Ekobydlení - Lekce | The Sims 4 CZ

Rozšíření: The Sims 4 Ekobydlení IkonaEkobydlení


DeadKarlos | 27. srpna 2020 | Návštěvnost 1430

 

Zátěž životního prostředí


Část: 1

Zátěž životního prostředí - Část 1

Jednotlivá sousedství teď vynakládají na životní prostředí určitou zátěž. Tuto zátěž mohou ovlivnit krajinářské úpravy, objekty a rozhodnutí celé komunity. Zátěž na životní prostředí může být zelená, neutrální nebo industriální.

 

Část: 2

Zátěž životního prostředí - Část 2

Zelená zátěž životního prostředí znamená čerstvý vzduch, zdravou atmosféru a zvýšenou produkci solárních panelů, větrných turbín a sběračů rosy. Pozemky se spoustou stromů, zahradními rostlinami a energeticky efektivními objekty přispívají k zelené zátěži životního prostředí. Pomáhají také místní vyhlášky, které podporují zahradničení a zelené iniciativy!

Část: 3

Zátěž životního prostředí - Část 3

Industriální zátěž životního prostředí znamená smog. znečištění a také vyšší produkci vody a elektřiny pomocí atmosférického generátoru vody a elektrického generátoru. K industriální zátěži životního prostředí přispívá veškeré hoření a také odpadkové rostliny.

 

 

Veřejné prostory


Část: 1

Veřejné prostory - Část 1

Veřejný prostor je novým typem pozemku, který Simíkům umožňuje společné scházení a nastolování změn. Tyto společné prostory se mohou měnit na základě hlasování Simíků u komunitní hlasovací tabule. Pozemky typu veřejný prostor je možné proměnit v městskou zahradu, tržiště nebo tvůrčí prostor!

Část: 2

Veřejné prostory - Část 2

Pro hráče se každý veřejný prostor skládá ze čtyř samostatných pozemků. Aktivní pozemek je ten. který se momentálně nachází ve světě, nicméně přístup ke všem čtyřem můžete získat pomocí režimu stavby a informací o pozemku.


Část: 3

Veřejné prostory - Část 3

Každý podnik ve veřejném prostoru je kompletním podnikem sám o sobě a má své vlastní požadavky, vlastnosti i rozložení.

 

 

Tvorba nových věcí


Část: 1

Tvorba nových věcí - Část 1

Výroba věcí v rozšíření Ekobydlení umožňuje vzít něco starého a vyrobit z toho něco jiného. Prvním krokem je recyklace pomocí recyklátoru. Recyklovat můžete cokoliv v simíkovském inventáři nebo v inventáři domácnosti. Poté díly a kousky získané recyklací vezmete a vytvoříte z nich nové předměty pomocí fabrikátoru. Noření do popelnic poslouží jako skvělý zdroj věcí. které můžete recyklovat!

Část: 2

Tvorba nových věcí - Část 2

Při použití recyklátoru obdržíte novou měnu. které říkáme díly a kousky. Díly a kousky jsou potřeba pro výrobu předmětů pomocí fabrikátoru. Při najetí kurzorem na prostředky domácnosti nebo na recyklátor se dozvíte, kolik dílů a kousků máte.

 

 

Část: 3

Tvorba nových věcí - Část 3

Výrobu nového předmětu zahájíte kliknutím na fabrikátor. Okno výběru vám umožní zvolit si předmět a barevné provedení. Abyste mohli vytvářet předměty jiných barev, budete potřebovat barviva. Barviva můžete zakoupit, dostat darem nebo objevit při interakci s dalšími položkami z rozšíření Ekobydlení.

Dovednost fabrikace si zlepšíte výrobou předmětů pomocí fabrikátoru nebo u stolku pro výrobu svíček. Zvýšení úrovně v této dovednosti vašim Simíkům zpřístupní recepty na tvorbu nových předmětů. Materiálem pro výrobu pomocí fabrikátoru jsou díly a kousky, které je možné získat pomocí recyklátoru.

Část: 4

Tvorba nových věcí - Část 4

U stolku na výrobu svíček můžete využít díly a kousky a také barviva a vosky a vytvářet pomocí nich výrobky nejrůznějších tvarů a barev. Kupte si vosk nebo využijte čerstvý vosk získaný ze sójových bobů a vytvořte pomocí něj svíčku. Na vyšších úrovních budou některé svíčky ovlivňovat náladu vašich Simíků.

 

 

 

 

 

Část: 5

Tvorba nových věcí - Část 5

Také můžete využít bublovar a vyrobit pomocí něj bublodžus. Bublovar ke svému provozu nepotřebuje díly a kousky, ale využívá přísady, jako je třeba ovoce. Nejprve do něj budete muset vložit přísady a potom bude třeba zahájit proces bublovaření. Po jeho skončení budete moci z přístroje vyjmout hotový nápoj. Můžete použít více přísad a vytvořit tak více kusů nápoje, což ale bude stát o něco víc simoleonů. V přepočtu na jednu láhev to ale stále bude výhodnější.

 

 

Objekty produkující elektřinu nebo vodu


Část: 1

Objekty produkující elektřinu nebo vodu - Část 1

V režimu stavby si nyní můžete zakoupit nejrůznější objekty, které produkují vodu a elektřinu. Vodu a elektřinu vytvořenou těmito objekty můžete použít ke sníženích svých plateb za tyto služby. Tyto objekty také umožní domácnosti využívat elektřinu a vodu i v případech, kdy by jinak nebyly dostupné.

 

 

Část: 2

Objekty produkující elektřinu nebo vodu - Část 2

Abyste zjistili, zda objekt produkuje nebo spotřebovává elektřinu nebo vodu. podržte nad ním v nákupním katalogu kurzor. Zobrazí se popis, který vás informuje, zda objekt vyžaduje nebo produkuje elektřinu, případně vodu.

Vodu produkují objekty, jako je atmosférický generátor vody a sběrač vláhy. Elektřinu produkují elektrický generátor, solární panel a větrná turbína. K vytváření nebo spotřebě elektřiny a vody mohou přispívat také některé vlastnosti pozemku a objekty z režimu stavby.

Část: 3

Objekty produkující elektřinu nebo vodu - Část 3

Pokud domácnost vytváří více elektřiny nebo vody. než kolik spotřebovává, je možné prodat přebytky. Přejděte do nabídky Služby a účty a to buď pomocí poštovní schránky nebo pomocí týdenního vyúčtování služeb.

Výchozím nastavením je. že se přebytky automaticky prodávají, ale také se můžete rozhodnout si je nechávat pro budoucí potřebu. Toto nastavení můžete upravit v nabídce Služby a účty.

 

 

Akční plány sousedství


Část: 1

Akční plány sousedství - Část 1

Akční plány sousedství (zkracujeme jako APSy) umožňují vašim Simíkům. aby osobně ovlivnili vzhled a fungování svého sousedství. Plány mohou mít různé efekty. Například mohou ovlivnit, jak dobře jsou Simíci za danou práci placeni, jak se chovají NPC postavy, a dokonce i to. jak velkou zátěží pro životní prostředí dané sousedství je.

V obytných sousedstvích je možné mít aktivní až čtyři akční plány současně.

Část: 2

Akční plány sousedství - Část 2

Hlasováním o akčních plánech týkajících se zelených iniciativ a moderního rozvoje můžete změnit podobu celého sousedství, a to doslova!

Zelené iniciativy obvykle do sousedství vnesou více stromů a promění jeho zátěž na životní prostředí na zelenou. Moderní rozvoj vizuálně zkrášlí ulice, okolní budovy a další prvky.

 

 

Část: 3

Akční plány sousedství - Část 3

V průběhu hlasování mohou Simíci hlasovat pomocí své poštovní schránky nebo u veřejné hlasovací tabule. Všechna sousedství města Evergreen Harbor mají na ulici svou vlastní hlasovací tabuli.

Že nebydlíte v Evergreen Harbor? To nevadí! Kromě vlastní poštovní schránky mohou Simíci k hlasování využít i veřejnou hlasovací tabuli, kterou je možné umístit na libovolný podnikový pozemek.

Část: 4

Akční plány sousedství - Část 4

K hlasování Simíci potřebují vliv. Každý hlas stojí 10 bodů vlivu. přičemž Simíci mohou odevzdat tolik hlasů, na kolik jim vystačí jejich vliv.

Simíci mohou vliv získávat různě. Například:
• Dodržováním pravidel aktivního plánu sousedství
• Aktivní účastí v kariéře městského designéra
• Povýšením v libovolné kariéře
• Pozitivním seznámením s ostatními Simíky
• Navázáním přátelských vztahů (přátelé, dobří přátelé a nejlepší přátelé) s ostatními Simíky
• Dáváním dárků ostatním Simíkům
• Učením ostatních Simíků
• Pořádáním akcí

Část: 5

Akční plány sousedství - Část 5

Na panelu Simologie (Y) najdete novou sekci Akční plány sousedství, která vám zajistí rychlý přístup k nejrůznějším informacím o akčních plánech sousedství.

Uvidíte tu. kolik bodů vlivu váš aktivní Simík má. od kdy do kdy se hlasuje a zda se momentálně hlasuje, nebo ne.

Pokud se momentálně nehlasuje, nezoufejte, jelikož hlasování začíná a končí každý týden ve stejný den. Vaši Simíci tak budou mít čas prohlédnout si akčníplány sousedstvína tabuli pro komunitní hlasování a připravit se na příští týden. Zároveň také mohou v mezičase nasbírat trochu vlivu.

Část: 6

Akční plány sousedství - Část 6

NPC postavy také mohou hlasovat. Pokud vaši Simíci chtějí NPC postavy využít ve svůj prospěch, mohou se je pokusit přesvědčit o podpoře daného vybraného APSu.

Pokud už je nějaký APS aktivní a vaši Simíci by si přáli spíše jiný vývoj, mají možnost sepsat petici o zrušení libovolného plánu, který je v sousedství aktivní.

Zrušení plánu vyžaduje trochu práce. K úspěšnému zrušení aktivního plánu je třeba úspěšně požádat o podpis kvůli zrušení pět různých Simíků a je třeba to stihnout před uzavřením aktuálního hlasování.

 

Část: 7

Akční plány sousedství - Část 7

MOŽNOSTI
Hlasování NPC postav vypnete pomocí volby Zapnout hlasování NPC postav na panelu voleb Ekobydlení

CHEATY
Podržením klávesy Shift a kliknutím na libovolnou tabuli pro komunitní hlasování nebo poštovní schránku svého Simíka získáte přístup k následujícím cheatům:
• Okamžitě aktivovat akční plán sousedství
• Okamžitě zrušit akční plán sousedství (k dispozici pouze v případě, že je nějaký plán aktivní)
• Dát Simíkovi vliv +15

 

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm