Psi a kočky - Lekce | The Sims 4 CZ

Rozšíření: Psi a kočkyPsi a kočky


DeadKarlos | 16. března 2018 | Návštěvnost 4201

 

Majitelé psů a koček


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Psi a kočky nejsou tak komplikovaní jako Simíci. Mají základní potřeby, jako je hlad. potřeba WC a náklonnost/hraní. Pokud je alespoň dvakrát denně nakrmíte, vyvenčíte je a pravidelně si s nimi budete hrát, budou spokojení.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Psi a kočky mají výrazně menší rozsah emocí než Simíci. Většinou jim bude dobře, ale občas se začnou cítit trochu nesví. V takovém případě prostě něco potřebují. Stačí na ně kliknout a zeptat se, co jim chybí. Tak zjistíte víc.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Psi a kočky se vám pomocí štěkání a mňoukání pokusí sdělit, když něco potřebují. Objeví se nad nimi bublina, která vás nasměruje správným směrem. Myšlenkovým bublinám se vyplatí věnovat pozornost.

 

 

Výcvik a nežádoucí chování


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Stejně jako všichni mazlíčci i psi a kočky v The Sims 4 občas trochu zlobí. Někdy škrábou nábytek, jindy zase pijí z kaluží nebo se přehrabují v odpadcích. I když je klidně můžete nechat, aby v tomhle chování pokračovali, je rozumné je to odnaučit. Když uvidíte kočku nebo psa. jak dělá něco nekalého, uvidíte volbu Napomenout nebo Vyhubovat. Jednu z nich si vyberte a váš Simík kočku nebo psa pokárá za nevhodné chování.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

I když se změna v chování neprojeví okamžitě, po napomenutí se mazlíčci budou chovat lépe. Pokud budete v napomínání pokračovat, mazlíček se postupem času dané chování odnaučí.
 

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Každý případ nevhodného chování musíte pokárat zvlášť, abyste se mohli rozhodnout, které mazlíčkovské chování je žádoucí a které nikoliv.


Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Co je na psech nejlepší? Tedy kromě bezpodmínečné lásky? Pochopitelně výcvik nejrůznéjších kousků. Každého dospělého psa můžete naučit základní kousky jako sednout, mluvit a lehnout.

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když se váš pes tyto triky naučí, všichni Simíci. kteří s ním mají dobrý vztah, mu mohou dát povel tento trik předvést. Když se ve výcviku mazlíčků zlepšíte, budete moct učit zajímavější triky jako Hrát mrtvého nebo Předvádět kousky pro kolemjdoucí Simíky.

Část: 6

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Jednotlivé psy musíte konkrétní kousky učit postupně. Každého psa můžete naučit všechny kousky, které umíte naučit.

 

 

Část: 7

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když vám pes kňučením u dveří a pomocí myšlenkových bublin dá najevo, že potřebuje na záchod, můžete mu dát povel Vykonat potřebu. Najde si nějaké vhodné místo venku, čím více ho budete chválit, když potřebu vykoná venku, a čím více mu bude hubovat, když ji vykoná uvnitř, tím rychleji se naučí, co se sluší a patří.

 

 

Mazlíčkovská obsese a strach


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Kromě vlastností mají mazlíčci i něco. z čeho úplně šílí. a něco. čeho se bojí. Dva mazlíčci s úplně stejnými vlastnostmi se díky tomu mohou chovat úplně jinak.


Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Mazlíčci, kteří jsou pobláznění do určitých věcí. budou nadšení, když daná věc bude v okolí nebo se bude zrovna používat. Pokud jsou ale poblíž věcí. kterých se bojí. velkou radost z toho mít nebudou. Věnujte pozornost věcem, které mají vaši mazlíčci rádi a neradi, aby byli doma v pohodě.

 

Veterinární klinika - Návštěva veterináře


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Návštěva veterinární kliniky není oblíbenou kratochvílí majitelů ani mazlíčků, ale někdy prostě malý chlupáč onemocní a musíte ho nechat léčit.
Mazlíčka můžete k veterináři také vzít na preventivní vyšetření nebo ho na klinice nechat vykastrovat.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Jakmile dorazíte na veterinární kliniku, podívejte se po veterinárním pultíku, kde můžete svého mazlíčka zapsat. Možná budete muset chvíli počkat, než na vás přijde řada. Záleží na vytíženosti místních veterinářů.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když se váš mazlíček dostane k veterináři, budete muset trpělivě počkat, než proběhnou všechna vyšetření a procedury. Jakmile veterinář skončí, bude třeba zvolit léčebnou metodu. Levnější léčba vždycky vašeho mazlíčka vyzdobí ochranným límcem. Jedno je jisté: žádnou velkou radost z toho mít nebudou.

 

 

Veterinární klinika - Jak se stát veterinářem


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Simíci si mohou pořídit a provozovat veterinární kliniku a vydělávat tak simoleony. Veterinární kliniku si můžete zakoupit pomocí telefonu nebo počítače. Stačí vybrat "Koupit veterinární kliniku". Podnik si také můžete zakoupit pomocí panelu Vlastněné podniky. Můžete si koupit již zavedenou veterinární kliniku nebo si pořídit prázdný pozemek a začít od základů.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když poprvé přijdete do své veterinární kliniky, budete požádáni, abyste na její účet vložili peníze, které pokryjí běžné provozní náklady. Více informací o finančním řízení najdete v lekci "Veterinární klinika - peníze".Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Než veterinární kliniku otevřete, musí mít všechno, co je třeba. Naštěstí máte k dispozici ty nejlepší výdobytky veterinární technologie. Na klinice musí být alespoň jeden vyšetřovací stůl, veterinární pultík a popelnice.
Také se vyplatí umístit operační pult. pult pro výrobu medikamentů a automat na vydávání léků. Ty klinice rozšíří možnosti. Jakmile otevřete, zamíří k vám psi a kočky všech možných plemen a velikostí, takže se raději předem dobře připravte na cokoli.

Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

V pravém dolním rohu nahlédněte do panelu Vlastněné podniky. Na tomto místě můžete veterinární kliniku otevřít nebo zavřít. Najdete zde užitečné informace a zkratky, které vám pomohou upravit a provozovat veterinární kliniku. Kliniku můžete otevřít, i když zrovna nejste na pozemku. Vaši zaměstnanci vám mohou vydělávat i bez vás.

 

 

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Vaši zákazníci služby veterinární kliniky ohodnotí od 1 do 5 hvězdiček. Dohromady utváří celkový počet hvězdiček kliniky, který přímo ovlivňuje, kolik pacientů tam přijde. Přečtěte si lekci "Veterinární klinika - hodnocení", kde najdete další tipy ohledně efektivního poskytování služeb zákazníkům. 

Část: 6

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když se rozhodnete, že už veterinární kliniku provozovat nechcete, můžete se jí zbavit pomocí interakce "Prodat tento podnik". Tuto interakci najdete na panelu Nastavení veterinární kliniky. Finanční prostředky kliniky budou přičteny k hodnotě pozemku a výslednou částku obdrží vaše domácnost.
Prodanou kliniku budou noví majitelé dále provozovat a vy tam tak s vlastními mazlíčky můžete přijít na prohlídku nebo kvůli léčbě!

 

 

Veterinární klinika - Zaměstnanci


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Provozování veterinární kliniky v jednom Simíkovi sice není úplně nemožné, ale vedení veterinární praxe a zároveň řešení provozních záležitostí není úplně snadné. Proto si můžete najmout zaměstnance, aby za vás část práce vzali. Mohou například léčit pacienty, vyrábět medicínu nebo třeba umývat podlahu.
Na panelu Vlastněné podniky vyberte "Správa zaměstnanců", kde uvidíte seznam Simíků. které můžete najmout. Prohlédněte si. co dovedou a jaký plat požadují. To vám pomůže zjistit, jestli se na vaši kliniku hodí. Pokud vám z nabídky zaměstnanců nevyhovuje nikdo, zkuste do ní nahlédnout později, třeba se objeví noví zájemci.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Jelikož je váš Simík šéf. musí se o své zaměstnance starat. Můžete zkontrolovat, jak se jim vede. pochválit je. kritizovat, zaplatit jim školení, povýšit je, přeřadit je na nižší pracovní pozici, nebo je dokonce vyhodit.

 

 

 

 

 

 

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Veterinární zaměstnanci mají tři různé dovednosti, které mají vliv na kvalitu odvedené práce. Tyto dovednosti si můžete prohlédnout na panelu "Správa zaměstnanců". Pokud se vám nedaří najít vhodného Simíka. žádné strachy. Zaměstnanci se v dovednostech postupem času zlepšují. Nejlepší způsob, jak zaměstnancům se zlepšováním pomoci, je poslat je na popracovní školení. Jen nezapomínejte, že to bude něco stát.

Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Pomocí tlačítka "Správa zaměstnanců" (najdete ho na panelu Vlastněné podniky) si můžete prohlédnout informace o svých zaměstnancích. Dozvíte se tu, jaké mají dovednosti, kolik jim platíte a jak jsou spokojení se svým zaměstnáním.
Na tomto panelu také můžete zaměstnancům, když si to zaslouží, zvýšit nebo snížit plat. nebo dokonce vyhodit zaměstnance, jehož pracovní výkon vám nevyhovuje.

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Spokojenost zaměstnanců zvýšíte, pokud jim platíte částku odpovídající jejich pracovním dovednostem, když je pochválí šéf nebo je povýší. Když svým zaměstnancům hubujete, přeřadíte je na nižší pracovní pozici nebo je necháte pracovat přesčas, jejich spokojenost to sníží. Když jsou hodně nespokojení, může se stát, že dají výpověď.

Část: 6

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Postupem času bude vaše veterinární klinika známá a úspěšná a tím se vám zpřístupní nové výhody. Za body výhod si můžete zpřístupnit například možnost najmout další veterináře. Více informací najdete v lekce "Veterinární klinika - výhody". 

 

Veterinární klinika - Peníze podniku


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když si pořídíte podnik, hra mu založí samostatný bankovní účet. takže se vám peníze na podnikání nemíchají do peněz rodiny. Každý podnik, který vlastníte, má svůj samostatný účet. který slouží pro financování výdajů. Když podnik navštívíte, můžete si v pravém dolním rohu na panelu Vlastněné podniky prohlédnout finance podniku, přičemž v levém spodním rohu uvidíte prostředky domácnosti.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Všechny činnosti provedené v roli majitele podniku využívají peníze z podnikových prostředků. Platí to pro stavění na pozemku, umísťování objektů, placení zaměstnanců, nakupování reklamy a další činnosti. Když přejdete do režimu stavby, peníze zobrazené v levém dolním rohu budou ukazovat peníze podniku. Stejně tak peníze, které podnik vydělá, se přidají na podnikový účet.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Pokud váš podnik nemá dostatek prostředků na platy zaměstnanců nebo na objednanou reklamu, je možné, že se dostane do minusu. Pokud podnik nemá peníze na splacení dluhů, není ho možné znovu otevřít až do okamžiku, kdy se o dluhy postaráte. Dluhy podniku můžete také uhradit pomocí soukromých peněz domácnosti.

Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Kdykoliv můžete kliknout na tlačítko Převést peníze podniku poblíž simoleonů domácnosti v levém dolním rohu. Slouží k převodu peněz mezi účtem domácnosti a účtem libovolného podniku, který vlastníte. Na tomto panelu můžete vybrat zdrojový a cílový účet a také počet simoleonů, které chcete převést.

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Na panelu Vlastněné podniky klikněte na tlačítko Zobrazit aktuální finance. Najdete zde podrobný rozbor zisků a výdajů. Tyto informace vám usnadní dělání strategických rozhodnutí, která vám pomohou maximalizovat zisky.

 

 

Veterinární klinika - Hodnocení


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Zákazníci s mazlíčky na kliniku zajdou, když je otevřeno, a pak počkají u pultíku. Celkové hodnocení kliniky a reklama rozhodují o tom. kolik pacientů na kliniku zajde a kolik peněz může klinika vydělat. Existují také výhody, které vám počet klientů navýší.
Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Když jsou zákazníci na veterinární klinice, nad jejich hlavami uvidíte jejich hodnocení. U mazlíčků sice hodnocení neuvidíte, ale když nad nimi podržíte kurzor, snadno najdete jejich páníčky. Pokaždé, když dokončíte vyšetření nebo léčbu mazlíčka, vás zákazník ohodnotí. Toto hodnocení bude započítáno do celkového hodnocení kliniky. Vlídně a šikovně pečujte o mazlíčky svých klientů, abyste zvýšili hodnocení kliniky.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Věnujte pozornost ikonám nad hlavami Simíků. Dají vám najevo, když se simíkovské hodnocení kliniky změní a proč. Pokud vám změna unikne, najetím na Simíka si zobrazíte jeho poslední zpětnou vazbu.
Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Kvalita péče a dodávaného zboží, čekací doba. chování k pacientům, čistota a prostředí kliniky mají vliv na hodnocení zákazníků.
Veterináři s lepšími dovednostmi poskytují lepší služby a jsou efektivnější při léčbě pacientů. Je důležité mít dostatek personálu, abyste neměli čekárnu přecpanou nemocnými mazlíčky.

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Podrobnosti o veterinární klinice se dozvíte podržením kurzoru nad hodnocením nebo kliknutím na tlačítko Zobrazit aktuální finance. Prohlédněte si. jaké jsou reakce na vaše služby. Dozvíte se, co jde dobře a co naopak potřebuje vylepšit.

 

 

Veterinární klinika - Výhody


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Majitelé veterinární kliniky provozem kliniky získají body výhod. Hráči mohou tyto body použít k nákupu výhod, díky kterým bude provoz kliniky efektivnější. Na panelu pro majitele podniků v pravém dolním rohu obrazovky najdete celou řadu výhod.


Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Výhody jsou klíčem k provozování efektivní veterinární kliniky. S jejich pomocí bude vaše klinika více vydělávat a zákazníci ji budou mít v oblibě.
Na výběr jsou nejrůznější výhody. Můžete si zpřístupnit další veterináře, změnit kvalitu dodávaného zboží, a dokonce i zmírnit stres mazlíčků během procedur.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Některé výhody dávají dočasný bonus, například vám zajistí příliv nových pacientů. Tyto výhody si můžete v budoucnu znovu zakoupit, když platnost původní výhody skončí.Část: 4

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Výhody mají přímý vliv na vaši kliniku a Simíky z domácnosti, se kterou hrajete. Na zaměstnance, které vyhodíte, vliv nemají. Zaměstnanci na sobě sami pracují vylepšováním dovedností při nejrůznějších úkolech. Více se dozvíte v lekci "Veterinární klinika - zaměstnanci".

Část: 5

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Získávání bodů výhod je jednoduché: stačí vyšetřovat a léčit mazlíčky. Body výhod získáte také za interakce s mazlíčky a jejich majiteli. Zaměstnanci vám body výhod nevynesou, na to se musíte do práce pustit hezky sami.

 

 

Překážková dráha


Část: 1

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Chcete své kočce nebo psovi dopřát trochu zábavného pohybu? Postavte si na zahradě překážkovou dráhu!
Mohou proskakovat obručemi, vybíhat po rampách, kličkovat mezi sloupky, probíhat tunely a stát na plošinkách.

Část: 2

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Abyste mohli vytvořit překážkovou dráhu, potřebujete alespoň čtyři překážky. Jednotlivé překážky ale můžete umístit jednotlivě. Vaši mazlíčci si s nimi stejně budou moci pohrát. Skutečná zábava ale začne až ve chvíli, kdy budete mít sestavenou celou dráhu.

Část: 3

Lekce_Vytvorit_mazlicka_01

Jakmile překážkovou dráhu sestavíte, klikněte na její libovolnou součást, vyberte interakci "Proběhnout překážkovou dráhu..." a následně si zvolte mazlíčka, se kterým chcete dráhu zdolat. Můžete dokonce získat i zlatou medaili! Celkový výkon ale záleží na náladě mazlíčka, dovednosti výcvik vašeho Simíka a samozřejmě také na štěstí.

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm