Aktualizace: 30. listopadu 2021 | The Sims 4 CZ

Aktualizace: 30. listopadu 2021


DeadKarlos | 1. prosince 2021 | Návštěvnost 519

 

Aktualizace: 30. 11. 2021

PC: 1.82.99.1030 / Mac: 1.82.99.1230

Konzole: Verze 1.50

Zdroj: Electronic Arts | -SimGuruRusskii

 

 

 

Co je nového?


Představujeme Příběhy ze sousedství

Jak už jste slyšeli v pořadu Inside Maxis, přinášíme do hry první část naší nejnovější funkce nazvané Příběhy ze sousedství.

Tato funkce přidává na zajímavosti (a to pořádně!) a obohacuje život Simíkům ze sousedství, kteří žijí mimo vaši aktuální domácnost. Jak už zmínil Nate na blogu, dnešní aktualizace bude zaměřená na Simíky, kteří jsou nějak propojení s vaší domácností a už s ní nějak navázali vztah. Dávejte si pozor na to, co jim řeknete!

Nejprve omrkněte nové společenské interakce v kategoriích Přátelské a Zlé. Vaši Simíci se mohou ostatní pokusit přesvědčit k určitým životním změnám. A platí to i obráceně – vaši Simíci se mohou kamarádů přeptat na jejich názor ohledně vlastních životních změn. Přibyly dvě (ano, dvě!) nové aspirace, které nové příběhy doplňují. Pokud si nechcete nechat ujít žádné drby, staňte se sousedskými důvěrníky. Tedy staňte se jimi, pokud chcete, aby vaši Simíci pomáhali změnit životy svých sousedů k lepšímu. Tito Simíci budou moci získat vlastnost za odměnu důvěrník, která zvyšuje šanci na to, že povedou příjemné konverzace, které se nepokazí.

Pokud ale vaši Simíci chtějí spíš něco… páchat, mohou se stát ničemnými Valentýny, kteří chtějí pokazit milostné životy všech Simíků a to včetně těch vlastních. Co k tomu dodat... prostě máme rádi chaos. Simíci, kteří se vydají na tuto dráhu plnou neplechy, si vyslouží novou vlastnost Zvrácené srdce, díky které budou všechny smutné náladovky a náladovky v rozpacích mizet rychleji. Také získají o trochu více společenskosti ze společenských interakcí z kategorií zlé a neplecha. Čekají vás zlomená srdce, nesplněné sny a pokažené vztahy!

Podrobné informace o Příbězích ze sousedství najdete v příspěvku na blogu od Natea.

 

Logitech G LIGHTSYNC

Pokud na počítači se systémem Windows využíváte myši, klávesnice nebo sluchátka s technologií Logitech G LIGHTSYNC, můžete si The Sims 4 vychutnávat ještě imerzivněji. Světelné schéma The Sims 4 můžete ve hře zapnout nebo vypnout v Nastavení hry > Další pomocí volby Zapnout dynamické osvětlení klávesnice.

Periferní zařízení s technologií Logitech G LIGHTSYNC podporují následující efekty:

 • V hlavní nabídce a během načítání budou periferní zařízení svítit jako točící se plumboby.
 • Také odrážejí náladu vybraných Simíků.
 • Při návštěvě tajných světů budou mít barevné schéma inspirované daným světem.

Nezapomínejte, že technologie Logitech G LIGHTSYNC vyžaduje Logitech G HUB, který si můžete stáhnout ze stránek www.logitechg.com.

 

A v neposlední řadě

Využili jsme této příležitosti k přidání preferencí mají a nemají v oblibě k hudbě cottagecore (kategorie hudba) a také k vyšívání (sekce aktivity). Už tam sice měly být, ale jsme rádi, že jsme je dodali alespoň v této aktualizaci!

Také jsme v této aktualizaci vylepšili ikonu vlastnosti Nevypočitatelný/á, aby lépe vystihovala tuto vlastnost.

A do režimu stavby jsme také přidali „Okno Skrz sklo pohlédněte“, které bylo k vidění na propagačních obrázcích výbavy Industriální bydlení. Najdete ho mezi okny ze základní hry v kategorii Okna.

Věříme, že se vám tyto novinky a změny budou líbit. Teď pojďme na opravy chyb.

 

 

 

Opravy


 

The Sims 4 Ikona The Sims 4


 • Plní se vám hra prázdnými domácnostmi? Nachystali jsme opravu, která vás při načítání hry zbaví prázdných domácností.
 • Vaše manikúra teď bude poznat na první pohled – a to v tom dobrém slova smyslu. Je to něco, co doplňuje celý váš vzhled a úbor, přičemž zároveň přidává osobnost a dodává důraz. Jenže manikúra má skutečně jen doplňovat a nemá se doslova stát součástí celého úboru, aby přes něj byla vidět čára. Proto jsme to opravili. Tato oprava byla provedena v několika různých prvcích nástroje Vytvořit Simíka v základní hře i balíčcích.
 • Patříte mezi úplně nejšikovnější Simíky široko daleko. Jste šikovní dokonce do té míry, že jste schopni přidat pumpu na H2O i k záchodu, u kterého vůbec nejste... asi vaší myslí? Tak to už nepůjde! I když by bylo pěkné opravovat věci jakýmsi „kouzlem“, toto konkrétní vylepšení bude vyžadovat, aby Simíci byli v přímém (ano, fyzickém) kontaktu s danou toaletou.
 • Když už tu mluvíme o šikovnosti a kutilství, už se vaši Simíci někdy snažili opravit svou vanu kombinovanou se sprchou nebo obyčejnou vanu, ale nějak se k nim nemohli dostat? Tak teď by to mělo být vyřešené. Také jsme opravili stejnou chybu, která nastávala, když se Simíci snažili vylepšit recyklátor vody nebo pumpu na H2O.
 • Simíci strašně rádi pečou dorty a baví je péct a zdobit ve skupině s ostatními Simíky. Jenže je nebavilo, že na ně nemohli přidávat ozdoby a svíčky. Teď už mohou. Takže nechte Simíky upéct dort, nazdobit ho a také ho zkonzumovat.
 • Znáte tu situaci, když vám kamarád řekne, že má něco rád, ale ve skutečnosti to tak není a vy to na něm poznáte? Stejné to bylo i se Simíky, kteří něco mají v oblibě, ale jejich myšlenkové bubliny ukazovaly pravý opak. Takže jsme trochu poladili, aby jejich myšlenky lépe odpovídaly jejich pocitům a aby správně dokázali vyjádřit, co mají a nemají v oblibě. Upřímnost je nade vše.
 • Seznamování může být dost náročné a pro mě to platí dvojnásob... jsem totiž introvert. A ještě horší to je, když interakce Poznat neodhalí vlastnosti. Ale bez obav, už jsme to vyřešili, takže Simíci se už nebudou do takhle náročné situace dostávat.
 • Všimli jste si, že Simíci v poslední době častěji dělají animaci „Aha!“ nebo „Heuréka!“, i když nepracují ve vědecké kariéře? Tato aktualizace zajišťuje, že k „Aha!“ momentům už nedochází tak často, když Simíci nepracují ve vědecké kariéře (stále k nim bude docházet kvůli hodnocení prostředí, ale ne tak často). I když buďme upřímní. Pokud Simíkům náhle něco dojde, neměli by prostě vykřiknout: „Heuréka!“? Co myslíte?
 • Duchové teď opět mohou konzumovat ambrózii a znovu se stát obyčejnými Simíky! Není to snad zápletka filmu o kamarádském duchovi? Zní mi to nějak povědomě.
 • Simíci perfekcionisté si teď uloží své malby do inventáře místo toho, aby po dokončení dokonalého obrazu začali zase od píky. Možná se o tu dokonalost snažili... až moc.
 • Rád se dozvídám všechno možné o lidech, které znám a mám rád, ale dostávat zprávy typu má/nemá v oblibě od Simíků v domácnostech, za které nehraju, to tedy není nic pro mě. Jako je to hezké, ale není to úplně vhodné. Tento problém už by měl být vyřešený a teď uvidíte pouze zprávy domácnosti, za kterou momentálně hrajete.

 

Rozšíření: Společná zábava Ikona Společná zábava


 • Byla přidána ikona sáňkařského klubu.

 

Rozšíření: The Sims 4 Ekobydlení Ikona Ekobydlení


 • Takže jste si oblíbili vertikální zahradničení – skvěle se hodí do skromnějších prostor! Pořídili jste pár vertikálních květináčů Moderní rozkvět, začali jste svým rostlinám zpívat, pečlivě o ně pečujete, mluvíte s nimi a rozhodli jste se pěstovat humánní maso, jenže se vám ho nedaří sklízet? Prošli jsme všechny naše květináče a hezky jim zazpívali, takže teď zase budete moci sklízet z vertikálních květináčů humánní maso.
 • Fabrikované stojací světlo (to s oblým spodkem) je teď možné fabrikovat.

 

Rozšíření: The Sims 4 Život na venkově Ikona Život na venkově


 • Je hezké vypomáhat své komunitě. A pokud jí vypomáháte v Henfordu nad Bagley, je to ještě lepší. Simíci, kteří nabízejí pomocnou ruku a rádi seznamují a dohazují, mohou provést interakci „Povzbudit k flirtování s“. Tak jen povzbuzujte! Ale nezapomeňte mi potom všechno vyprávět!
 • Chystáte se na trh ve Finchwicku? Úroda, lamy, krávy a kuřata... Simíci, kteří do soutěže na trhu přihlásí vysoce kvalitní položky, budou mít větší šanci umístit se na prvním místě. Pozdravujte ode mě na trhu ve Finchwicku... strašně mě to tam bavívalo.
 • Výzva Jednoduché bydlení pro vás může být skutečně přínosná. Problém to je v případě, kdy nemůžete jíst onigiri, rámen s mořskými řasami ani maki rolky s avokádem. Naši designéři se rozhodli, že mořské řasy už by neměly být tajnou přísadou, takže teď si tato jídla můžete připravit, i když žijete jednodušším životem.

 

Herní balíček: Návštěva v lázních Ikona Návštěva v lázních


 • Chtějí se vaši Simíci stát specialisty sebepéče, ale nedaří se jim udržet si pravidelnou klientelu, takže nedokáží splnit daný cíl? Tak to už by mělo být vyřešeno, pojďte tedy hned na to.

 

Herní balíček: Říše kouzel Ikona Říše kouzel


 • To jsme my, ti opravdoví Simíci! Jsou nejlepší v celém vesmíru! Pokud si Simíci dali lektvar nesmrtelnosti, tak by měli být nesmrtelní. A jelikož teď lektvar dokonce i funguje, nebude se jim rovnat nikdo a nebudou mít žádného rivala.

 

Herní balíček: Interiér snů Ikona Interiér snů


 • Interiérovým designérům na vyšších úrovních jsme trochu upravili platy. Osobně v tom sice žádný problém nevidím, i interiéroví designéři potřebují peníze, ale ve srovnání s ostatními úrovněmi stejné kariéry to možná bylo až trochu moc.
 • Když už jsme si mysleli, že kleptomani konečně našli někoho, kdo se jim schopnostmi vyrovná, museli se pustit do těch dětských stanů. Ale co se dá dělat? Problém jsme opravili, takže při použití interakce Pokusit se štípnout se už nestane, že stan nezmizí z pozemku a nebude ani v simíkovském inventáři... tedy, žádném inventáři. Takže po této opravě štípnuté stany uvidíte v inventáři domácnosti.

 

Kolekce: Parádní pletení Ikona Parádní pletení


 • Simíci se zapnutou autonomií teď mohou plést, když jim bude chybět zábava. Prostě se budou chtít trochu zabavit.

 

Výbava: Velký úklid Ikona Velký úklid


 • Ti rozkošní – i když trošku špinaví – prachokrálíčci už zase vyvádějí! Pokojské totiž neměly to srdce, aby se prachu zbavily úplně. Řekli jsme jim, že je to v pořádku, že žádní skuteční králíčci k úhoně nedojdou (jenom ti prachoví), takže teď půjdou po prachu s mnohem větší vervou.

 

 

 

NovinkyNovinky
San Sequoia IkonaSan Sequoia

19. září 2023
Výbava IkonaVýbava

19. července 2023
Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaThe Sims 4: Střední škola

17. června 2023
Copperdale IkonaCopperdale

10. března 2023
Cheaty: Střední škola IkonaCheaty: Střední škola

21. února 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Přiřazené pozemky (Rodinný život)

19. září 2023

Nové Aspirace (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Vlastnosti (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Události (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Oblíbenosti (Rodinný život)

13. září 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm