Pojďme se podívat, jak se v The Sims 4 upravují pozemky a celé světy | The Sims 4 CZ

Pojďme se podívat, jak se v The Sims 4 upravují pozemky a celé světy


Electronic Arts | 18. října 2014 | Návštěvnost 1605

 

Zdroj: Oficiální stránky EA.com
Napsal: SimGuru Grant

V The Sims 4 je spousta možností, jak si přizpůsobit hraní podle svého. Jednou z nich je úprava pozemků.

Níže najdete podrobný návod k úpravě pozemků v The Sims 4.

Jako příklad použijeme pozemek Lapač písku v Lázeňské Oáze. Řekněme, že už nechci, aby to byl obytný pozemek, ale chci z něj udělat něco jiného. Co třeba taková knihovna?

Vyrazte do Lázeňské Oázy, vyberte Lapač písku a podívejte se na možnosti zobrazené v kontextové nabídce. Můžete tu (od shora dolů):

  • Nastěhovat novou rodinu
  • Volně stavět. V tomto režimu nejste omezeni penězi. Pro nastěhování na takto upravený pozemek ale peníze stále potřebujete.
  • Klikněte na tři tečky (…), kde najdete další volby včetně změny typu pozemku. Jelikož chceme vytvořit knihovnu, tak právě sem klikneme.

Obrázek pozemku 1

 

Zobrazí se nám dialogové okno se všemi možnými typy pozemků.

Kliknu na Knihovna a následně na zaškrtávátko. Prý musím nejdřív do režimu stavba a provést některé úpravy. Co to znamená?

Obrázek pozemku 2

 

Každý podnik ve hře musí obsahovat předem určené předměty, aby mohl správně fungovat. Díky tomu uvidíte například za barovým pultem barmana a v posilovně Simíky na cvičebních strojích. Než bude podnik „použitelný“, musíme ho pořádně připravit a vyladit.

Kliknutím na zaškrtávátko tedy přejdeme do režimu stavba.

Poznámka: podnik nemůžete vytvořit na pozemku, kde bydlí Simíci. Když na pozemku někdo bydlí, jde o obytný pozemek. Chcete-li změnit typ pozemku, na kterém bydlí Simíci, budete je nejprve muset vystěhovat. Vystěhované Simíky najdete ve Správě domácnosti, kterou vidíte níže.

Obrázek pozemku 3

 

Když si pozemek načtete, uvidíte seznam úkolů. Abyste vytvořili platný pozemek vybraného typu, musíte všechny splnit. Vidíte ta zaškrtávátka? Znamenají, že jste splnili všechno, co se v daném bodě vyžaduje. Můžete mít více, než je minimum, ale v každém případě musíte každý bod splnit.

Obrázek pozemku 4

 

Pokud vám seznam úkolů brání ve výhledu, klikněte na modře zakroužkované tlačítko (pokud na něj kliknete podruhé, seznam se vám opět zobrazí).

Co když vás napadne vytvořit si místo knihovny třeba koktejlový bar? Stačí kliknout na ikonu knihy (je červeně zakroužkovaná). Následně můžete vybrat libovolný typ pozemku. Chcete-li pozemek přejmenovat, klikněte na textové pole (zakroužkované zeleně). Chcete pozemek zbořit? Klikněte na buldozér (zakroužkovaný oranžově).

Hráčům, kteří mají potíže s rozpoznáváním barev, se omlouvám. Věřím, že chápete, proč používám tuto rychlou metodu.

Chcete-li přejmenovat nebo zbořit obytný pozemek, můžete použít tlačítka, o kterých jsem vám právě řekl. Všude fungují stejně.

Obrázek pozemku 5

 

A ještě jedna věc: na obytných pozemcích můžete kliknout na vyskakovací nabídku a změnit počet postelí a koupelen. Hra to sama nedokáže, takže je to na vás!

Obrázek pozemku 6

 

Může nastat i situace, kdy potřebujete stavbu přerušit dřív, než jste hotovi. Uvidíte varovnou zprávu, která vám oznámí, že podnik ještě není hotový. Proč? Dokud nedokončíte celý seznam, podnik nebude dokončený. Hra nepozná, že se jedná o knihovnu. Ale žádný strach! Stačí kliknout na tlačítko a vrátit se do Správy světů. Uvidíte zde novou oranžovou ikonu a nápis, který vás informuje, že je nekompletní. Kliknutím na pozemek a výběrem volby Stavět v kontextové nabídce můžete pokračovat, kde jste skončili. Jen nezapomínejte ukládat! Způsobí mi nedokončený podnik nějaké problémy? Ne. Vámi ovládaní Simíci ho sice budou moci navštívit, ale nepotkají tu žádné nehratelné postavy Simíků (NPC). Nebude tedy fungovat jako knihovna, bar ani jako nic jiného. Bude to vlastně takový dům duchů. Jakmile ho dokončíte, Simíci budou vědět, jak ho používat.

Obrázek pozemku 7

 

Druhy pozemků


Ikona

Druh pozemku

Popis

Obytný pozemek

Obytný pozemek

Aktivní

Obecný pozemek

Obecný pozemek

-

Bar

Bar

Společnost

Noční život

Zábava

Knihovna

Knihovna

Společnost

Veřejný pozemek

Posilovna

Posilovna

Společnost

Veřejný pozemek

Koktejlový bar

Koktejlový bar

Společnost

Noční život

Zábava

Muzeum

Muzeum

Společnost

Veřejný pozemek

Noční klub

Noční klub

Společnost

Noční život

Zábava

Park

Park

Společnost

Parky

Rekreace

Nedokončený pozemek

Nedokončený pozemek

Upozornění
pro chybějící požadavky

 

Galerie a úpravy světa


Galerie je beze sporu jednou z nejlepších součástí The Sims 4. Můžu s čistým svědomím říct, že je to jedna z nejbáječnějších věcí, kterou Maxis kdy vytvořil. Opravdu tomu věřím. Pomocí Galerie můžete upravovat svět rychleji a snáze než kdy předtím.

Do Galerie se dostanete z pravého horního rohu obrazovky, bez ohledu na to, v jakém herním režimu jste. Přístup do ní je bezplatný a stačí vám k němu připojení k internetu.

Obrázek pozemku 8

 

Představte si třeba, že nemáte zrovna čas, abyste si postavili deset různých hradů. Můžu vás ujistit, že v Galerii najdete alespoň deset skvělých hradů, které už někdo postavil za vás. V naší interní vývojářské Galerii jsme měli hned čtyři famózní hrady.

Obrázek pozemku 9

 

Jakmile najdete něco, co se vám líbí, klikněte na obrázek a následně na Umístit pozemek v pravém dolním rohu. Tadá! Můžete si s ní hrát.

Obrázek pozemku 10

 

V hledání vám pomohou pokročilé možnosti v levé dolní části obrazovky. Díky nim najdete obsah, který se vám vejde na pozemek a který odpovídá vašemu rozpočtu.

Obrázek pozemku 11

 

Nejenže můžete z Galerie obsah STAHOVAT, ale také do ní můžete sami něčím PŘISPĚT. Takže jste vytvořili báječnou knihovnu. Řekněme, že jste předělali Newyorskou veřejnou knihovnu. Víte, tu která byla v Krotitelích duchů. To byl skvělý film. Pardon, to jsem trochu odbočil.

Obrázek pozemku 12

 

Následně se objeví dialogové okno. V něm můžete nastavit počet postelí a koupelen (pokud se jedná o obytný pozemek), název (klikněte na horní text) a napsat popis, který pozemek představí. Jakmile budete hotovi, klikněte v levé dolní části obrazovky na tlačítko Sdílet pozemek v Galerii. Tím se stanete součástí naší komunity. Budete patřit mezi designéry, stejně jako my. A budete pro bezpočet dalších lidí vylepšovat hru.

Poznámka: neměl jsem dost času, abych pro tento příklad vytvořil opravdu velkolepou knihovnu. Takže prosím omluvte obrázek níže.

Obrázek pozemku 13

 

Další možnosti obytných pozemků


Naučili jsme se vytvářet podniky, bořit pozemky, stahovat výtvory z Galerie a nahrávat do ní vlastní tvorbu. Co takhle trochu si popovídat o úpravách domácností? Zajděte do Správy světů a klikněte na pozemek, který chcete upravit. Když kliknete na ledničku, zobrazí se vám jídlo, které můžete připravit. S kliknutím na pozemek je to podobné: ukáže vám, co všechno s ním můžete udělat.

Hned si můžete vybrat, jestli zaplatíte, nebo budete stavět. Pokud ale klikněte na více (…), uvidíte spousty dalších možností.

Obrázek pozemku 14

 

Například můžete nechat Simíky cestovat. Nebo přestěhovat celou domácnost na jiný pozemek. Nebo dokonce do jiného světa. Simíci nemusí zůstávat v jednom světě, jak tomu bylo v The Sims 3. Můžete jednoduše přestěhovat Simíka z Vrbové Zátoky do Lázeňské Oázy. Snadné jako facka.

Také můžete domácnost vystěhovat. To ji přenese do Správy domácnosti, o které jsme už dnes mluvili. Ale nemějte obavy, domácnost můžete do světa zase vrátit. Také máte možnost změnit typ pozemku, což jsme už výše probírali. A v neposlední řadě můžete kliknout na Spravovat domácnost a rodinu smazat, přidat do ní Simíky, upravit její popis a tak podobně.

 

A co dál?


Jsme opravdu nadšení ze základních možností pro úpravu světů, které v The Sims 4 existují. Můžete měnit využití pozemků a rychle vytvářet nové podniky nebo rezidence. Také máte možnost nastěhovat nové Simíky (ať už vámi vytvořené, nebo stažené z Galerie). Můžete si dokonce rychle umístit parádní domy vytvořené ostatními hráči nebo se podělit o vlastní výtvory – to vše díky Galerii.

 

 

NovinkyNovinky
San Sequoia IkonaSan Sequoia

19. září 2023
Výbava IkonaVýbava

19. července 2023
Rozšíření: The Sims 4 Střední škola IkonaThe Sims 4: Střední škola

17. června 2023
Copperdale IkonaCopperdale

10. března 2023
Cheaty: Střední škola IkonaCheaty: Střední škola

21. února 2023

 

Aktivity stránekAktivity stránek

Přiřazené pozemky (Rodinný život)

19. září 2023

Nové Aspirace (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Vlastnosti (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Události (Rodinný život)

18. září 2023

Nové Oblíbenosti (Rodinný život)

13. září 2023

 

Aktualizace hryAktualizace hry
Patch 131 - 14. června 2022

1.89.214.1030 (Windows)
1.89.214.1230 (Mac)
1.60 (Console)

Patch 130 - 27. května 2022

1.88.228.1020 (Windows)
1.88.228.1220 (Mac)
- (Console)

Patch 129 - 24. května 2022

1.80.69.1030 (Windows)
1.80.69.1230 (Mac)
1.59 (Console)

Všechny aktualizace hry


 

KontaktyKontakt

Discord


 

OdkazyOdkazy

The Sims 4


The Sims 3


 

 

 

Copyright© DeadKarlos (27.2.2014) | SysAdmin: Night Storm