výzvy a třeba vyhrajete speciální tričko.
• Pořidte si jedinečné koření u místních stánkařů.

 

 

Festivaly - Festival lásky


Část: 1

Lekce

Festival lásky se koná v Módní čtvrti.

Aktivity na festivalu:

• Vypijte sakurový čaj, který vám navodí dokonalou náladu.
• Oslavte lásku a rozhazujte kolem sebe okvětní lístky.
• Spontánně někoho požádejte o ruku.
• Požádejte vztahového poradce o radu ohledně milostného života.

 

 

Město


Část: 1

Lekce

Vítáme vás v San Myshunu! Toto město se skládá ze čtyř velmi odlišných čtvrtí. Jde o Čtvrť trhovců s kořením. Módní čtvrť. Uměleckou čtvrť a centrum.

Navíc tu máme Myshuno Meadows. což je velký městský park schovaný pod mrakodrapy. Pokud Simíci zatouží po kontaktu s přírodou, mají ho mít.

V různých částech města Simíky čekají různé zážitky. Třeba budete bydlet v maličkatém bytečku plném švábů v Umělecké čtvrti... nebo si budete užívat nádherný výhled z vířivky v luxusním střešním bytě v centru.

Část: 2

Lekce

Čtvrť trhovců s kořením

Přístavní trh s kořením vám připomene všechna ta zapadlá sousedství, kde se odehrávají staré policejní seriály. Hodí se pro rodiny a Simíky, kteří se do města teprve přistěhovali.

Budete tu přímo v kontaktu se svými sousedy a dětské hřiště máte kousek. Chcete-li si užít festival koření a bleší trh, přišli jste na správné místo.

 

 

Část: 3

Lekce

Umělecká čtvrť

Jako by tu někdo rozsypal pytel plný bohémů. Umělecká čtvrť je plná ambiciózních hudebníků a malířů. Jde o barvité a volnomyšlenkářské sousedství, které dokonale inspiruje jejich kreativitu.

Trochu tomu také napomáhají spousty bublifuků, které tu mají.

Hlavní náměstí Umělecké čtvrti je dějištěm festivalu Humor a žerty, při kterých celé nebe pokrývají pitoreskní ohňostroje.

Část: 4

Lekce

Módní čtvrť

Tato velmi módní a neonů plná čtvrť je středobodem veškerého nočního života. Také je celá pokrytá reklamními plochami.

Nechybí zábavný karaoke bar, kam s radostí chodí budoucí zpěváci v naději, že si jich třeba jednoho dne někdo všimne.

Předveďte své hackerské dovednosti na místním GeekConu nebo se poohlédněte po novém partnerovi na festivalu lásky.

 

Část: 5

Lekce

Centrum

Pokud žijete v centru, užíváte si veškerý možný luxus.

Centrum San Myshuna je nejvíc nóbl čtvrtí, ve které můžete bydlet mezi oblaky. V tomto nebeském sousedství žijí bok po boku bohatí a slavní.

Každý byt v centru vám dopřeje výhled na celé mésto. Možná si i všimnete startujících helikoptér.

Ráno můžete začít házením míčů na koš v posilce a večer můžete dokonalý den završit několika tempy v bazénu na střeše Klubovny pozorovatelů hvězd.

Část: 6

Lekce

Myshuno Meadows

Přírodní ráj obklopený mrakodrapy ukrytý uprostřed města. Myshuno Meadows se skvěle hodí pro pohodovou svatbu nebo venkovní oslavu narozenin. V jeho středu stojí historická observatoř, jejíž zahrada byla proměněna v prostor pro společenské události.

V parku si také můžete všimnout běžeckých stezek, celé sady historických plaket s informacemi o městě, jezera plného labuti, které je jako dělané k rybaření, hřiště, stánků s jídlem a míst pro víkendové pikniky.

 

 

 

Stravování ve městě


Část: 1

Lekce

V Životě ve městě můžete ochutnat spoustu nových jídel. Zajděte si pro né do Stánků s jídlem, které najdete všude možně po městě.

Část: 2

Lekce

Některá jídla jsou prostě o něco ostřejší! Nové pokrmy ze Života ve městě sice mohou být ostré, ale totéž platí i o některých starých jídlech. Pokud Simíci sní dostatek ostrého jídlo, začne jim chutnat.

Část: 3

Lekce

Některé pokrmy se sluší a patří konzumovat hůlkami. Vašim Simíkům to s nimi sice nejprve moc nepůjde, ale časem se zlepší.

Část: 4

Lekce

Simíci mohou mít vlastnost vegetarián. I pro né je připravena celá řada vhodných pokrmů. Pokud vegetarián spořádá maso, udělá se mu zle nebo smutno.

Část: 5

Lekce

Život ve městě přináší 27 nových jídel, která můžete ochutnat. Když si některé z nich dáte, naučíte se ho vařit. O kvalitě výsledného pokrmu nicméně rozhoduje dovednost vaření. Prozkoumejte celé město i festivaly a naučte se všechny recepty.

Část: 6

Lekce

Nigiri ze čtverzubce ochutnejte jen na vlastní riziko. Pokud totiž není správně připravené, může Simíky připravit o život.

 

 

 

Práce z domova


Část: 1

Lekce

Simíci. které pracují jako politici, kritici nebo v sociálních médiích, mohou pracovat i z domova! Díky tomu můžete v jejich pracovním životě hrát větší roli. aniž byste je posílali do práce. Simíci díky tomu také mohou snáze vyrazit ven a prozkoumat všechny novinky San Myshuna.

 

 

Část: 2

Lekce

Pro práci z domova se můžete rozhodnout různými způsoby. Zhruba hodinu před začátkem pracovní doby se ozve budíček. Klikněte na daného Simíka a vyberte buď Jít do práce. Pracovat z domova nebo Vzít si dovolenou. Pokud vám zazvonění unikne nebo si chcete naplánovat den předem, můžete volbu Pracovat z domova vybrat také z nabídky telefonu. Pakliže váš Simík už do práce vyrazil, musíte na práci z domova počkat do dalšího pracovního dne.

Část: 3

Lekce

Pokud se rozhodnete pracovat z domova, okamžité dostanete dva náhodné denní úkoly, které najdete na panelu kariéry. A teď přichází to hezké: úkoly můžete udělat, až budete chtít.

Úspěšné splnění úkolu před začátkem dalšího pracovního dne vám vynese body. které vás posunou v kariéře, a navíc na konci dne dostanete zaplaceno. Nejlepší na práci z domova je, že Simíci mají důvod vyjít z bytu a zajít na festivaly a nejrůznější místa a seznámit se s celou řadou Simíků, se kterými by jinak vůbec nepřišli do styku.

 

 

Dovednost Zpěv


Část: 1

Lekce

Život ve městě přináší novou dovednost zpěv. Když kliknete na Simíky nebo vybrané hudební objekty (třeba karaoke), můžete začít zpívat.

Část: 2

Lekce

Simíci mohou zpívat u nejrůznéjších objektů, jako je například karaoke, mikrofon, klavír nebo kytara.

 

Část: 3

Lekce

Simíci s dovedností zpěv na vyšší úrovni zpívají a vystupují mnohem lépe. Pozná se to hlavně u karaoke. Také mohou hrát serenádu ostatním Simíkům, zpívat si ve sprše nebo licencovat texty složené pomocí nástrojů.

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm