Život na venkově - Lekce | The Sims 4 CZ

Rozšíření: The Sims 4 Život na venkově IkonaŽivot na venkově


DeadKarlos | 25. července 2021 | Návštěvnost 253

 

Začínáme


Část: 1

Začínáme - Část 1

Důležitou součástí Života na venkově je živení se přírodou. Začněte tím, že v režimu stavby použijete pozemkovou výzvu Jednoduché bydlení. Simíci budou k vaření potřebovat přísady a připraví díky nim kvalitnější jídla.

Část: 2

Začínáme - Část 2

Pokud potřebujete přísady snadno a rychle, objednejte si pomocí telefonu nebo lednice donášku potravin. Pokud chcete k věci přistoupit spíš tak, že si všechno obstaráte doma. umístěte pomocí režimu stavby přístřešek pro zvířata a kurník. Pomocí nich si budete moci pořídit vlastní krávy, lamy, kohouty a slepice. Dokonce si můžete vychovat i malá kuřátka!

V režimu stavby můžete také koupit a následně umístit zahradnický drn a zasadit přerostlé plodiny, jako jsou dýně. melouny, a dokonce i lilek, který poslouží jako udržitelná náhražka masa.

Část: 3

Začínáme - Část 3

Porozhlédněte se po divokých zvířatech, jako jsou králíčci a hejna divokých ptáků. Žijí v Ostružiníkovém lese v Henfordu nad Bagley. Když se s nimi Simíci spřátelí, budou mít nejen společnost, ale také pomocníky na zahrady.

Část: 4

Začínáme - Část 4

Bydlení na venkově je také o tom. že trochu zpomalíte tempo a jen tak si budete užívat života. Nezapomeňte si prohlédnout celý Henřord nad Bagley, nabídněte pomoc místním vesničanům nebo si prostě jen sedněte a pusťte se do vyšívání.

 

 

Pozemková výzva - Jednoduché bydlení


Část: 1

Pozemková výzva - Jednoduché bydlení - Část 1

Jednoduché bydlení je pozemková výzva, která k přípravě jídel vyžaduje přísady.

 

Část: 2

Pozemková výzva - Jednoduché bydlení - Část 2

Přísady získáte zahradničením, péčí o kuřata a krávy, návštěvou Zlatoslavina obchodu s potravinami ve Finchwicku nebo nákupem pomocí telefonu nebo ledničky.

Část: 3

Pozemková výzva - Jednoduché bydlení - Část 3

Simíci. kteří dosáhnou maximální úrovně dovednosti vaření na pozemku s výzvou Jednoduché bydlení, mohou napsat speciální kuchařku! Simíci, kteří už tuto dovednost na maximální úrovni mají, tuto možnost dostanou po uvaření 15 jídel. Když si tuto kuchařku přečtou ostatní Simíci, rychle dovednost vaření ovládnou.

 

 

Doručování potravin


Část: 1

Doručování potravin - Část 1

Simíci mohou potraviny nakoupit ve Zlatoslavině obchodě s potravinami ve Finchwicku. Potraviny si také mohou koupit pomocí telefonu nebo lednice.

 

 

Zvířata - krávy a lamy


Část: 1

Zvířata - krávy a lamy - Část 1

Krávy a lamy jsou roztomilí zvířecí společníci, díky kterým Simíci prožijí opravdový život na venkově a budou si moci vychutnávat čerstvé mléko a vlnu.

Když si Simíci pořídí přístřešek pro zvířata, budou si moci koupit krávu nebo lamu. V konkrétním přístřešku může být vždy jen jedno zvíře.

Krávy a lamy můžete do jejich přístřešku zavolat a také je z něj poslat ven. Zvířata se do přístřešku budou chodit v noci vyspat.

Část: 2

Zvířata - krávy a lamy - Část 2

Simíci se mohou pokusit podojit krávy brzy ráno a kolem poledne. Dojení sice nevyžaduje žádnou dovednost, ale krávy si někdy dovedou postavit hlavu. Šance na úspěch se zvýší, když má daný Simík dobrou náladu a když jsou potřeby krávy naplněné. Krávy vždy dávají obyčejné mléko a když je nakrmíte konkrétními pamlsky, poskytnou ještě dodatečné zvláštní druhy mlék. (Viz "Pamlsky pro zvířata", kde se dozvíte více o různých druzích mléka.)

Mléko můžete buď přímo vypít (ale Simíci. kteří nesnášejí laktózu, by si měli dávat pozor!), prodat nebo použít na přípravu receptů. Speciální mléka mají nejrůznější výhody. Více informací se dozvíte v poznámkovém bloku.

Část: 3

Zvířata - krávy a lamy - Část 3

Jednou denně, počínaje brzkým ránem, se Simíci mohou pokusit ostříhat své lamy a získat tak lamí vlnu. Stříhání lam sice nevyžaduje žádnou dovednost, ale lamy jsou proslulé svým nehezkým chováním. Šanci na úspěch si zvýšíte tím, že daný Simík bude v dobré náladě a že potřeby lamy budou naplněné. Při stříhání vznikne lamí vlna stejné barvy, kterou má lama v danou chvíli. Zároveň to způsobí, že se zbarvení lamy vrátí do normálu. (Viz ..Pamlsky pro zvířata", kde se dozvíte o přebarvování lam.)

Stříhání je volitelná aktivita: Simíci toho nemohou ostříhat moc najednou a neostříhané lamy netrpí žádnými negativními efekty. (Viz "Péče o zvířata", kde se dozvíte, jak správně pečovat o zvířata.)

 

 

Zvířata - kuřata


Část: 1

Zvířata - kuřata - Část 1

Kuřata snášejí vejce a z vajec zase vznikají kuřata! Takže co bylo dřív? No přece kurník! Pořidte si v režimu stavby kurník, aby si pomocí něj Simíci mohli kupovat slepice, kohouty a kuřata.

Kuřata v noci spí v kurníku. Simíci je mohou kdykoliv zavolat ven.

Část: 2

Zvířata - kuřata - Část 2

Slepice kladou vejce zhruba dvakrát denně. Simíci mohou vejce posbírat přímo v kurníku a to kdykoliv, ale ráno je to nejlepší. Vejce můžete prodat, použít jako přísady nebo z nich vyrobit některé pamlsky pro zvířata.

Kuřata se množí, pokud jsou splněny následující podmínky:
• V kurníku bydlí alespoň jeden kohout a jedna slepice
• V kurníku je místo pro další kuřata

Jakmile dojde k oplodnění, existuje šance, že slepice snese vajíčka, ze kterých se vylíhnou kuřátka!

Část: 3

Zvířata - kuřata - Část 3

Když Simíci posbírají vejce, podívejte se jim do inventáře, kde zjistíte, jestli jsou některá z těchto vajec oplodněná!

Přetáhněte vejce do volného hnízda v kurníku nebo to nechte udělat Simíka. V jednom kurníku se mohou inkubovat až tři vejce. Slepice, které se do kurníku vrací, se vejce pokusí vysedět. Tato vejce se sice časem vylíhnou tak jako tak. ale pokud na nich bude sedět slepice, celý proces proběhne rychleji a vzejde z něj spokojenější kuře.

Ve chvíli, kdy se přiblíží okamžik vylíhnutí, se vám zobrazí upozornění. Simíci mohou s líhnutím pomoci a zažít kouzelný okamžik, kdy na svět přichází nový život.

 

 

Zvířata - králíčci


Část: 1

Zvířata - králíčci - Část 1

Králíčci jsou malá zvědavá stvoření, která uvidíte hopsat po Starém Novém Henfordu a Ostružiníkovém lese. Pokud v některém z těchto sousedství žijete, nebudte překvapení, že na svém dvorku potkáte roztomilé ušáky, kteří se na vás zaskočili podívat. Pokud hledáte králíčky v přírodě, zkuste se porozhlédnout po pařezech na březích řeky Bagley, které jsou často jejich domovy. Při cestování po Henfordu nad Bagley tyto pařezy uvidíte na mapě, což vám je pomůže objevit ve světě.

Část: 2

Zvířata - králíčci - Část 2

Když objevíte divokého králíčka. můžete za ním zajít a začít s ním interagovat. Začít můžete pomalu, třeba tím. že ho budete z bezpečné vzdálenosti sledovat. Pokud ale máte odvahu, můžete přijít blíž a zkusit s ním komunikovat. Nahlédněte do lekce o dárcích pro divoká zvířata, kde najdete tipy, jak rychle vybudovat přátelství s nejrůznějšími králíčky, na které v Henfordu nad Bagley narazíte!

 

 

Část: 3

Zvířata - králíčci - Část 3

Přátelství s králíčky má své výhody. Nejenže se s nimi zabaví Simíci prakticky každého věku. ale králíčci krásně pomáhají pečovat o okolní zahrady. Pokud bydlíte ve Starém Novém Henfordu nebo Ostružiníkovém lese, můžete králíčky, kteří žijí kolem, požádat, aby vám pomohli se zahradničením. V takovém případě si pošmáknou na plevelu, který u vás vyroste, takže všechny rostliny mohou růst zdravé a silné! Králíčci navíc zahradní drny využívají jako toalety... Jejich drobné bobečky přírodně hnojí přerostlé plodiny na vaší zahradě, čímž jim pomáhají v hezkém růstu do pořádné velikosti!

Část: 4

Zvířata - králíčci - Část 4

I když nepatříte mezi místní, přátelství s králíčky v Henfordu nad Bagley má své nepochybné výhody. Když se spřátelíte alespoň s jedním divokým králíčkem, budete si moci koupit obydlí pro divoké králíčky. které si můžete umístit doma a využívat tak všechny zmíněné výhody pro zahradničení. V režimu stavby ho najdete vyhledáním termínu "Obydlí pro divoké králíčky". Než se nadějete, budou vám po trávníku pelášit králíčci!

 

 

Část: 5

Zvířata - králíčci - Část 5

...Takže vy pořád ještě čtete? Ted už si patrně myslíte, že králíčci jsou strašně miloučcí a roztomiloučcí. Jenže to není tak úplně pravda. Hlavně je. a to je důležité. NESMÍTE NAŠTVAT. Následky v takovém případě mohou být katastrofální. My jsme vás varovali...

Psst... Zamknuté dveře vás neochrání, protože králíčci se pod nimi podhrabou.

 

 

Zvířata - lišky


Část: 1

Zvířata - lišky - Část 1

Ve světě Henfordu nad Bagley se potulují lišky. Většina z nich se snaží držet od místních v bezpečné vzdálenosti a vyskytují se tak spíše v odlehlejších oblastech. Obvykle na ně narazíte v blízkosti liščího doupěte ve stínu velkého stromu u ruin na Ostrově lišek v Ostružiníkovém lese. Pokud ale budete lišky ignorovat, mohou působit potíže vaší zahradě, vašim kuřatům, vejcím a také okolním králíčkům. Přestože zamčené dveře pro mazanou lišku nepředstavují překážku, existují různé způsoby, jak se s nimi vypořádat...

Část: 2

Zvířata - lišky - Část 2

Přátelský způsob, jak neutralizovat hrozbu místních lišek, je prostě se s nimi spřátelit. Lišky rády dostávají dárky, ale také se prostě rády seznamují se Simíky. kteří jsou ochotní s nimi trávit čas. Zpočátku sice rády působí hlavně neplechu, ale časem si můžete získat jejich důvěru. Jakmile se s liškou spřátelíte, můžete použít interakci "Požádat, aby nekradla". Od té chvíle platí, že dokud máte přátelské vztahy, liška nechá vaši zahradu i vaše zvířectvo na pokoji.

 

Část: 3

Zvířata - lišky - Část 3

S liškami se ale můžete vypořádat i přímočařeji. Pokud na váš pozemek zavítá liška a nemá dobré úmysly, můžete k ní prostě přijít a odehnat ji. Pokud chcete být při ochraně kurníku proaktivní, Simíci s dovedností kutilství mohou kurník vylepšit a přidat do něj "poplašné zařízení Liškoplaš".

I zvířata mohou pomoci lišky zaplašit. Kohouti jsou přirození nepřátelé lišek - pokud se nějaká liška v jejich přítomnosti přiblíží ke kurníku, budou ji agresivně pronásledovat. I lamy srdnatě bojují proti liškám. Pokud se liška vyskytne v jejich blízkosti, lamy ji plivnutím zaženou.

Část: 4

Zvířata - lišky - Část 4

Jako hráči máte kontrolu nad tím. zda vám budou lišky chodit na pozemek. V režimu stavby můžete na libovolný pozemek přidat pozemkovou výzvu "Divoké lišky", nebo tuto výzvu odstranit. Na pozemky s touto výzvou (což jsou na začátku všechny pozemky v Henfordu nad Bagley) lišky občas zavítají a ukradnou něco ze zahrady nebo napadnou vaše zvířectvo. Pozemkovou výzvu Divoké lišky můžete zapnout i v jiných světech, pokud tam tedy chcete potkávat lišky.

 

 

Zvířata - hejna divokých ptáků


Část: 1

Zvířata - hejna divokých ptáků - Část 1

Hejna divokých ptáků najdete v přírodě ve Starém Novém Henfordu a Ostružiníkovém lese. Bydlí ve ztrouchnivělých kmenech stromů na březích řeky Bagley. Při cestování po Henfordu nad Bagley tyto kmeny uvidíte na mapě, což vám je pomůže objevit ve světě.

Část: 2

Zvířata - hejna divokých ptáků - Část 2

Když objevíte hejno divokých ptáků, můžete za ním zajít a začít s ním interagovat. Začít můžete pomalu, třeba tím, že ho budete z bezpečné vzdálenosti sledovat. Pokud ale máte odvahu, můžete přijít blíž a zkusit s ním komunikovat. Pokud ho vaše švitoření baví, můžete se spřátelit s celým hejnem, které bydlí ve kmeni stromu.

Část: 3

Zvířata - hejna divokých ptáků - Část 3

Přátelství s hejnem divokých ptáků má své výhody. Nejenže tím získáte celé hejno opeřených kamarádů, ale ptactvo vám dokáže velmi pomoci na zahrádce. Pokud bydlíte ve Starém Novém Henfordu nebo v Ostružiníkovém lese, můžete místní hejno požádat o pomoc se zahradničením. Ptáci totiž budou z hlíny na zahradě vybírat všechen otravný hmyz. Také mohou vašim přerostlým plodinám zazpívat svou melodickou píseň, díky které porostou rychleji a dorostou se ještě větší velikosti!

Část: 4

Zvířata - hejna divokých ptáků - Část 4

I když nepatříte mezi místní, přátelství s ptactvem v Henfordu nad Bagley má své nepochybné výhody. Když se spřátelíte alespoň s jedním hejnem, budete si moci koupit obydlí pro ptáky, které si budete moci umístit doma a využívat tak všechny zmíněné výhody pro zahradničení. V režimu stavby ho najdete vyhledáním termínu "Hejno divokých ptáků". Než se nadějete, budete mít za okny spoustu veselých ptáků!

 

 

Zvířata - péče


Část: 1

Zvířata - péče - Část 1

Kuřata, krávy a lamy spoléhají na to. že se o ně Simíci postarají a zabezpečí jejich potřeby - hygienu, pozornost a hlad. Všechna zvířata se zpočátku cítí dobře. Když všechny jejich potřeby naplníte, budou spokojená!

Podržte kurzor nad zvířetem a uvidíte, do jaké míry je spokojené, jak jsou na tom jeho potřeby a také další informace, jako je jeho životní etapa.

Část: 2

Zvířata - péče - Část 2

Spokojená zvířata znamenají víc než jen důvod k hrdosti -spokojenější zvířata vytvářejí kvalitnější přísady a reagují přívětivěji, když se jim Simíci věnují! U nespokojených zvířat je to právě naopak.

Zvířata, která jsou dlouho spokojená, začnou být velmi spokojená. Pokud se některá z potřeb zvířete hodně sníží, bude nějakou dobu trvat, než se zvíře znovu stane hodně spokojeným. Ale nebojte! Když se to stane, prostě o svá zvířata hezky pečujte a než se nadějete, zase budou velmi spokojená.

Část: 3

Zvířata - péče - Část 3

Stejně jako Simíci i zvířata potřebují jíst.

Kuřata: Kuřata můžete nakrmit tím. že je vyberete nebo vyberete kurník a rozházíte krmivo pro více kuřat.

Krávy a lamy: V přístřešku pro zvířata je koryto, které by Simíci měli doplňovat. Pokud tam je něco k jídlu, zvířata se sama nakrmí. Simíci je také mohou nakrmit z ruky. Nemusíte se bát toho, že je překrmíte, protože prosté nikdy nemají dost.

Část: 4

Zvířata - péče - Část 4

Zvířatům se nelíbí, když jsou špinavá. Komu by se to asi tak líbilo? (No. dobře. Simíkům bordelářům asi ano....)

Kuřata: Když se o kurníky nestaráte, zaneřádí se. Simíci nemohou pečovat o čistotu jednotlivých kuřat. To kuřata zvládnou sama. když mají možnost a potřebu. Simíci tomu ale mohou napomoci tím. že budou udržovat pořádek v kurníku.

Krávy a lamy: Stejně jako kurníky i přístřešky pro zvířata a jejich obyvatelé se časem zašpiní. Simíci mohou krávy a lamy vyhřebelcovat a tak je vyčistit. Zároveň to je hezká chvilka pro sblížení. V přístřešcích pro zvířata by se mělo uklízet denně nebo obden.

Část: 5

Zvířata - péče - Část 5

Zvířata potřebují pozornost, což ve hře reprezentuje potřeba pozornost.

Simíci se zvířatům mohou věnovat různé, šanci na úspěch takových interakcí zvyšuje, když je Simík v dobré náladě a zvíře je spokojené. Pokud jde vše dobře, trocha pozornosti se doplní i zvířatům v okolí.

Pokud se interakce nevyvíjí dobře, podržte nad zvířetem kurzor a zjistěte, které nenaplněné potřeby mohou za mrzutost zvířete. (Pokud ale zvíře nenávidí Simika. který na něj byl opakované zlý, tak se není co divit.)

Část: 6

Zvířata - péče - Část 6

Pokud jsou zvířata po dlouhou dobu nespokojená, nakonec vás opustí. Ale nemusíte se bát - než se to stane, objeví se vám včas varování. Aby vám zvířata neutekla. stačí je krmit, udržovat v čistotě a věnovat se jim.

 

 

 

 

 

Část: 7

Zvířata - péče - Část 7

Zvířata stárnou podobně jako Simíci, tak to prostě chodí. Smrťák si jednou přijde pro zvíře, které dosáhlo konce svého života.

Spokojenější zvířata sice vedou delší životy, ale spokojenost není jediným faktorem, který ovlivňuje stárnutí. Můžete objevit delší cesty, jak zvířatům, která vaši Simíci chovají, prodloužit život!

Část: 8

Zvířata - péče - Část 8

Pokud chcete, aby Smrťák vaše zvířata neobtěžoval, přeidéte do "Nastavení hry" a poté vyberte "Nastavení balíčku". Přejděte do sekce "Život na venkově" a zrušte zaškrtnutí u "Stárnutí zvířat". Poznámka: Toto nastavení se vztahuje také na divoká zvířata, takže nebudou umírat ani lišky a králíčci.

 

 

Zvířata - oblečení


Část: 1

Zvířata - oblečení - Část 1

Oblékání zvířátek do kostýmů nemá žádné konkrétní výhody Prostě v nich jen vypadají vážné moc rozkošné. A možná tu vlastně jedna výhoda je - diky oblečení od sebe zvířata lépe rozeznáte. Oblečení je k dispozici pro kuřata, krávy, lišky, lamy a králíčky.

Část: 2

Zvířata - oblečení - Část 2

Oblečení pro zvířata si můžete zakoupit u chovatele zvířat, kterého na|dete v Ostružiníkovém lese poblíž ruin na Ostrově liSek. Každý den má v nabídce něco jiného! Když chovateli zvířat přinesete lamí vlnu, může vám z ní oblečení vyrobit.

Vesničané, kteří potřebují pomoc, vám mohou oblečení pro zvířata věnovat jako odměnu za vyřízení jejich vesnických pochůzek v Henfordu nad Bagley.

Část: 3

Zvířata - oblečení - Část 3

Simíci. kteří mají v inventáři úbor. mohou zajít za odpovídajícím zvířetem a do úboru ho "obléct". Oblečená zvířata si mohou vyzkoušet i jiné úbory a také jim můžete oblečení "svléknout".

 

 

Zvířata - dárky


Část: 1

Zvířata - dárky - Část 1

Dávání dárků poslouží jako skvělý způsob, jak se spřátelit s ptactvem, liškami a králíčky. Jedním ze snazších způsobů je příprava jídla, které pak dáte zvířátkům. Existuje ale celá řada dalších způsobů. Když se pokusíte použít interakci "Dát dárek", uvidíte spoustu dárků, pomocí kterých si Simíci mohou získat jejich důvěru.

Část: 2

Zvířata - dárky - Část 2

Každé divoké zvíře má dárky, které nemá rádo. má rádo a miluje. Občas mohou Simíci zkusit použít interakci "Zjistit oblíbené dárky" a zvířátko jim sdélí, jak moc se jim daný typ dárku líbí. Většinou je to ale tak, že Simíci prostě musí nějaký dárek nabídnout a sledovat reakce. Když Simíci zjistí. |aké typy dárků má dané zvíře v oblibě, u každého typu dárku se objeví palec nahoru, palec dolů nebo srdíčko, takže Simíkům bude jasné, jaké dárky budou mít úspěch a kterých se naopak vyvarovat.

 

Část: 3

Zvířata - dárky - Část 3

Každý přece ví, že nejlepší na dárcích je, když |e dostáváte! Ptactvo a králíčci naštěstí mají dárky pro Simíky, kteří se s nimi spřátelí. Když tato zvířata uvidíte, tak přemýšlejí o zabaleném dárku, jasné tak poznáte, že mají dárek, o který se chtějí podělit. Vyberte na zvířeti interakci "Vzít si dárek", čím lepší vztahy Simíci se zvířaty mají. tím lepší dárky dostávají!

 

 

Zvířata - pamlsky


Část: 1

Zvířata - pamlsky - Část 1

Kuřata, krávy i lamy milují pamlsky pro zvířata! Pamlsky vám pomohou s péčí o zvířata a také poskytují kosmetické výhody. Simíci je mohou získat z vesnických obchodů, soutéží na trhu ve Fmchwicku a pochůzek. Ptáčci a králíčci vám je také mohou přinést jako dárky!

Část: 2

Zvířata - pamlsky - Část 2

Recepty na pamlsky pro zvířata se naučíte, když jimi nakrmíte zvířata. Také se je můžete naučit přímo z pamlsků v simíkovském inventáři.

Pamlsky pro zvířata můžete připravit u lednice nebo u zvířecího obydlí. Příprava pamlsků vyžaduje, aby Simík znal recept a měl potřebné přísady.

Více informací o vlastnostech jednotlivých pamlsků najdete v poznámkovém bloku.

Část: 3

Zvířata - pamlsky - Část 3

Když zvířata nakrmíte pamlsky, může to přinést zajímavé výsledky.

Některé pamlsky změní barvu lamí vlny. Ostříhání lamy jí navrátí původní barvu.

Některé pamlsky kuřatům umožní snášet jiné druhy vajec. Některá se dají použít v receptech a z jiných se mohou vylíhnout speciální kuřata.

Některé pamlsky změní typ mléka, které krávy nadojí. Ta se dají použít v určitých receptech a také mají krátkodobé účinky na Simíky, kteří je vypijí. Třeba ohnivé mléko má pořádnou sílu!

Některé pamlsky účinkují na kuřata, krávy i lamy stejně. Například přátelský pamlsek zlepší vztah mezi jakýmkoliv z těchto zvířat a Simíkem. který mu ho podal.

 

 

Vesničané


Část: 1

Vesničané - Část 1

Henford nad Bagley je komunita, která drží při sobě, a kterou vede skupinka Simíků v různých rolích. Patří sem:
• Majitelka zahrádkářského obchodu
• Majitelka obchodu s potravinami
• Chovatel zvířat
• Doručovatelé potravin
• Starostka Finchwicku
• Výčepní

Část: 2

Vesničané - Část 2

Simíci mohou dát místním jednou denně speciální dárek, což je už taková finchwickská tradice! Když s nimi povedete "důvěrný henfordský rozhovor", můžete se dozvědět, co by se jim líbilo. A navíc vám mohou sdělit i další nečekané věci. Obzvlášť to platí, pokud máte daného Simíka opravdu rádi! Když už s nimi mluvíte, můžete jim "Nabídnout pomoc s pochůzkami...". Nápomocným Simíkům se jistě hezky odmění.

 

Část: 3

Vesničané - Část 3

Když na vesničany najedete kurzorem, pod jejich jménem se zobrazí jejich speciální titul. U komunitní informační cedule v Henfordu nad Bagley také můžete použít interakci "Dozvědět se o vesničanech", abyste zjistili, kdo je kdo. Tuto ceduli najdete na návsi ve Finchwicku a v komunitní zahradě Starého Nového Henfordu.

Část: 4

Vesničané - Část 4

Ale kde všechny tyhle Simíky najdete? Většina z nich se vyskytuje na náměstí ve Finchwicku (sousedství Henford nad Bagley) nebo v jeho okolí. Výčepní pracuje za barem v místní hospodě. Chovatel zvířat se prochází Ostružiníkovým lesem, kde pečuje o divoká zvířata. Pokud potřebujete zjistit, kde právě je, vyberte dům chovatele zvířat, který se nachází v ruinách na Ostrově lišek.

 

 

Vesnické pochůzky


Část: 1

Vesnické pochůzky - Část 1

Někteří obyvatelé Henfordu nad Bagley potřebují vaši pomoc s pochůzkami. Jedná se o Simíky, kteří ve vesnici zastávají zvláštní roli (například starosta, výčepní a mnoho dalších). Nejlepší způsob, jak se s těmito Simíky seznámit, je zajít k informační tabuli na finchwickském náměstí. Na ní najdete jména vesničanů i jejich role a také se dozvíte, jak vypadají.

Část: 2

Vesnické pochůzky - Část 2

Když některého z těchto speciálních vesničanů najdete, můžete na něm použít interakci "Nabídnout pomoc s pochůzkami". Tito vesničané vám moc rádi sdělí, s čím vším momentálně potřebují pomoci. Současně můžete mít rozpracované až tři pochůzky, přičemž na jejich dokončení není žádný časový limit. Různé pochůzky zadané různými vesničany poskytují různé odměny, takže si postupně zajděte za všemi a zjistěte, co nabízejí.

Část: 3

Vesnické pochůzky - Část 3

Po zahájení pochůzky uvidíte na panelu kariéry svého Simíka úkoly, které je třeba splnit. Po dokončení úkolů se mohou objevit další úkoly. Jakmile máte všechny úkoly hotové, dostanete odměny! Pokud se někdy na něčem zaseknete a nevíte, jak úkol splnit, podržte nad ním kurzor. Zobrazí se vám kontextová nápověda, která vám podrobněji vysvětlí, co je potřeba udělat, abyste se pohnuli z místa.

Část: 4

Vesnické pochůzky - Část 4

Když pro různé vesničany dokončíte pochůzky, jednotliví vesničané vám začnou svěřovat náročnější pochůzky s větší škálou odměn. Chocíte za nimi každý den. abyste zjistili, s jakými pochůzkami potřebují pomoc.

 

 

Festival - trh ve Finchwicku


Část: 1

Festival - trh ve Finchwicku - Část 1

Každý týden se na návsi ve Finchwicku v Henfordu nad Bagley koná jiný festival. Poslouchejte hudbu, získávejte stužky a další ceny a nakupujte jedinečné předměty v zahrádkářském obchodě a obchodě s potravinami, které se nacházejí na finchwickské návsi. Zajděte na všech pět festivalů!
• Trh s kuřaty ve Finchwicku
• Trh s kravami ve Finchwicku
• Trh s lamami ve Finchwicku
• Trh s přerostlými plodinami ve Finchwicku
• Zahradní trh ve Finchwicku

Část: 2

Festival - trh ve Finchwicku - Část 2

Na každém trhu se konají dvě různé soutěže. Zjistěte si. jaké soutěže se chystají, abyste si mohli připravit své příspěvky!

Otevřete si na spodní straně obrazovky kalendář a vyberte si relevantní událost, čímž se vám zobrazí, které soutěže se chystají.

Na každé komunitní informační ceduli v Henfordu nad Bagley také uvidíte pozvánku na trh. Ceduli najdete na finchwickské návsi a také v komunitní zahradě Starého Nového Henfordu.

Část: 3

Festival - trh ve Finchwicku - Část 3

Pokud na finchwickské návsi probíhají trhy. můžete se tam rychle dostat následujícími způsoby:
• Klikněte na notifikaci v horní části obrazovky a vyberte možnost cestovat
• Otevřete kalendář, vyberte trh ve Finchwicku a stiskněte tlačítko ve spodní části letáku.
• Otevřete si leták z komunitní informační cedule v Henfordu nad Bagley v komunitní zahradě Starého Nového Henfordu

Část: 4

Festival - trh ve Finchwicku - Část 4

Na každém trhu ve Finchwicku se odehrávají dvě soutěže. Hlavně své soutěžní příspěvky nezapomeňte vložit Simíkúm do inventáře! Předmět do inventáře vložíte pomocí volby "Přidat do inventáře". Simíci s položkami, které je možné do soutěže přihlásit, tak mohou učinit u Stánku nebo pultíku. Položky jsou hodnoceny na základě kvality, vzácnosti a (pokud to hraje roli) také podle velikosti, čistoty a spokojenosti.

Soutěže:
• Trh s kuřaty ve Finchwicku: kuřata a vejce
• Trh s kravami ve Finchwicku: krávy a mléko
• Trh s lamami ve Finchwicku: lamy a vlna
• Trh s přerostlými plodinami ve Finchwicku: přerostlé plodiny a koláče
• Zahradní trh ve Finchwicku: ovoce, zelenina, květiny nebo bylinky a koláče

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm