Vytvořit Simíka - Lekce | The Sims 4 CZ

Vytvořit Simíka


DeadKarlos | 16. července 2014 | Návštěvnost 652

 

Vytvořit Simíka!


Část: 1

Lekce

V této lekci vás čeká rychlý přehled jednotlivých funkcí, které nástroj nabízí. Více informací získáte výběrem lekcí z panelu lekcí. Nebo prostě zkuste klikat na tlačítka a sledujte, co se stane.

Část: 2

Lekce

Nástroj Vytvořit Simíka se spustí s předem vytvořeným Simíkem, kterého můžete formovat a přetvářet. Chcete něco jinak? Kliknutím na možnost Náhodný výběr rychle zjistíte, co všechno je možné.

Část: 3

Lekce

Jakmile budete spokojeni s všeobecným vzhledem, můžete se vrhnout do jednotlivých úprav! Kliknutím na to, co má Simík momentálně na sobě, zobrazíte možnosti oblečení. Kliknutím na tělo či obličej a jeho následným tažením jej můžete tvarovat.

Simíka lze pak otočit kliknutím na šipky, což vám umožní jeho tělo upravit z různých úhlů.

Část: 4

Lekce

Vyberte pro svého Simíka aspirace, vlastnosti, hlas a styl chůze! Nezapomeňte jej pojmenovat!

 

 

 

 

Část: 5

Lekce

Rozšiřte svou domácnost pomocí tlačítka Přidat Simíka. Můžete si hrát s genetikou a přidat dítě, sourozence (dvojčata!) nebo rodiče.
Kliknutím na možnost Upravit vztahy můžete definovat vztahy mezi členy domácnosti.

 

Část: 6

Lekce

Líbí se vám, co jste vytvořili? Podělte se o své výtvory v Galerii.
Klikněte na tlačítko Uložit domácnost a uložte Simíka do osobní knihovny. Nebo jej sdílejte v Galerii, aby si jej mohli stáhnout a užívat i ostatní!

 

 

 

Přidání Simíka pomocí genetiky


Část: 1

Lekce

Kliknutím na tlačítko Přidat Simíka a následně na Hrát si s genetikou přidáte do domácnosti nového Simíka, jehož geny budou odvozeny od ostatních členů domácnosti.

 

Část: 2

Lekce

Na panelu Genetika vyberte vztah (dítě, sourozenec nebo rodič), zvolte, s kým je Simík příbuzný, vyberte pohlaví a věk a vytvořte nového Simíka kliknutím na tlačítko Náhodný výběr.
Pokud se vám výsledek líbí, přidejte Simíka do domácnosti kliknutím na značku zaškrtnutí.

Část: 3

Lekce

Při vytvoření Simíka pomocí hry s genetikou se vztahy nastaví automaticky.

Poznámka: U sourozenců máte možnost vytvořit dvojčata!

 

 

Přidávání Simíků


Část: 1

Lekce

Kliknutím na tlačítko Přidat Simíka můžete do domácnosti přidat další Simíky. Pokud si zvolíte možnost Přidat nového Simíka, přidáte do domácnosti náhodného Simíka.

Část: 2

Lekce

V domácnosti nemůže být více než 8 Simíků. Pouze domácnosti s mladým dospělým nebo starším Simíkem můžete někam nastěhovat.

 

 

Úprava postavy a tvar těla


Část: 1

Lekce

Kliknutím a tažením na libovolné části těla Simíka můžete vytvořit Simíky jedinečných tvarů!

 

Část: 2

Lekce

Když Simíka natočíte do strany, zpřístupní se ještě více oblastí pro úpravu vzhledu.
Poznámka: Některé části těla lze upravit pouze v zobrazení ze strany, jako například velikost břicha.

 

Část: 3

Lekce

Pokud nechcete začínat od nuly, klikněte na tělo Simíka a z kontextové nabídky zvolte možnost Tělo. Nabídka tvaru těla a barvy pokožky obsahuje jak běžné, tak i extrémní typy postav, které jsou připraveny pro okamžité použití!

Poznámka: Touto akcí se změní nastavení svalů a váhy.

 

 

Ovládání kamery


Část: 1

Lekce

Kliknutím na Simíkovu hlavu přiblížíte jeho obličej a uvidíte větší detaily. Kliknutím mimo obličej nebo na tělo Simíka oddálíte a uvidíte jej celého.

 

Část: 2

Lekce

Pomocí kolečka myši můžete oddalovat a přibližovat kameru s větší přesností.

Tip pro pokročilé: Přiblížení/oddálení kamery lze ovládat také klávesami [+] / [-].

Část: 3

Lekce

Pomocí šipek umístěných pod Simíkem jej můžete otáčet do přednastavených poloh.

Simíka můžete také otáčet použitím pravého tlačítka myši.

Část: 4

Lekce

Nedaří se vám chytit požadovanou část vašeho Simíka? Zkuste jej otočit, abyste nalezli jiné body na jeho obličeji nebo těle.

 

 

 

Réžim podrobných úprav


Část: 1

Lekce

Režim podrobných úprav zpřístupňuje samostatnou vrstvu úprav většiny částí Simíkova obličeje.

Režim podrobných úprav aktivujete přiblížením obličeje (kliknutím na obličej) a poté kliknutím na tlačítko Režim podrobných úprav či poklepáním na jakoukoliv část obličeje.

Část: 2

Lekce

Jakmile budete hotovi s prací v režimu podrobných úprav, klikněte na Ukončit režim podrobných úprav nebo klikněte do volného prostoru na obrazovce, čímž se vrátíte do režimu tváře. Vámi provedené úpravy velikosti a umístění zůstanou zachovány.

 

 

 

Úprava tváře


Část: 1

Lekce

Nyní je možné vybrat velikost a umístění všech částí Simíkova obličeje!

Klikněte a přetáhněte jakoukoliv část Simíkova obličeje a upravte její vzhled tak, aby odpovídala vašim představám.

Část: 2

Lekce

Když Simíka natočíte do strany, zpřístupní se ještě více oblastí pro úpravu!

Poznámka: Některé části obličeje lze upravit pouze v zobrazení ze strany, například velikost nosu.

Část: 3

Lekce

Pokud nechcete začínat od nuly, klikněte na Simíkův obličej a z kontextové nabídky vyberte možnost Obličej. Zpřístupní se nabídka tvaru obličeje a barvy pleti. Můžete také kliknout na jednotlivé části obličeje Simíka a zobrazit tak jejich nabídku (zkuste kliknout na nos).

Tip: Abyste získali tvar, který potřebujete, vyzkoušejte nejprve různé části z nabídky. Poté proveďte finální úpravy ručně.

Část: 4

Lekce

Můžete vybírat mezi jedinečnými archetypy obličejů, které odpovídají různým etnikům. Vzhledu jednoho tvaru nelze dosáhnout manipulací s jiným. Proto vybírejte archetyp pečlivě!

Tip: Vylaďte si předvytvořené obličeje a vytvořte něco dramatického.

 

 

 

 

Funguvání filtrů


Část: 1

Lekce

Sekce oblečení, doplňky a celkový outfit obsahují učitečný systém filtrů, který vám umožňuje vyhledat přesně ten kousek oblečení, který potřebujete!

Kliknutím na šipky Otevřít panel filtrů v horní části katalogu oblečení zobrazíte možnosti filtrů.

Část: 2

Lekce

Když si nějaký filtr zvolíte, přidá se do seznamu nad katalogem. I při zavřeným panelem tak víte, co máte právě vyfiltrováno.

 

 

Část: 3

Lekce

Filtry působí současně a všechny položky v seznamu se jimi budou řídit. Pokud se v katalogu pro váš výběr nic nezobrazí (například vaše žádost o: červené a modré oblečení na spaní značky Návrhářské základy ze směsi bavlny může být příliš konkrétní), zkuste některé filry vypnout.

Filtr odstraníte kliknutím na symbol [X] u filtru, který si přejete odstranit. Pokud klinete na tlačítko Zrušit vše, odeberete všechny vybrané filtry najednou.

Část: 4

Lekce

Tip: Pro úpravy celkového outfitu můžete použít i jiné, než přednastavené filtry. Nechcete-li být při výběru kompletu na spaní omezení jen na pyžamo podobně, filtry si oddělejte (nebo změňte) a oblečte si to, po čem toužíte.
 

 

 

Posuvníky svalů a váhy


Část: 1

Lekce

Úpravy svalů a váhy se uplatní na celého Simíka. Ovládání svalů definuje jejich tvar a velikost, zatímco ovládání váhy definuje vrstvu měkké tkáně.

Kliknutím na tělo Simíka se zpřístupní posuvníky svalů a váhy. Kliknutím a přetažením posuvníku je upravíte.

Část: 2

Lekce

Můžete přidat další úpravy těla, které efekty posuvníku svalů a váhy zvýší nebo sníží.

Zkuste posuvník váhy přetáhnout až úplně nahoru a poté přetahovat jednotlivé části těla Simíka, a vytvořit tak jedinečný tvar, který bude vyhovovat vašim představám!

 

 

Komplety


Část: 1

Lekce

Každý Simík má k dispozici několik kategorií komplet, které si můžete přizpůsobit: každodenní, formální, sportovní, na spaní a na večírek!

Klikněte na ikony příležitostí v horní části jakéhokoliv katalogu oblečení a chopte se úprav!

Část: 2

Lekce

Každá kategorie obsahuje přednastavený filtr možností oblečení, ze kterých můžete vybírat. Tento filtr představuje pouze návrh vhodných položek pro danou příležitost. Neváhejte filtry měnit nebo odebírat podle svého uvážení!

Část: 3

Lekce

Pokud chcete změnit oblečení v kompletu, vyberte si danou kategorii kompletu a vyzkoušejte si nové oblečení! Oblečení, které má Simík na sobě, je považováno za aktuální komplet.

 

 

 

Část: 4

Lekce

Možná jste si při výběru celkového kompletu povšimli dalších míst pro oblečení. Každá kategorie může obsahovat až 5 možností! Stačí kliknutím na tlačítko [+] přidat místo pro nový komplet a začít upravovat nový outfit pro svého Simíka!

Poznámka: Místa můžete mazat kliknutím na tlačítko [X], které se zobrazí po najetí myší. Aktuálně vybraný komplet však smazat nelze!

 

 

Osobnost


Část: 1

Lekce

Kdo je váš Simík?

Kliknutím na tlačítko Osobnost můžete začít hledat odpověď právě na tuto otázku. Můžete mu vybrat věk, pohlaví, styl chůze, hlas, a pokud máte v domácnosti více Simíků, můžete určit i vztahy mezi nimi.

 

Část: 2

Lekce

Nazdar, jmenuji se....

Pojmenujte svého Simíka! Kdo to je? Kliknutím na text rozbalíte panel Jméno. Zadejte do něj jméno a příjmení Simíka. Nemáte ponětí, jak svého Simíka pojmenovat? Klikněte na možnost Náhodné jméno a my jej pojmenujeme za vás!

 

Část: 3

Lekce

První aspirace vašeho Simíka! Po čem váš Simík touží? Stane se úspěšným autorem, beznadějným romantikem, pohádkově bohatým nebo pouličním uličníkem?

 

 

Část: 4

Lekce

Kliknutím na tlačítko Vybrat aspiraci proveďte svůj výběr. Většina kategorií aspirací obsahuje několik možností. Pokud například kliknete na možnost Jídlo, můžete si vybrat položku Mistrovský kuchař nebo Mistrovský mixolog!

Jakmile zvolíte aspiraci, obdrží Simík bonusovou vlastnost, která se zobrazí vedle vybrané aspirace.

Část: 5

Lekce

Vlastnosti jsou důležitou součástí při definování osobnosti Simíka. Kliknutím na tlačítka Vybrat vlastnost můžete vybrat až 3 vlastnosti z dostupných kategorií
Některé vlastnosti nelze spárovat s jinými. Nemůžete být zároveň hodní i zlí. Navíc neexistují žádné vyloženě záporné vlastnosti. Každá vlastnost přináší vašim Simíkům jedinečné příležitosti.

 

 

Náhodný výběr


Část: 1

Lekce

Zvolte si náhodného Simíka, abyste získali dobrý výchozí bod pro jeho vzhled.

Vidíte něco, co se vám líbí? Ale obličej možná není úplně správný, nebo volba oblečení není to, co hledáte? Otevřete vyskakovací okno Náhodný výběr a vyberte si konkrétní části, které chcete náhodně vybrat.

Část: 2

Lekce

Možnost náhodného výběru je také dostupná v rámci mnoha vyskakovacích oken u podrobností (oblečení, detaily obličeje, styl účesu...). Pomocí této možnosti můžete provést náhodný výběr v konkrétním katalogu, který právě procházíte.

 

 

 

 

Vztahy


Část: 1

Lekce

Pokud máte v domácnosti více Simíků, můžete nastavit jejich vzájemný vztah. Kdo je čí rodič? Je to bratr, spolubydlící nebo otec?

Klikněte na tlačítko Osobnost a vyberte možnost Upravit vztahy.

 

Část: 2

Lekce

V panelu Uprava vztahů můžete aktuálnímu Simíkovi nastavit vztahy s jednotlivými členy domácnosti.

Po kliknutí na rozbalovací nabídku vedle portrétu Simíka můžete vybrat vztah s dotyčným Simíkem.

Až změny dokončíte, zavřete panel kliknutím na fajfku.

Část: 3

Lekce

Nastavení jednoho vztahu může mít vliv na ostatní. Pokud provedená volba způsobí, že předchozí vztah přestane být platným, zobrazí se vedle vztahu upraveného Simíka upozornění.

 

 

 

Celkový outfit


Část: 1

Lekce

Kliknutím na možnost Celkový outfit začnete procházet přednastavené komplety, které jsme pro vás sestavili! Použijte je tak, jak jsou, nebo je využijte jako výchozí bod pro vytváření vlastních kompletů.

 

Část: 2

Lekce

K dispozici jsou modely pro každou příležitost. V horní části lze změnit kategorii kompletu a cokoliv si vyzkoušet. Kliknutím na tlačítko Vyzkoušet tento outfit si jej oblečete.

Poznámka: Vlasy, obličej a tvar těla se po použití Celkového outfitu nezmění.

Část: 3

Lekce

Každá kategorie obsahuje několik modelů. Kliknutím na šipky v dolní části pak mezi nimi můžete přepínat!

K dispozici je také několik možností barev. Kliknutím na barevné čtverečky můžete barvy procházet.

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm