Aktualizace: 27. května 2021 – PC 1.75.125.1030 | The Sims 4 CZ

Aktualizace: 27. května 2021 – PC 1.75.125.1030


DeadKarlos | 31. května 2021 | Návštěvnost 514

 

Zdroj: Electronic Arts | -SimGuruRusskii, SimGuruJill a SimGuruPJ

 

Na oficiálních stránkách Electronic Arts se nachází obrázky.

 

 

Co je nového?


Další možnosti pro umisťování patrových postelí

S patrovými postelemi jste si určitě už pohráli. Teď si s nimi můžete pohrát ještě víc!  Pod horní palandu teď můžete umístit více různých objektů: manželské postele, šatníky, stoly, křesla a dvojsedačky. To všechno se krásně vejde a funguje přesně tak, jak byste čekali.  Také můžete vytvořit něco neotřelého tím, že tyto objekty umístíte kolmo vůči horní palandě. Šatníky, stoly a jednopostele můžete natočit dvěma různými způsoby! Ať už šetříte místem nebo chcete přichystat spaní až pro tři Simíky, patrové postele jsou teď univerzálnější než kdy předtím.

 

Má a nemá v oblibě

Simíci teď mají a nemají v oblibě určité věci! Náš první průchod základní hrou pro věci, které Simíci mají a nemají v oblibě, přinesl možnost nastavit si, zda Simíci mají (či nemají) v oblibě různé barvy, hudební žánry a aktivity. Provedete to v nástroji Vytvořit Simíka poblíž molekuly vlastností.

Každý Simík (od věku dítěte) může mít až 20 věcí, které má/nemá v oblibě. Tyto věci mohou být vybrány ze všech výše zmíněných kategorií. Má váš Simík v oblibě blues, ale nemá v oblibě hraní na kytaru? Má vaše Siminka ráda úplně všechny barvy s výjimkou oranžové? Jejich jedinečný vkus a rozhodnutí o tom, na co se jejich preference zaměří, jsou jen na vás! Milí rodičové, všechno je v pořádku, už můžete klidně přiznat, že nemáte v oblibě dětské rádio.

Na informačním panelu Simíků v režimu života uvidíte jednotlivé věci, které váš Simík má a nemá v oblibě. A decentně se tyto preference budou také projevovat během hraní.

Pokud Simíkům nenakážete jinak, pokusí se vyhýbat aktivitám, které nemají v oblibě, nebo při nich stráví jen minimální nutnou dobu. Takže například Simíci, kteří nemají v oblibě vaření, si budou dávat jenom rychlá jídla, a Simíci, kteří nemají v oblibě videohry, nebudou hrát hry na telefonu. Pokud Simíky pošlete dělat něco, co nemají v oblibě, dostanou negativní náladovky (napjatý/napjatá), a dokonce se jim mohou zpřístupnit kontextové interakce, které jim umožní stěžovat si na danou aktivitu ostatním Simíkům. Na druhou stranu platí, že se Simíci budou o své vůli snažit dělat aktivity, které mají v oblibě, a také jim to více vylepší náladu. Poslech hudby, kterou Simíci mají nebo nemají v oblibě, jim dá pozitivní nebo negativní náladovky a může vést také k něčemu, čemu říkám „zamračený taneček“.

Jelikož systém věcí, které Simíci mají a nemají v oblibě, má být nedílnou součástí osobností Simíků, Simíci mohou při hraní narazit také na chvíle, kdy objeví něco nového, co budou nebo nebudou mít v oblibě. Pokud se třeba věnují nějaké aktivitě v konkrétní náladě, objeví se vám výzva s otázkou, zda chcete danou aktivitu přidat do seznamu věcí, co mají nebo nemají v oblibě.

Nebojte se toho! Tyto preference nejsou neměnné. Co Simíci mají a nemají v oblibě, můžete kdykoliv změnit v nástroji Vytvořit Simíka.

Pokud se chcete dozvědět, co mají a nemají v oblibě NPC postavy, můžete použít nové společenské interakce Zeptat se na oblíbenou barvu, Zeptat se na hudební vkus a Zeptat se na koníčky.

 

Nové barvy vlasů!

Jak jste si asi všimli v předchozím dílu Sims 411 <nervózní smích>, přidali jsme do režimu Vytvořit Simíka šest nových barev vlasů, kterými si můžete Simíky vyladit. Klidně bychom tu o nich mohli mluvit a říct vám, jak se jmenují, ale nejlepší bude vám je přímo ukázat!

 

 

Opravy


 

 

Konzole


 • Opravili jsme problém, ke kterému docházelo na konzolích Xbox i PlayStation a který způsoboval, že při vypnutí systému prachu z Velkého úklidu docházelo k zamrzání hry.

 

The Sims 4


 • Opravili jsme problém, který neumožňoval všem Simíkům v kariérách a ve škole jít do práce/školy ve volném čase ani o svátcích (s výjimkou dovolené). Když jste jednou na dovolené, tak jste prostě na dovolené. Nebuďte jako já, já totiž o dovolené pracuji.
 • O nákupech z nervozity už jsme slyšeli, ale o vaření z nervozity? Simíci teď už nebudou každopádně sami o sobě donekonečna vařit jídlo, na které pak zapomenou. Jídlem by se totiž skutečně nemělo plýtvat.
 • Pokud jste měli obavu z toho, co bude se vším tím přebytečným jídlem z přehnaného vaření... a také z faktu, že Simíci o něj vůbec nejevili zájem, i když měli hlad... Pak už se bát nemusíte. Simíci teď budou jíst zbytky sami od sebe, když dostanou hlad. Takže žádné jídlo nepřijde nazmar!
 • Opravili jsme problém, který způsoboval, že barvy pokožky nemluvňat si vzájemně neodpovídaly v různých částech hry (například ve frontách interakcí).
 • Chtěli jste, aby vaši Simíci odešli z práce dřív, ale nešlo to? Všichni už jsme to někdy zažili, ale vaše Simíky už to trápit nemusí!
 • Uklízení po batolatech je někdy dost náročné, ale obvykle alespoň víte, odkud všechen ten nepořádek pochází, no ne? Takže když na podlaze uvidíte nepořádek z ovoce a zeleniny způsobený resetováním Simíků, ke kterému dochází, když v jejich blízkosti batolata něco jí... To prostě není vůbec fér. Ale bez obav, už se to stávat nebude... tedy doufáme.
 • Jste smutní Simíci? Myslím tím opravdu hodně smutní Simíci? Když cestujete mezi světy, neměli byste být... smutní a bez náladovek. Smutní ve světech... byste být neměli.
  • Řekli vám ti Simíci, kteří byli pořád smutní i bez náladovky, jak se jim to stalo? Teď by k tomu již nemělo docházet.
 • Ve spolupráci s lokalizačním týmem jsme jako obvykle provedli několik úprav a vylepšili herní texty a překlady ve všech balíčcích.
 • Učinili jsme přítrž chybovým kódům: 102:eb3376f3:a777e5d8 a 109:812fe7cb:f1565180, které se některým hráčům objevovaly. Doufáme, že se nejedná o návrat ságy chybových hlášek… tedy alespoň v to doufám.

 

Hurá do práce


 • Opraven vizuální problém s prvky z nástroje Vytvořit Simíka ymHair_EP01LongWavySwept a yfHair_EP01LongWavySwept, který způsoboval zobrazování švů při použití na opačnou stavbu těla.

 

Říše kouzel


 • Simíci kouzelníci se už nebudou resetovat, pokud zrušíte přípravu lektvarů a pak v ní pokračujete.

 

Výprava na Batuu


 • Dveře do kantýny Velkolepý vstup jsou nyní v režimu stavby k dispozici v kategorii Vysoké dveře.

 

Zahrada za domem


 • Opraven problém s horním dílem z nástroje Vytvořit Simíka yfTop_SP08TeeBoatNeck, který způsoboval podivné stíny (které snad nejsou předzvěstí ničeho špatného) nebo podivné zbarvení spleteného lemu.

 

Minibydlení


 • Na dvojsedačky, které jsou součástí vyklápěcích postelí, jsme přidali interakci Odpočívat. Takže klidně odpočívejte... Pokud to tedy dovedete... Na vyklápěcí posteli. <mrkací smajlík ;)>

 

Parádní pletení


 • Ani sníh, ani déšť, ani slunečno, ani Vlad v temnotě noci nedokáže zabránit odeslání výrobků na Plopsy. Simíci teď budou moci bleskurychle svá mistrovská díla prodat na Plopsy.
  • Zatímco jsme pilně pracovali na zasílání na Plopsy, opravili jsme také problém, který způsoboval zobrazení možnosti Poslat na Plopsy dvakrát. Ta druhá tam asi byla proto, kdyby ta první selhala! Opatrnosti není nikdy nazbyt!

 

Velký úklid


 • Opravili jsme vizuální problém způsobený prvkem nástroje Vytvořit Simíka yfTop_SP18BlouseCrop_SolidOrange, který vedl k tomu, že položka yfShoes_SP18MaryJanes_Black vypadala trochu pruhovaně, což nemělo ten správný šmrnc. Stejně tak vznikal problém s položkou yfBottom_GP08SkirtLayered z Říše kouzel. Je to jenom shoda okolností? To ví jenom paranormální tvorové.

 

Velký úklid


 • Náladovka Čistoskvoucí prostředí byla opravdu hypersilná! Takže pro Simíky bylo skutečně náročné dostat se také k ostatním náladám. I když úklid má být... rozumná volba, chtěli jsme věci trochu lépe vybalancovat.

 

 

 

NovinkyNovinky
San Sequoia IkonaSan Sequoia

19. září 2023
Výbava IkonaVýbava

19. července 2023
Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaThe Sims 4: Střední škola

17. června 2023
Copperdale IkonaCopperdale

10. března 2023
Cheaty: Střední škola IkonaCheaty: Střední škola

21. února 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Přiřazené pozemky (Rodinný život)

19. září 2023

Nové Aspirace (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Vlastnosti (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Události (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Oblíbenosti (Rodinný život)

13. září 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm