Jak na bylinkářství | The Sims 4 CZ

Jak na bylinkářství


Electronic Arts | 21. ledna 2015 | Návštěvnost 708

Zdroj: Oficiální stránky EA.com
Napsal:SimGuru Emory

Bylinkářství je úplně nová dovednost, kterou najdete v herním balíčku The Sims 4 Únik do přírody. S její pomocí dokáží Simíci rozpoznat volně rostoucí rostliny a připravovat bylinné elixíry na grilu nebo na sporáku. Tento průvodce vám prozradí, jak rostliny rozpoznat a jak začít s přípravou bylinných elixírů.

 

Vítáme vás v Žulových kaskádách


V Žulových kaskádách na vás čeká nejrůznější volně rostoucí květena, kterou najdete v tábořišti, lese i horách. Na dovolené si proto všímejte malých keříků nebo trsů hub, které může posbírat. Pokud něco podobného uvidíte, klikněte na to!

 

Poznávání neznámých rostlin


Než nějakou rostlinu použijete pro přípravu bylinného elixíru, nejprve ji musíte identifikovat. Simíci sice mohou sníst i neznámé rostliny, ale nemusí to být úplně bezpečné! V Žulových kaskádách roste celá spousta jedovatých rostlin, které mají dost nepříjemné účinky. Váš Simík se po jejich konzumaci může začít cítit napjatě nebo mu třeba může selhat močový měchýř.

 

Chcete-li zkusit rostlinu rozpoznat, klikněte na ni v inventáři Simíka a vyberte „Pokusit se rozpoznat“. Váš Simík sklidí rostlinu, uždíbne si z ní malý kousek a pokusí se zjistit, o jaký druh se jedná. Simík se tak zlepší v bylinkářství, a to i v případě, že rostlinu nepozná.

 

Podle popisu jednotlivých rostlin poznáte, které druhy potřebujete pro přípravu konkrétních elixírů.

 

 

Příprava bylinných elixírů


Jakmile nasbíráte dostatek bylinek (a možná i pár hmyzích exemplářů), můžete se pustit do přípravy elixíru. Můžete to provést na libovolném grilu nebo sporáku. Na vyšší úrovni dovednosti bylinkářství se Simíci naučí nové recepty. Ale nezapomínejte: před použitím musí Simíci rostliny identifikovat.

Simíci s dovedností bylinkářství na vyšší úrovni dokáží vytvořit kvalitnější a silnější bylinné elixíry. I při přípravě elixírů si vylepšujete dovednost bylinkářství. Pokud s jedním Simíkem nasbíráte a identifikujete pořádnou dávku rostlin a pak z nich se stejným Simíkem připravíte elixíry, ani se nenadějete a budete ve hře mistrem bylinkářství.

 

 

Účinné bylinné elixíry


Váš Simík může objevovat a vytvářet spoustu elixírů. Některé se dokonce připravují z jedovatých rostlin a hmyzu. Pojďme se teď společně podívat, co všechno elixíry z nového herního balíčku dovedou.

 

Mazací repelent proti hmyzu: tento elixír připravovaný z otravné bezinky a bazalky vás ochrání před hmyzími kousanci i bodanci. A vzhledem k tomu, že Žulové kaskády jsou hmyzu plné (obzvlášť otravní jsou moskyti)...

 

Likvidátor smutku: je váš Simík prakticky neustále sklíčený a vám je ho líto? Pak je pro vás tento elixír jako dělaný. Stačí pár bezinek a světluška. Pak už jen výslednou směs natřete Simíkovi na kůži. Pokud je dostatečně kvalitní, může smutné náladovky zcela odstranit.

 

Extrakt z ohnivého listí: pravděpodobně můj nejoblíbenější bylinný elixír z celého balíčku. Připravuje se z jedovatého ohnivého listí, smržů a rozdrceného ohnivého mravence. V The Sims 4 jej můžete natřít na stovky nejrůznějších předmětů. Jakmile tento elixír na něco natřete, způsobí nezvladatelné svědění... Simíkovi, který se daného předmětu dotkne. Vystřelte si ze sousedů, kamarádů, a hlavně nepřátel.

 

Hrajte svým stylem


 

Dovednost bylinkářství je skvělým způsobem, jak vyprávět nové, zajímavé příběhy, které do této chvíle nebyly v The Sims 4 možné. U nás ve studiu The Sims jsme vymysleli dva nápady.

 

Zálesácká výzva: zkuste se Simíky přežít v divočině Žulových kaskád! V herním nastaveních si vypněte autonomii a vyrazte do lesa. Dokáže váš Simík přežít v přírodě celý týden a živit se pouze volně rostoucími rostlinami a elixíry, které si sám připraví? Ryby a hmyz poslouží jako vítaný zdroj proteinů. A někde v lesích prý můžete potkat poustevníka, který má zahrádku plnou chutné zeleniny.

 

Večírek s ohnivým listím: vyrazte do Žulových kaskád a nasbírejte tam jedovaté ohnivé lístky a smrže. Hlavně se pokuste najít co nejvíce ohnivých mravenců, protože ti se vyskytují pouze v Žulových kaskádách. Po skončení dovolené si doma můžete jedovaté ohnivé lístky a smrže zasadit do truhlíků a vypěstovat si jich víc. Následně ze získaných přísad připravte co nejvíce extraktů z ohnivého listí. A pak je u vás doma natřete na všechno, co vás napadne, a sezvěte své kamarády na opravdu „zábavnou“ domácí pařbu. Když se vaši hosté dotknou nábytku, začne je všechno svědět a předvedou vám pěkný taneček. Svůj dům plný svědivých substancí bohužel nebudete moci nahrát přímo do Galerie, protože jsme se rozhodli, že při nahrávání veškeré stopy ohnivého lístku odstraníme, aby se nic netušící hráči nemohli nachytat.

 

Doufáme, že vás tyto nápady postrčí správným směrem a že se při hraní s bylinkářstvím pořádně pobavíte. Už se nemůžeme dočkat, co všechno hráči vymyslí!

 

 

NovinkyNovinky
Herní balíček: Vlkodlaci IkonaThe Sims 4: Vlkodlaci

29. ledna 2023
Relikvie z Moonwoodu IkonaRelikvie z Moonwoodu (Sbírka)

26. ledna 2023
Vlkodlak IkonaBytost: Vlkodlak

25. ledna 2023
Moonwood Mill IkonaMoonwood Mill

26. září 2022
Herní balíček: Svatební příběhy IkonaSvatební příběhy

19. září 2022

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Nové Lekce (Vlkodlaci)

12. října 2022

Nové Cheaty (Vlkodlaci)

7. října 2022

Nová Mínění (Vlkodlaci)

26. září 2022

Nová Aspirace (Vlkodlaci)

24. září 2022

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm